שתף קטע נבחר

shutterstock

בלי לוותר על פיצה: איציק רזה 30 ק"ג בחצי שנה

אחרי שניסה את כל הדיאטות האפשריות, איציק בוקצין החליט למצוא דרך שתאפשר לו לרזות בלי מגבלות ובלי ספורט, אלא באמצעות שינוי אמיתי באורח החיים. אחרי שרזה 30 ק"ג בחצי שנה הוא אומר: "ברגע שהפסקתי לחשוב כל הזמן על אוכל, הק"ג החלו לרדת"

כשאיציק בוקצין השתחרר מהשירות הצבאי הוא החליט שזה הזמן המתאים לשינוי. כשהשינוי הראשון שהוא חשב עליו היה לרזות ולהתחיל לחיות חיים בריאים יותר אחרי שנים של דיאטות לא מוצלחות. 

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

"השתחררתי לפני שנה ושקלתי 107 ק"ג. חיפשתי מישהו שיוביל אותי לעבר השינוי הזה. לא רציתי עוד פעם שיגידו לי מה אסור לאכול ומה אסור לעשות, אלא שיגידו לי איך לחיות נכון ולאכול נכון", מספר איציק בן ה-23 מיוקנעם.

 

רזיתם בגדול? שתפו אותנו בסיפורכם

 

הוא מודה שלחיות נכון ולאכול נכון זו בעיה בבית שהאוכל בו הוא העיקר. "אנחנו משפחה שאוהבת מאוד לאכול ומגיל 10 בערך התחלתי לעלות במשקל, בנוסף לעובדה שאני לא ממש אוהב פעילות גופנית, כך שזה שילוב שמוביל לתוצאה לא ממש אופטימלית", הוא אומר.

 

עוד כתבות דיאטה מעוררות השראה

דיאטה זוגית: אנדראה ויהודה רזו 100 ק"ג

השינוי של הילה: איך היא רזתה 38 ק"ג? 

גלי רזתה 46 ק"ג והפכה לטבעונית

 

אין צורך לוותר על פיצה לכל החיים. איציק בוקצין ()
אין צורך לוותר על פיצה לכל החיים. איציק בוקצין

לא צריך להימנע ממאכלים

בהמלצת חבר הוא הגיע לדיאטן צחי כנען, ושם גילה לדבריו בדיוק את מה שהוא חיפש. כנען מסביר: "החלטנו ביחד על מטרות הטיפול, שעיקרן שינוי עמוק באופן אכילתו של איציק וקביעת מטרה משקלית ריאלית".

 

הוא מוסיף כי עיקר העבודה הייתה לקיחת אחריות על התנהגותו, תכנון היום, אכילה מסודרת, וקניות מצרכים מתאימים. "חשוב להבין שאכילה מוגזמת אין פירושה "שבירת דיאטה" אלא בסך הכל עודף קלוריות הנובע מבחירה אמיתית על בסיס הנאה ומחשבה תחילה שזהו אכן הרגע המתאים לכך".

 

לדבריו, התפיסה המקובלת היא שאם ברצוני לרזות עליי להימנע לחלוטין ממיני מזונות רבים, כמו למשל, "לעולם לא אוכל פיצה", אינה עומדת במבחן המציאות היום-יומית. גם תפיסות שהתרשו במשך שנים כמו "פחמימות היא אויב הדיאטה", "אם לא אעסוק בספורט לא ארזה", "אסור לאכול מתוקים אם ברצוני לרזות", מפריעים לרזות. "פרידה מאותם מיתוסים מאפשרת התמקדות בנושאים החשובים באמת", הוא אומר.

 

ומה עם ספורט, הרי כולם ממליצים לשלב אותו עם תזונה נכונה?

"אני לא אוהב ספורט, אף פעם לא אהבתי למרות שאני יודע שזה בריא. רציתי דרך שתאפשר לי לרזות בלי לעסוק בספורט".

 

כנען מצטרף ואומר כי בגלל חוסר אהדתו של איציק לספורט נפלה ההחלטה לשלב את הפעילות הגופנית "בדלת האחורית", קרי להיות פעיל יותר ביום-יום - ללכת יותר, להחליף את האופניים החשמליות באופניים רגילות לתנועה בתוך העיר, וכך להגביר את הפעילות בלי הקצאת זמן ייעודית לכך".

 

"לא לאכול מתוך רעב"

 איציק מסביר כי מדובר בשינוי תפיסתי. "זה פחות התעסקות באוכל, אלא יותר בדר של הדברים. לפני שהתחלתי בתהליך, דילגתי על ארוחות והייתי מגיע לארוחה רעב, מה שנותן לך תחושה שאתה צריך לפצות את עצמך.

 

"בנוסף, אחד הדברים החשובים הוא שאלה של מינונים. הרי בסופו של דבר זה בדיוק העניין. אתה אוכל יותר ממה שאתה מוציא, אתה משמין וההפך", מסביר איציק.

 

עצות הדיאטה של איציק

לא לקרוא לזה דיאטה. "זו לא דיאטה אלא שינוי לטווח ארוך. זה שינוי בתפיסה שתאפשר לך לחשוב אחרת על עצמך, על דימוי הגוף שלך וכמובן על המשקל.

 

להתחיל היום. "אם החלטתם להתחיל לרזות, אל תחכו לרגע מתאים, אלא תתחילו כבר עכשיו. אין זמן נכון או מתאים, תמיד יהיה משו שיפרע לכם בדרך".

 

לא להגיע למצב של רעב. "זה המצב הכי גרוע כי אז יש תחושה שצריך לפצות את עצמכם על על החסר הזה. תאכלו כל פעם משהו קטן, ככה לא תהיו רעבים". 

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא קורא לזה דיאטה אלא שינוי אורח חיים
ד"ר רק שאלה
מומלצים