שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

"תודה על האהבה האינסופית, על הצחוק, ועל העיניים שלך שילוו אותי כל החיים". ארוסתו של רס"ן בניה שראל נפרדה

מפקד פלוגת הסיור (פלס"ר) של חטיבת גבעתי הובא למנוחות בחברון בנוכחות רבבת בני אדם, שלושה שבועות לפני שהיה אמור להתחתן עם גלי. אמו ספדה: "יום לפני שהמחבל השפל הרג אותך אמרת לי 'זהו, עוד משימה אחרונה, תכיני את הקפה'"

"אין לי דרך לנסות ולהסביר לך את הכאב שלי. ערב לפני שנפלת דיברנו שיחה ארוכה, שיחה אופטימית וצחקנו. אמרת שמחר הפסקת אש ושתוכל כבר להתקשר שוב. אתמול בבוקר אמרו לי שאתה בטח בחוץ. שלחתי לך הודעה ב-9:30 שאני מקווה שאתה מרגיש טוב יותר, וכמה שאני אוהבת אותך, אבל אני לא יודעת אם ראית אותה.

 

"אני רוצה להגיד לך תודה על שלוש השנים הכי טובות בחיים שלי. תודה על האמת שלך, תודה שנכנסת לי לחיים, שלימדת אותי כל כך הרבה. תודה על האהבה האינסופית שלך, על הצחוק שלך, ועל העיניים שלך שילוו אותי כל החיים". אמו הוסיפה: "אני מבטיחה לך, שכמו שביקשת נדאג לגלי".

 

במילים אלו, חנוקה מדמעות, ספדה גלי ניר, ארוסתו של רב-סרן בניה שראל ז"ל (26), מפקד פלוגת הסיור של גבעתי, שנהרג בתקרית ברפיח שגבתה את חייהם של סמל-ראשון ליאל גדעוני ז"ל וסגן הדר גולדין. שראל נטמן בבית העלמין העתיק בחברון. כעשרת אלפים בני אדם השתתפו במסע ההלוויה בשעת לילה מאוחרת במוצאי שבת.

 

 
התיעוד האחרון של בניה - כתב ynet יואב זיתון התלווה ללוחמי גבעתי ביום רביעי בדרום רצועת עזה:
הצעת הנישואים שתועדה במקרה על-ידי כתבת (צילום: טליה פלד קינן, מתוך פייסבוק) (צילום: טליה פלד קינן, מתוך פייסבוק)
הצעת הנישואים שתועדה במקרה על-ידי כתבת(צילום: טליה פלד קינן, מתוך פייסבוק)
ההזמנה לחתונה ()
ההזמנה לחתונה
 
הראיון האחרון, בשבוע שעבר ב"ידיעות אחרונות":
 
יומיים לפני: בניה שראל משמאל. מסומנים מימין - סמ"ר ליאל גדעוני וסג"מ הדר גולדין (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
יומיים לפני: בניה שראל משמאל. מסומנים מימין - סמ"ר ליאל גדעוני וסג"מ הדר גולדין(צילום: יואב זיתון)

חבריו של שראל, שהיה אמור להתחתן עם גלי בעוד שלושה שבועות, הקריאו בהלווייתו את הודעת הטקסט שכתב להם ערב הכניסה הקרקעית לעזה: "נכנסים לעזה או לא, ב-21 באוגוסט החתונה".

 

"צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

נקבע מותו של החטוף סגן הדר גולדין

צה"ל יתמקם ברצועת ביטחון זמנית לאחר השמדת המנהרות

חיל האוויר חיסל ארבעה מחבלים בחאן יונס

 

"דיברנו יותר ממלחמות קודמות", סיפרה אמו מיכל, "ביקשת שלא נבוא לבקר אותך בסורוקה, כשהלכת להוציא את הרסיס מהחזה. אמרת לי 'אני לא מרשה לחייליי לראות את הוריהם', אמרת לי 'אני גאה בך אימא'. יום לפני שהמחבל השפל הרג אותך אמרת לי 'זהו, עוד משימה אחרונה, תכיני את הקפה'. ילד, שמור עלינו, על כל המשפחה הנהדרת שהקמנו. תראה, נולדה ליעלי בת כמה שעות לפני שנהרגת". 

 

"בניה", אמרה אמו, "החיבוק שלך אחרי בית הכנסת שהיית עוטף אותי אליך, הרגשתי אותו בזמן הדלקת הנרות". "תמיד ידעת מה אתה רוצה ולאן אתה הולך, היושרה והאמת היו נר לרגליך. לקחת את כל האחריות עליך, אף פעם לא האשמת". 

אביו ואחיו של שראל (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
אביו ואחיו של שראל(צילום: אלי מנדלבאום)
 

 (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
(צילום: באדיבות המשפחה)
 

רב-סרן בניה שראל ז"ל (צילום: יוסי יהושוע, "ידיעות אחרונות") (צילום: יוסי יהושוע,
רב-סרן בניה שראל ז"ל(צילום: יוסי יהושוע, "ידיעות אחרונות")

 

"תרמת את כל משכורתך הצבאית לחיילים בודדים"

"בניה בני היקר, גדלת כאן בהרי חברון ואתה חוזר להרי חברון להיות כאן ליד אבות האומה", ספד לו אביו שלום. "גם אם נספר ימים כלילות, לא נוכל להכיל את החיים הקצרים שלך שחיית בעוצמה כל כך גדולה. קראנו לך על שם בניה בן יהוידע, מגיבורי דוד המלך, וכך היית. אדם שחיבר אידיאלים גדולים עם עולם המעשה".

 

שלום שראל סיפר בהספדו על רוחב לבו של בנו. "אתה תרמת את כל משכורתך הצבאית לחיילים בודדים, היית ממלא להם את המקרר. הלב הרחמן הזה. גם גבורה פנימית של המלחמה של האדם מול עצמו הייתה בך. בני היקר והחביב כל כך, לך בשלום ותנוח על משכבך".


 

אחותו של בניה, יעל, שילדה כמה שעות לפני שאחיה נהרג, ספדה, "בניה, אח שלי האהוב, היית אדם מושלם, טוב לב, שמח, אמיץ. היית המודל בשבילי לנתינה אין-סופית". יעל פנתה לגלי, ארוסתו, ואמרה לה: "בניה כל כך אהב אותך ודאג לך. אבא ואימא היקרים, נבחרנו לחוות את הגאולה של עם ישראל

בנקודה הכי כואבת שלה. אני מאחלת לנו שנזכה לראות בכיבוש עזה ובנייתה מחדש ובבנייתה ננוחם".

 

גם אחותו רחל ביקשה לספר על ארוסתו גלי. "בניה, בן אהוב. אהוב המקום, אהוב האדם. לפני כמה ימים ישבתי עם גלי, זכיתי לחזות בבחירתך הגדולה ביותר. היא ישבה בבית שעתיד היה להיות ביתכם ודאגה. אך קיבלה את התכונה שלך לפעול תמיד בכל הכוח ללב המטרה. אני מכירה אותך אומר לי 'מנעי קולך מבכי ועינייך מדמעה, בחיוכך ובקולך מבריח ממני את כל המועקה'". היא הוסיפה וקראה את אחת הברכות משבע ברכות הנישואין: "קול ששון וקול שמחה, קול חתן וקול כלה, קול מצהלות חתנים מחופתם ונערים ממשתה נגינתם".

 

חבריו של שראל סיפרו כי לפני כמה שנים גנב שראל לרמטכ"ל דאז משה (בוגי) יעלון, שר הביטחון כיום, את מדיו והצטלם איתם. כמה שנים לאחר מכן פגש שראל ביעלון ובגבי אשכנזי, שלימים יחליפו כרמטכ"ל, סיפר להם על מעשיו ואף הראה להם את התמונה המדוברת. השניים צחקו עמו ואף חתמו לו על התמונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב זיתון
בניה שראל ז"ל
צילום: יואב זיתון
מומלצים