שתף קטע נבחר

אושרה תוכנית פינוי שדה התעופה באילת

הוועדה המחוזית במחוז דרום אישרה להפקיד להתנגדויות הציבור התוכנית לפינוי שדה התעופה באילת לטובת 1,000 יחידות מגורים, 2,000 חדרי מלון ותחנת רכבת עתידית שתחבר את ב"ש עם אילת. הפינוי צפוי בשנת 2026

במקום מטוסים - מגורים: רשות מקרקעי ישראל הודיעה היום (ד') כי הוועדה המחוזית במחוז דרום אישרה השבוע את פינוי שדה התעופה באילת לטובת מגורים, מלונות ותחנת רכבת עתידית לעיר. התוכנית הופקדה להתנגדויות הציבור, וברשות מגדירים את ההפקדה "החלטה היסטורית". מדובר בשלב ראשוני אך חשוב בשרשרת התכנון. פינוי השדה צפוי בשנת 2026, ובינתיים הקמת שדה התעופה החלופי בתמנע כבר יצאה לדרך.

 

 

במסגרת התוכנית, שדה התעופה באילת יפונה, ובמקומו יוקמו מתחם מלונאות, נופש ואטרקציות תיירותיות, משולבים במסחר עירוני ומגורים. בחלק מהשטח שיפונה תעבור מסילת הברזל החדשה לאילת ותוקם תחנת הרכבת.

 

על פי התוכנית, בשטח של 700 דונם תיבנה רצועת מלונות חדשים לאורך דרך מספר 90 בהיקף של כ-2,070 חדרים. כמו כן, תוקם רצועת מבני מגורים לאורך דרך מספר 2 בהיקף של כ-1,000 יחידות דיור למגורים. כמו כן, 24 דונם מיועדים להקמת מבני ציבור, ועוד 275 דונם יהוו שטחים ציבוריים פתוחים, בעיקר בחלק הדרומי של התוכנית בקרבת חוף הים.

 

"רצף אורבני למשפחות ותיירים"

המתחם שיוקם על שטח שדה התעופה כולל מדרחוב תיירותי-מסחרי באורך של 1,700 מטרים שיחבר את שני חלקי העיר באילת - החלק הצפוני התיירותי לחלק המערבי של העיר. בוועדה המחוזית הסבירו כי "כך יתאפשר רצף אורבני רציף ושקט למשפחות ותיירים המבקרים באילת". 

 

בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל שיזמה את התוכנית, אמר היום כי "אני מברך על החלטת הוועדה, המקדמת משמעותית את פינוי השדה, עליו דובר במשך שנים רבות, שתביא למימוש תוכנית הרשות למגורים, תיירות ומלונאות. אלה יתרמו במידה רבה לפיתוח העיר אילת".

 

פינוי שדה התעופה באילת מהווה חלק ממהפכת התעופה של משרד התחבורה. רק בחודש שעבר יצאה לדרך תוכנית רובע המגורים החדשה במקום שדה התעופה שדה דב בתל-אביב, שצפויה להיכנס לתוקף עוד 3 שנים ולכלול כמעט 18 אלף יחידות דיור בצפון העיר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
שדה התעופה באילת. יפונה ב-2026
צילום: יאיר שגיא
מומלצים