שתף קטע נבחר

רב ראשי חדש לצרפת: חיים קורסייה

לאחר מערכת בחירות סוערת, נבחר הרב חיים קורסייה לתפקיד הרב הראשי של צרפת, שבה חיים למעלה מחצי מיליון יהודים. הוא יחליף את הרב ז'יל ברנהיים שנאלץ לפרוש מתפקידו בעקבות שערוריית פלגיאט וזיוף תואר. "אני מוכן לאחריות הזו", אמר הרב קורסייה, לשעבר הרב הראשי של צבא צרפת

הרב חיים קורסייה הוא הרב הראשי החדש של צרפת: קצת יותר משנה לאחר התפטרותו של הרב הקודם, ז'יל ברנהיים, שנתפס בגניבה ספרותית ובדיווח כוזב על השלמת תואר אקדמי - נבחר היום (א') קורסייה (51), לשעבר הרב הראשי לצבא צרפת, לכהן בתפקיד בשבע השנים הקרובות.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

בבחירות, שנערכו בארמון הקונגרס בפריז, גרף הרב הראשי החדש 131 קולות מקרב חברי הגוף הבוחר, המורכב בעיקר מנציגי הקונסיסטוריה המרכזית של יהודי צרפת (הקונסיסטואר, ארגון הגג של יהודי צרפת). הוא גבר בהתמודדות על הרב אוליביה קאופמן, מי שמשמש כמנהל "הסמינר" – בית המדרש לרבנים של פריז, שזכה ל-97 תומכים באסיפה הבוחרת.

 

קראו עוד בערוץ יהדות:

 

הרב קורסייה עתיד להחליף את רבה של פריז, יצחק גוגנהיים. האחרון מילא במשך כשנה את מקום הרב הראשי, והיום הובס בבחירות על המשרה הקבועה. "אני מוכן לאחריות הזו", אמר הרב קורסייה 

 

יהודי צרפת עוזבים

בדומה לברנהיים, הרב הנבחר קורסייה נחשב לאדם דתי-מודרני, יש שיאמרו ליברלי (אם כי אורתודוכס מובהק), אך למרות הדמיון - בקהילה היהודית מגדירים אותו "רב צעיר ומבטיח", ומקווים כי כהונתו תשכיח את הסקנדל של קודמו. הרב הטרי ממשיך את הקו החדש ברבנות צרפת, מאז הדחת הרב החרדי יוסף סיטרוק בשנת 2008, בתום 20 שנה בתפקיד.

 

הרב קורסייה מסביר: מה זה להיות יהודי בצרפת של ימינו

 

ראש "מרכז רבני אירופה", הרב מנחם מרגולין, בירך על הבחירה בקורסייה, ואמר כי הארגון מקווה להמשך שיתוף פעולה מצד

רבנות צרפת וליחסים טובים עם מנהיגי המדינה. "אנחנו מאמינים שכהונתו תחדש את תור הזהב של יהודי צרפת", הוסיף מרגולין.

 

גם ועידת רבני אירופה בירכה על בחירת הרב הראשי החדש. נשיא הוועידה, הרב פנחס גולדשמידט, שוחח בטלפון עם הרב קורסייה, והבטיח לו כי הארגון יעשה כל שביכולתו על מנת לחזק את מעמד הרבנות הראשית לצרפת.

 

מנכ״ל ועידת הרבנים, הרב משה לוין, המשמש כרב באחד מפרברי פריז, עמד בראש מטה הבחירות של הרב קורסייה, שכהונתו תימשך שבע שנים. על התפקיד התמודדו לא פחות מעשרה רבנים. הבחירות מתרחשות בתקופה רגישה לקהילה היהודית הגדולה בצרפת - הגדולה באירופה והשנייה בגודלה מחוץ לישראל - המונה כחצי מיליון יהודים. ה"פיגארו" מדווח כי בעקבות אירועים אנטישמיים במדינה, והתחזקות הימין הלאומני – עזבו רק בשנת 2013 כ-3,300 יהודים לישראל, עלייה של כ-73% לעומת השנה שלפניה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"רב צעיר ומבטיח". חיים קורסייה
מומלצים