שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הכירו: התאומים הזהים שהפכו ללהיט דיאטה

  עומר ואביב גיל, בני 32 מתל אביב, מכנים את עצמם "תאומים רזים ובריאים" ותחת הכותרת הזו מפיצים סרטונים ברשת הקוראים לעבור לתזונה בריאה, נטולת מוצרים מהחי. באמצעות עשרות אלפי צפיות הם מבקשים לחנך מחדש את הישראלים ולעזור להם להיפטר מתרופות ללחץ דם וכולסטרול. ראיון

  הם תאומים זהים בני 32, הם גרים בתל אביב והם ממש-ממש בריאים: השם החם בתחום הדיאטה והתזונה הוא "האחים גיל", עומר ואביב גיל, המציפים את הרשת בסרטונים שעושים נפשות למען אכילה מאוזנת וטבעית, בעיקרה טבעונית.

   

  באתר שלהם ובערוץ היוטיוב שפתחו תחת השם HealthySkinnyTwins הם דנים בסוגיות כמו הנבטת קטניות, כמה מלח צריך לאכול, איך מכינים חלב שקדים וגם הקשר בין תזונה ופוריות. הסרטונים הפופולריים שבהם זכו לכ-30,000 אלף צפיות, מעגל שהשניים ממשיכים להרחיב.  

   

   

  עוברים לתזונה בריאה:

   

  "מאמינים בתזונה טבעית"

  "אנחנו מתעניינים בכל מה שקשור לבריאות ולתזונה כבר 12 שנה, קוראים ספרים בנושא ושומעים הרצאות", אומר אביב גיל בראיון ל-ynet. "אנחנו משתפים אחד את השני בכל, אז דרבנו זה את זה לקרוא עוד ועוד והפכנו את הדבר לעיסוק מרכזי ביומיום".

   

  התאומים החלו להתעניין בנושא במקביל לעובדה שסבתם חלתה באלצהיימר ולא זיהתה יותר את נכדיה. "התחלנו לחשוב מה אפשר היה לעשות אחרת", אומר אביב. "אומרים שזה גנים ושאי אפשר להתחמק מזה, אבל כשמבררים קצת יותר לעומק רואים שיש אוכלוסיות בעולם שלא מכירות את הזקנה הזאת, הזקנה המבישה, אלא זקנה מכובדת עד היום האחרון. התחלנו לחקור מה מיוחד באוכלוסיות האלה, והדבר העיקרי שמצאנו הוא התזונה. זה כמובן לא רק זה, אבל בעיקר תזונה". 

   

  -מה היו השינויים המיידיים שערכתם בתפריט?

  "בהתחלה לא יצא מהתפריט שום דבר, אלא רק נוספו דברים כמו תוספי תזונה, שהיום אנחנו פחות בעדם. המשכנו לנסות גישות שונות, כמו תזונה על פי סוג הדם - שגם בה אנחנו לא מאמינים - עד שהגענו לתזונה טבעית. התחלנו להרחיק מוצרים מהחי, מוצרי חלב, ביצים, שמנים מסוימים - כל מה שמעורר דלקת. ניסינו על עצמנו את השיטות השונות, ראינו איך זה מרגיש וכמה אנחנו מתחברים אליהן.

   

  "השינויים אצלי אישית הם עצומים. שנים סבלתי מליחה, ותוך שלושה ימים מהרגע שוויתרתי על מוצרי חלב הרגשתי את קנה הנשימה נקי. לא הכרתי עד אז מציאות אחרת. עומר ואני מתאמנים המון כחלק מהשגרה, ויתרנו על רוב המוצרים מהחי ואנחנו סובלים הרבה פחות מפציעות באימון ופחות מחלות בחורף. ברגע שהתזונה שלך פחות דלקתית - יש פחות דלקות".

   

  -אתם מגדירים את עצמכם כטבעונים?

  "אנחנו לא טבעונים, אלא מאמינים בתזונה טבעית. אנחנו לא אוכלים מוצרים מהחי אלא לעתים נדירות ממש בגלל הוויטמינים. בכל מקרה אנחנו מתמקדים בזה בהיבט הבריאותי בלבד, ופחות באקולוגי או ההומני. מובן שהתוצאה של אי אכילת מוצרים מהחי היא כשלעצמה הומנית".

   

   

  בלי מוצרים מהחי, בלי בורקסים

  לפני שלוש שנים הגיעו השניים, כל אחד בתחומו, לפרשת דרכים מקצועית והחליטו להפוך את התחביב לעסק.

   

  "פנינו ללימודים במכללת אלימה בצפון, של הרב יובל אשרוב", אומר אביב. "בדקנו כל מיני אפשרויות ולא רצינו משהו רק בשביל התעודה. רצינו ללמוד תוכנית שאנחנו מאמינים בה ואוהבים אותה. הלימודים עשו לנו סדר וגם השלימו נושאים שקשורים ברפואה המערבית, כמו פיזיולוגיה ואנטומיה. למה שאנחנו דוגלים בו כיום אני קורא 'האמת', הדבר הכי טבעי ונכון לכולנו".  

   

  -מול כל כך הרבה גישות תזונתיות וטרנדים הפוכים כמו פליאו, לא ייתכן שזו אמת שנכונה רק לחלק מהאנשים?

  "אכן קשה לי מאוד עם אנשים שאומרים שזאת האמת הבלעדית, ואז מתגלה אמת אחרת וקשה להם לרדת מהעץ. יכול להיות שיש מישהו שגישה אחרת תתאים לו יותר, אבל אשמח להסביר לו למה לדעתי זה פחות נכון.

   

  "אמנם אין אמת אחת לכולם, אבל אנחנו חושבים שיש קווי בסיס שהם חד-משמעיים, לפחות נכון להיום. למשל, להימנע ממוצרים מהחי או לאכול רק מעט מהם - בעיניי זה נכון לכולם. אם לקחת תוספי תזונה או לצרוך יותר שומנים - זה כבר משתנה מאדם לאדם".

   

  אביב נשוי ואב לבן, ועומר נמצא לקראת חתונה. בעקבות המסע שלהם לתזונה בריאה יותר ערכו גם הסובבים אותם שינויים בתפריט, גם אם לא נסחפו איתם בתהליך עד הסוף. "בזכות השינוי בתזונה ההורים שלי יכלו להפסיק לקחת כדורים ללחץ דם, בהוראת רופא כמובן", מפרט אביב, "וגם אחינו הגדול עשה שינויים בתפריט".

   

  -ומה קורה היום אצלך בבית בנושא?

  "אני לא יכול להגיד שהבן שלי ואשתי אוכלים בדיוק כמוני, אבל אנחנו אוכלים הרבה יותר בריא מרוב הבתים - בלי פיצות, בורקסים ומוצרים אחרים במקפיא. יש אצלנו מוצרי מהחי והם מוזמנים לעשות את הבחירה שלהם. אני לא דוחף אף אחד אלא מהווה דוגמה בעצמי. לטעמי, דחיפה יוצרת רק אנטגוניזם".

   

   

  בלי פתרונות בזק

  לפני קצת יותר משנתיים הקימו האחים גיל את האתר שלהם, וראו את עצמם מחויבים להעביר את הידע הלאה. "מאז ומתמיד ראינו בעצמנו אנשי חינוך", אומר אביב, "בין שבצופים או בפיקוד בצבא - ובצניעות אומר שאנחנו גם טובים בזה לדעתי. אנחנו מחוברים לתחום ורוצים להעביר ידע, ועושים את זה בצורה ויראלית ברשת". באתר מציעים השניים תפריטים יומיים, והם אף מעניקים ייעוץ תזונתי כללי.  

   

  -איך אתם עושים זאת ללא הסמכה?

  "חשוב להגיד שאנחנו לא מטפלים באף אחד, אין לנו הרשאה לזה. אנחנו לא מקבלים אנשים עם בעיות גופניות, אנשים שנוטלים תרופות וכן הלאה, ולא יכולים ליטול שום אחריות רפואית. אנחנו מתאימים תפריטים בכל הקשור למשקל, לחץ דם, סוכר ולכולסטרול - והכל צריך להיעשות בשיתוף פעולה מלא של הרופא ומעקב של בדיקות דם.

   

  "אנחנו לא נותנים לאף אחד תרופה, ובמקרה הכי קיצוני נגיד רק מה אנחנו עושים על עצמנו. אנשים שפונים אלינו יודעים מראש שאנחנו מדברים על מזון בלבד, ולא על תוספים או תרופות משום סוג".

   

  כמי שמחויבים לתהליך חינוך, הם מסרבים להעניק פגישות חד-פעמיות. "אנחנו לא מאמינים בשום פנים ואופן בשינוי ללא חינוך", אומר אביב בצורה חותכת. "מי שרוצה לבוא לפגישה אחת, שתיים או שלוש - לא אצלנו. אלינו מגיעים לסדרת חינוך, לא מהמקום המעיק אלא כדי להבין מה המקור לשינוי, למה צריך לעשות את זה. אחרי חמש-עשר פגישות הם יוכלו להחליט אם להתמיד בשינוי או לא".

   

  -למה אתם מתעקשים על הסעיף הזה?

  "מהמחקר האישי שעשינו ראינו ש-98% מהאנשים לא מתמידים בשינוי אחרי חודשיים, כי הם לא מבינים לעומק למה הם עושים את זה. אנחנו רוצים להביא אנשים להבנה, כי ההכרה בָּאמת מחייבת. אנשים רוצים פתרון מיידי ומהיר, הם רוצים לרזות עשרה קילו תוך חודשיים, אבל אצלנו לא עושים את זה ככה".

   

  -מה המטרה הבאה שאתם חותרים אליה?

  "המטרה הגדולה באמת היא להגיע למערכת החינוך בארץ, לחטיבות ולתיכונים. לשים שם דריסת רגל ולהתחיל שינוי אמיתי בחברה. אנחנו רואים שליחות באפשרות לשנות לאנשים את החיים. הסיפוק בליווי של אנשים ובהופעה בתוכניות שלנו הוא עצום".

   

  האחים גיל ישתתפו בכנס "אוכלים בריא 6 " שייערך ב-11-10 ביולי בתיאטרון גבעתיים   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ארז בן שוהם
  "לא טבעונים, אלא מאמינים בתזונה טבעית". עומר ואביב גיל
  צילום: ארז בן שוהם
  ד"ר רק שאלה
  מומלצים