שתף קטע נבחר

היועמ"ש: נבדוק אם הטבת המע"מ חוקתית

בדיון שערכה הוועדה לביקורת המדינה על הטבת מע"מ 0%, אמר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אבי ליכט, כי עדיין מתקיימים דיונים באשר לשאלה אם ההבדלים בין ההטבות לטובת משרתי צה"ל מהווים מהלך חוקתי

הדיונים על הטבת מע"מ 0% לרוכשי דירות חדשות ממשיכים. הוועדה לביקורת המדינה ערכה הבוקר (ב') דיון על תוכנית האוצר לפטור ממע"מ עבור זכאים שלא שירתו בצה"ל - כלומר שיוכלו ליהנות מההטבה רק בקניית דירות שמחירן עד 600 אלף שקל. במהלך הדיון נודע כי היועץ המשפטי לממשלה טרם אישר את התוכנית, למרות הכוונה להפוך אותה לשוויונית יותר.

 

הטבת המע"מ - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

 

"אנחנו עדיין מגבשים את עמדתנו - אם מדובר במהלך חוקתי. לקראת הדיונים שהתקיימו בקבינט הדיור אמרנו שיש פה אפליה מוחלטת שלא נסכים לה, ולכן סוכם שנקיים דיונים", אמר המשנה ליועץ המשפטי, עו"ד אבי ליכט.

 

הדיון התקיים בעקבות פנייתו של ח"כ אריה דרעי (ש"ס), שביקש לדעת כיצד קבע שר האוצר את רף ההטבה - 600 אלף שקל עבור מי שלא שירת בצה"ל ו-1.6 מיליון שקלים עבור מי שבעברו שירות צבאי. יו"ר הוועדה, ח"כ אמנון כהן (ש"ס), אף ביקש את חוות דעת מבקר המדינה לגבי דרך קבלת ההחלטות בעניין ההטבה.

 

"הדיון היה עקרוני וערכי"

ח"כ כהן הפנה את השאלה ליועץ המשפטי של משרד האוצר, עו"ד יואל באריס. עו"ד באריס השיב כי הדיון בשאלה היה רק עקרוני וערכי, וח"כ כהן הגיב בנזיפה: "נראה שלא עשיתם שום בדיקה או עבודת מטה, ובעצם הטעיתם את היועץ המשפטי כשאמרתם שיש דירות בשווי הזה".

 

בהמשך הדיון, קיבלה נזיפתו של כהן חיזוק מצדו של השמאי הממשלתי במשרד המשפטים, טל אלדרוטי. אלדרוטי טען כי הוא לא קיבל פנייה ממשרד האוצר לקבלת נתונים על מספר הדירות הקיימות שמחירן עומד על 600 אלף שקל. עם זאת, הוא ציין כי נשאל לגבי מחירי הדירות הזולות ביותר בישראל.

 

עו"ד ליכט הוסיף כי הדיונים עם האוצר נמצאים בשלב מקדמי, בעקבות פרסום תזכיר הצעת החוק בנושא. "לקראת הדיונים בקבינט הדיור, עלתה השאלה איך מבדילים בין משרתים בצבא ללא משרתים - ועלתה הצעה לקבוע את מחירי הדירות כך מי שלא שירת יקבל הטבה נמוכה יותר". הוא הוסיף כי "המספר 600 אלף עלה לצורך תזכיר הצעת החוק, אבל לקראת הדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה נבוא יותר מגובשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שר האוצר יאיר לפיד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים