שתף קטע נבחר

פינוי מחנות צה"ל: שדה דב יפונה ב-2017

משרדי האוצר והביטחון ורשות מקרקעי ישראל הגיעו לסיכום על פינויו של שדה התעופה הצבאי שדה דב עד שנת 2017, במסגרת פינוי מחנות צה"ל מאזורי הביקוש לצורך הגדלת היצע יחידות הדיור במרכז הארץ. בתמורה יקבלו צה"ל ומשרד הביטחון מיליארד שקל. האוצר: התמורה תאפשר למערכת הביטחון להתמודד עם אתגרי התקציב של צה"ל ומשרד הביטחון לשנת 2014

משרדי האוצר והביטחון ורשות מקרקעי ישראל הגיעו היום (ב') לסיכום על פינויו של שדה התעופה הצבאי שדה דב עד שנת 2017. המהלך הוא חלק מההחלטה על העתקת מחנות צה"ל מאזורי הביקוש, לצורך הגדלת היצע הדיור בהם.

 

פינוי שדה דב - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

 

במסגרת ההסכם, יקבלו צה"ל ומשרד הביטחון מיליארד שקל. ממשרד האוצר נמסר כי התמורה לפינוי שדה דב בתל-אביב תאפשר למערכת הביטחון להתמודד עם אתגרי התקציב של צה"ל ומשרד הביטחון לשנת 2014.

 

במסגרת ההסכם, יפנה משרד הביטחון כ-20 דונמים ראשונים ממחנה שדה דב עד דצמבר 2014. עוד סוכם כי בתוך חודשיים יפעלו משרדי האוצר, הביטחון ורשות מקרקעי ישראל לגיבוש הסכם מפורט להמשך תהליך פינוי מחנות צה"ל ממרכז הארץ ואזורי הביקוש, לטובת פיתוח עירוני וכלכלי. זאת בהתאם להחלטת הממשלה העוסקת בפינוי מחנות צה"ל ממרכזי הערים.

 

מהלך זה יאפשר את יישום התוכנית של משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל-אביב לפיתוח שטח השדה המתפנה במתחם. התוכנית צפויה לכלול את הקמתן של למעלה מ-16 אלף יחידות דיור, שטחי מסחר, תעסוקה, בתי מלון ופארק חופי. בשל הסרת מגבלות הבנייה לגובה בסביבת השדה, ניתן יהיה להוסיף זכויות בנייה בהיקף של כ-6,800 יחידות דיור בתוכניות אחרות בסביבת שדה דב.

 

תוכנית רובע המגורים במקום שדה דב בל-אביב (הדמיה: אדריכל ארי כהן) (הדמיה: אדריכל ארי כהן)
תוכנית רובע המגורים במקום שדה דב בל-אביב(הדמיה: אדריכל ארי כהן)

 

התוכנית: 16 אלף יחידות דיור חדשות

פינוי מחנה שדה דב מתווסף לשורה של מחנות שכבר פונו באזורי ביקוש במרכז הארץ, דוגמת מתחם קרן הקריה, שפינויו הושלם בשבועות האחרונים לטובת הקמת הבניין הגבוה בישראל ותחנה לרכבת הקלה; פינוי חלק ראשון ממחנה צריפין והסכם תעש ברמת השרון.

 

באוצר ציינו כי "סיכום זה מהווה נדבך מרכזי בתוכניות הממשלה וקבינט הדיור להוזלת מחירי הדיור, תוך הגדלת היצע הדיור באזורי הביקוש. בנוסף להשלכות הישירות על שוק הדיור, איכות החיים של תושבי תל-אביב תשתפר והתשתיות התעופתיות של מדינת ישראל ישודרגו.

 

מנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, הוסיף כי "פינוי שדה התעופה דב מתבצע במסגרת תוכנית כוללת לקידום פינויים של מחנות צה"ל ממרכז הארץ. התוכנית תביא לתנופת בנייה ותשנה את מפת הנדל"ן, כך שיתווספו במרכז הארץ למעלה מ-100 אלף יחידות דיור תוך שנים ספורות. אם נוסיף לכך את יחידות הדיור שיתווספו במסגרת התוכנית, לקידום הסכמי הגג ולהאצת הבנייה עם רשויות מקומיות, אנו מגיעים בסך הכל ל-150 דירות נוספות באזורי הביקוש".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
מחנה שדה דב. יפונה בשנים הקרובות
צילום: תומריקו
הדמיה: אדריכל ארי כהן
הדמיית רובע המגורים החדש שייבנה במקום שדה"ת
הדמיה: אדריכל ארי כהן
מומלצים