שתף קטע נבחר

השכנים של ברק: 98 דירות יוקמו במרכז ת"א

קבוצת הרכישה במסגרתה רכש השר לשעבר אהוד ברק 5 דירות ב-12 מיליון שקל ליד כיכר רבין, השלימה את רכישת הקרקע עליה ייבנה פרויקט בוטיק. על הקרקע שילמה 120 מיליון שקל, ואת הדירות מכרה החל מ-1.7 מיליון לשני חדרים. כל הדירות נמכרו למעט 3 הפנטהאוזים. הקונים: אנשי המאיון העליון

שר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, יכול להיות רגוע - לפחות בכל הקשור לנדל"ן. חברת הנדל"ן העיר החדשה, שהקימה קבוצת רכישה לבניית פרויקט מגורים במרכז תל-אביב שבו רכש ברק 5 דירות ב-12 מיליון שקל, הודיעה היום (ד') כי היא מממשת את האופציה על רכישת הקרקע. מדובר בפרויקט הבוטיק ICON-TLV הממוקם בסמוך לכיכר רבין. הקרקע עלתה לקבוצת הרכישה כ-120 מיליון שקל.

 

 

החברה, בבעלות דרור הלוי ורביב צולר, השלימה לפני כשנתיים, בדצמבר 2012, את העסקה המשולבת עם חברת תה"ל, מוכרת הקרקע, ועם חברת הפניקס שמימנה את העסקה. שנה לאחר מכן הושלמה תב"ע (תוכנית בניין עיר) חדשה, במסגרתה הוגדל מספר הדירות במתחם מ-37 ל-98 דירות. הפרויקט צפוי להתאכלס תוך כ-3 שנים וכל הדירות בפרויקט כבר נמכרו, בעיקר לאנשי המאיון העליון, אולם כאמור - רק היום הודיעה החברה על מימוש האופציה ורכישת הקרקע עצמה.

 

פרויקט ICON-TLV מתפרש על פני שטח של 3.5 דונם, בפינת הרחובות אבן גבירול ומאנה בתל-אביב. המתחם, שייבנה במקום בניין תה"ל, יכלול קומפלקס של 4 בניינים בגובה 7 קומות ו-98 דירות ב-40 דגמים שונים. מחירי הדירות נעים סביב 1.7 מיליון שקלים לדירות שני חדרים ו-2-3 מיליון שקל לדירות 3-4 חדרים.

 

פרויקט ICON TLV בת"א. מבט מעין הציפור (הדמיה: ויו פוינט) (הדמיה: ויו פוינט)
פרויקט ICON TLV בת"א. מבט מעין הציפור(הדמיה: ויו פוינט)

 

היה טוויסט?

הפרויקט התפרסם בעקבות "הטוויסט" שהציעה החברה בתחילת השנה, שלטענתה הוזיל את הדירות בצורה משמעותית. לדברי היזמים, מי שמוכן לקנות דירה בלי חניה - יכול להוריד את המחיר לפחות מ-1.5 מיליון שקל.

 

כך למשל, דירת שני חדרים בשטח של 52 מ"ר בלי חניה אמורה הייתה לעלות 1.485 מיליון שקלים. עם חניה תת-קרקעית היא עולה 1.735 מיליון שקלים. דירת 3 חדרים בשטח של 61 מ"ר אמורה הייתה לעלות 1.838 מיליון שקלים ללא חניה, ועם חניה תת-קרקעית עולה 2.088 מיליון שקלים. גם כל הדירות "המוזלות", כאמור, נמכרו, ומהחברה נמסר כי 3 דירות הפנטהאוז טרם נמכרו ונשארו אצל החברה, מתוך מטרה למכור אותן בהמשך.

 

נזכיר כי בעת ביצוע עסקת המקרקעין, נודע כי בכוונתו של אהוד ברק לחבר את 5 הדירות שרכש בפרויקט לדירת ענק אחת, שתהיה מתחת לדירות הפנטהאוז. הרכישה התבצעה במהירות - הפרויקט כולו עמד אז לשיווק בסך הכל 3 שבועות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: ויו פוינט
פרויקט ICON TLV בת"א
הדמיה: ויו פוינט
צילום: AFP
אהוד ברק. רכש 5 דירות בפרויקט
צילום: AFP
מומלצים