שתף קטע נבחר

נחמה מוכנה, השכנים מתרגשים והמאבטחים דרוכים: "תקבלו בדיוק את הרובי שהכרתם"

לבני משפחתו של הנשיא הנבחר אין ספק כי הוא ייצוק את אופיו לתפקיד הממלכתי. "נחמה ראויה בדיוק כמוהו לתפקיד אשת הנשיא", אמר בנו. בינתיים, השכנים מתרגלים למאבטחים הרבים שכבר הגיעו לרחוב נוף הרים בבירה, שם ימשיכו בני הזוג להתגורר. "נוכל להשאיר את התריסים פתוחים"

40 שנה מתגוררים בני הזוג נחמה וראובן ריבלין בדירתם ברחוב נוף הרים בירושלים, וגם העובדה שהבעל נבחר היום (ג') לנשיאה העשירי של מדינת ישראל לא תשנה את הנתון הזה. מאז שעות הצהריים עשה נחיל של מאבטחים ושוטרים את דרכו לרחוב, התמקם בסביבת הבניין וסגר אותו לכניסת זרים. השכנים, שנוהלי אבטחה דומים מוכרים להם מהימים שבהם כיהן ח"כ ריבלין כיו"ר הכנסת, מקבלים בינתיים בחיוך את ההמולה שחזרה לרחוב, ואלה שדיברו עם ynet לא הסתירו את שמחתם. תגובתם בלטה על רקע הצניעות, הנימוס וקור הרוח שהציגה רעייתו של חתן השמחה.

 

נשיא המדינה הבא:

 

אתמול, כמעט יממה לפני שפורסמו התוצאות, שיתף נשיא המדינה הבא בעמוד הפייסבוק שלו טקסט שכתבה רעייתו: "רובי אהובי ורעי. לא נישאתי לנשיא, ולכן יקרה מה שיקרה, בשבילי תמשיך להיות רע ואהוב. תמיד נמשיך להיות מי שאנחנו, ואתה תישאר אהובי לנצח. שלך, נחמה".

 

בשלושת העשורים האחרונים היה ריבלין אחד האנשים המוחצנים והחשופים ביותר בפוליטיקה הישראלית, אבל אשתו נחמה – בדיוק כמו רעייתו המנוחה של הנשיא פרס – עשתה בתקופה הזאת כל שביכולתה כדי לשמור על פרופיל ציבורי נמוך ולהימלט מאור הזרקורים. היא שמרה על האלמוניות שלה באופן כה מוצלח, עד שאפילו היום התקשו רבים מבין הנוכחים בטקס בכנסת לזהות שאכן מדובר במי שעומדת להיות אשת הנשיא הבא.

 

הזוג ריבלין, היום (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
הזוג ריבלין, היום(צילום: גיל יוחנן )

רגעי השמחה. חיבוק של בני הזוג ריבלין בכנסת (צילום: AP) (צילום: AP)
רגעי השמחה. חיבוק של בני הזוג ריבלין בכנסת(צילום: AP)

ריבלין מודה לתומכיו ()
ריבלין מודה לתומכיו

ארכיון. נחמה וראובן ריבלין (עמוס בן גרשום, לע"מ   ) (עמוס בן גרשום, לע
ארכיון. נחמה וראובן ריבלין(עמוס בן גרשום, לע"מ )

ברכות מהשכנים על דלת הבית (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ברכות מהשכנים על דלת הבית(צילום: עידו ארז)

יואל ריבלין, בנו הבכור של ראובן ריבלין מנישואיו הראשונים, מספר עליה: "אפשר לומר שבדיוק כמוהו, היא ראויה לתפקיד אשת הנשיא. היא

מכירה את ההתנהלות של אבא הרבה שנים ויודעת מה היעד שלו. היא האישה שלצדו כבר כמעט 40 שנה והיא מוכנה ומזומנה לזה".

 

נחמה ריבלין (69) נולדה לזוג ממייסדי מושב חירות בגוש תל מונד שבשרון. היא וריבלין הכירו לפני כ-45 שנה באוניברסיטה העברית. היא הייתה סטודנטית לביולוגיה והוא למד משפטים. כיום היא פנסיונרית, אחרי שנים ארוכות שבהן עבדה במעבדות לחקר הביולוגיה בקמפוס גבעת רם של האוניברסיטה בירושלים.

 

לבני הזוג שלושה ילדים משותפים: רן, עורך דין במקצועו, ריבי שמועסקת במחלקת בינוי ומשק בכנסת, וענת, אשת תוכן שהייתה עורכת בתוכנית "ארץ נהדרת". "כל אחד הלך בדרכו ופיתח דרך עצמאית", אומר אחיהם למחצה יואל, אדריכל במקצועו. "כל אחד כיתת רגליו בדרכו המקצועית ונחמה תמכה בכל הבחירות האישיות".

 

מבין תשעת נכדיו של ראובן ריבלין, שבעה מהם הם גם נכדיה. "נחמה היא אחלה סבתא", ממשיך יואל. "למרות המרחק הגיאוגרפי מחלק מהם, למשל ילדיו של אחי רן גרים במושב עין שריד, היא מאוד עוזרת בגידול שלהם".

 

עושה רושם ששוב תהיה למדינת ישראל אשת נשיא שבוחרת מהתקשורת.

"היא לא בן אדם מוחצן. היא אמנם גאה באבא ותמכה בו כל השנים, אבל היא בן אדם מאוד צנוע שעסוק בענייניו. יש לה את הפרטיות שלה ואת הזמן שלה היא משקיעה בתיאטרון ובקריאה ומבלה את זמנה עם החברים והחברות שלה".

 

אחרי כל השנים האלה בעיר, היא עדיין מושבניקית?

"מושבניקיות תמיד תישאר אצלה ב-DNA, אבל היא כבר ירושלמית לכל דבר".  

נחמה וראובן ריבלין, מתוך האלבום הפרטי ()
נחמה וראובן ריבלין, מתוך האלבום הפרטי
 

 (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
(צילום: גיל יוחנן )
 

עם חזרתו לביתו בשעות אחר הצהריים אמר ריבלין: "הבוקר פגשתם אותי כאן בצאתי ליום שידעתי שלא יהיה קל. יצאתי עם תקוות, היו תהפוכות, היו רגשות כאלה ואחרות, ושמחתי לראות שרחשי הלב של הציבור באו לידי ביטוי. רעייתי ואני חזרנו לביתנו, לשכונתנו הנהדרת והיפה. אנחנו נשתדל, השאלה אם זה לא יפגע בציבור אם נישאר פה".

 

על יחסיו עם בנימין נתניהו נוכח הבחירה אמר ריבלין: "נדמה לי שראש הממשלה בירך בצורה הברורה ביותר את הנשיא הנבחר". לשאלה כיצד יתמודד עם הדם הרע שזורם ביניהם ענה: "אין לי שום דם רע ואין לי שום לב כבד על מישהו".

 

מה הדבר הראשון שאתה מתכנן לעשות בבית הנשיא?

"קודם כל קצת לנוח עכשיו. בוודאי אשמע מהנשיא פרס מה המטלות שהוא משאיר לי".

 

מחוץ לבית. סלפי עם הנשיא הבא ()
מחוץ לבית. סלפי עם הנשיא הבא
 

סוף סוף חזרו המאבטחים

כמה שעות לפני הגעתו, ממש אחרי פרסום תוצאות הבחירות הבחירות, מילאו מאבטחי שב"כ, מאבטחי בית הנשיא ושוטרי יס"מ את רחוב נוף הרים בירושלים, שבו גרים בני הזוג ריבלין.

למקום הגיע ראש האבטחה של בית הנשיא על מנת להשגיח מקרוב. השכנים ייאלצו להתרגל מעכשיו להמולה שהגיעה לשכונה.

 

"סוף סוך נבחר אדם מתאים לתפקיד", אמר ל-ynet מוטי אברג'יל, המתגורר מול משפחת ריבלין כבר יותר מ-30 שנה. "הוא מייצג את העם. גם כשהיה הולך עם מאבטחים כיו"ר הכנסת הוא היה נעים הליכות. תמיד מחזיר לך שלום ומברך אותך. לפחות מעכשיו נוכל להשאיר את התריסים והדלתות פתוחים, בגלל שהמאבטחים חוזרים".

 

יואל ריבלין מסכם: "אבא שלי ייצוק לתפקיד את האופי שיצק בתור יו"ר כנסת ובתור פרלמנטר ואיש ציבור. מה שאנשים מכירים מתפקידיו אלה, זה האופי שהוא יביא איתו לנשיאות. מה תוכניותיו לתפקיד? מבחינת האישיות תקבלו בדיוק את אותו רובי שהכרתם". 

 

טקס ההשבעה וההחלפה צפויים להתקיים ב-24 בחודש ולאחריו אמור ריבלין - לפחות באופן רשמי - לעבור למשכן הנשיא, המחולק לשלושה אגפים. הראשון הוא האגף הטקסי ובו הטרקלין, הגינה והאולם, שם מקבל הנשיא את אורחיו. השני הוא אגף המשרדים, משם עובדים יועציו של הנשיא. האגף השלישי משמש למגורים ובו מתגורר פרס בגפו, אולם ריבלין הצהיר שיישאר בביתו שבירושלים, ועל כן האגף צפוי להישאר ריק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ריבלין חוזר לביתו בירושלים, היום
צילום: עידו ארז
מומלצים