שתף קטע נבחר

"הליכוד לא מספיק חברתי, לא שולל לרוץ עם כחלון"

חבר הכנסת המיועד כרמל שאמה הכהן, שאמור להחליף את רובי ריבלין, טוען כי תנועת השלטון מתרכזת "באופן קיצוני" במגרון וחברון על חשבון חצור ודימונה. "כל פתרון למעט שתי מדינות לא יאפשר להישאר מדינה יהודית ודמוקרטית. לא פוסל להתפצל מהליכוד"

הנה אני בא: כרמל שאמה הכהן עוד לא חזר למשכן הכנסת  - אבל שולח היום (ד') מסר מהדהד לתנועתו. "הליכוד הפך להיות פחות ופחות חברתי", אמר חבר הכנסת המיועד ל-ynet. "הליכוד עוסק בפרופורציה לא נכונה בנושאים מדיניים ונושאי התיישבות, הרבה יותר מאשר בנושאים החברתיים".

 

עוד בחדשות ynet:

 

שאמה הכהן, כיום חבר מועצת העיר רמת גן, אמור להיכנס בחודש הבא לכנסת במקום רובי ריבלין, שנבחר לנשיא המדינה. דבריו דומים לאלה שאמר לאחרונה השר לשעבר משה כחלון בראיון ל"ידיעות אחרונות", ולפיהם הליכוד קיפל את הדגל החברתי שלו.

שאמה וכחלון. אותו מסר (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
שאמה וכחלון. אותו מסר(צילום: ירון ברנר)

שאמה הכהן, ששמו הוזכר כמי שאולי ירוץ יחד עם כחלון, אומר שלא שוחח איתו על כך - אבל לא פוסל התפצלות מהליכוד. "גדלתי ואני מאמין בליכוד שמניף שני דגלים: החברתי-כלכלי והמדיני-התיישבותי", הוא מדגיש. "המעבר בשנים האחרונות לדגל אחד ולרעיון של מדינה אחת לשני עמים אינו מתיישב עם אמונתי. כל פתרון למעט שתי מדינות לשני העמים לא יאפשר למדינת ישראל להישאר מדינה יהודית ודמוקרטית".

 

הוא הוסיף שמטרתו העיקרית תהיה להשפיע על דרכו של הליכוד. "המינון כרגע בין העיסוק של הסיעה במגרון וחברון לבין חצור ודימונה, והאתגרים הכלכליים חברתיים ובראשם מחירי הדיור הבלתי נסבלים אינו מידתי באופן קיצוני", אומר שאמה הכהן. "חשוב לי להילחם על דרכו של הליכוד, אבל אם כל מאמציי להשפיע בנושאים אלו מתוך הליכוד ייכשלו, איני פוסל ריצה במסגרת חברתית יותר כמו זו שעתיד משה כחלון להקים. נכון לעכשיו, מעולם לא עלתה הסוגיה בשיחות בין כחלון לביני".

 

דבריו של שאמה הכהן מתיישבים עם אווירת המאבק הפנימי בליכוד שהתלוותה לבחירתו של ריבלין, הנתפס כאויב של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. חרף ההצהרה הרשמית,

ראש הממשלה פעל מאחורי הקלעים דווקא נגדו, ותוצאות הבחירות היוו עבורו מכה מכיוון השר גדעון סער, שסייע לניצחון ריבלין והצלחתו תסייע לו בדרכו להפוך לאיש החזק במפלגה.

 

אתמול בצהריים, לקראת הסיבוב השני בבחירות לנשיאות, שטרית צבר תאוצה אבל בליכוד התקוטטו עד הרגע האחרון. "מי ששם את הפתק של ריבלין בקלפי, שם למעשה פתק של גדעון סער וחיים כץ", אמר גורם בליכוד. "ידעו את זה ח"כים ושרים כאחד. כל מי שהבינו את המשחק הפוליטי עשו את החיבור הנכון. מלבד חברי הכנסת החדשים, כל היתר הבינו בדיוק את המשמעות שבבחירת רובי והבינו שיש לזה השלכות".

 

השר עמיר פרץ מהתנועה היה מהגורמים שפעלו לבחירתו של שטרית וסייע בגיבוש ציר לבני-הרצוג שמדאיג את הליכוד. "מחנה גדול לשלום וצדק חברתי הוא הדבר הרצוי, והאופן שבו פעלו כל הגורמים סביב הבחירות לנשיאות שיפר את האווירה למהלכים עתידיים", הוא אמר. "הדברים יתבהרו לקראת אוקטובר-נובמבר, בנושאים מדיניים וכלכליים, והמפה עשויה להשתנות".

 

בינתיים נועד הבוקר הנשיא הנבחר ריבלין עם ראש הממשלה במעונו. "לפנינו עבודה משותפת למען כל אזרחי ישראל. עברנו הרבה דברים יחד בחיים, ואני בטוח שעכשיו נדע לשים את הפחות טובים בצד, ונפעל באחריות למען עתידה של מדינת ישראל", אמר נתניהו.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי חי ויוגב אטיאס
כרמל שאמה הכהן. לא פוסל פיצול
צילום: אבי חי ויוגב אטיאס
מומלצים