שתף קטע נבחר

קמפיין שנאה בארה"ב: 'עם היהודים אנו מפסידים'

הוא אומר שהיהודים הם "עכברים הזוממים לשלוט עלינו", מכנה את ישראל "קן העכברים" - ודורש את הפסקת הסיוע האמריקאי. רוברט רנסדל המתמודד לסנאט מטעם מדינת קנטאקי, מצליח להדאיג את שוחרי הדמוקרטיה בארה"ב: "מכניס את האנטישמיות למיינסטרים"

קנטאקי של השבועות האחרונים מזכירה ימים אפלים: שלטי "עם יהודים אנחנו מפסידים" (או באנגלית: With Jews We Lose) ממלאים את הדרכים הראשיות, וסרטוני יוטיוב אנטישמיים להחריד עולים לרשת. מאחורי כל היופי הזה עומד אחד, רוברט רנסדל - מועמד לסנאט האמריקאי מטעם מדינת קנטאקי, ארצות הברית.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

WJWL – ראשי התיבות של מפלגתו, תואמים את ראשי התיבות של ססמת הבחירות של רנסדל ("עם היהודים אנחנו מפסידים") – שכל האידיאולוגיה שלה מבוססת על שנאת יהודים. כך נחשף הציבור הציבור האמריקאי ל"בעיה היהודית", לכך ש"הרוב הלבן נגזל בארצות הברית", משום שהיהודים שולטים בכלכלה ובתקשורת, ולמעשה בכל עמדת כוח אפשרית. היהודים - הוא מוסיף - ממוטטים את הכלכלה והמדינה (הלבנה) לטובת צרכיהם. "ימי הלוזריות נגמרו", הוא מבטיח.

 

קראו עוד בערוץ יהדות :

 

בראיון שערך המועמד עם רשת טלוויזיה מקומית, הוא מודה כי סיכויו להדיח את המועמד המוביל ונציג קנטאקי הנוכחי בסנאט, מיץ' מק'אנל, קלושים - אך מבטיח כי ישתמש בקמפיין על מנת להפיץ את דעותיו לקהל הרחב. ב"ליגה נגד השמצה" חושפים כי למועמד "עבר אנטישמי עשיר" וחברות בארגון ניאו-נאצי.

 

"היהודים ממוטטים את הכלכלה האמריקאית"

המועמד מקנטאקי לסנאט האמריקאי אינו מהסס להשתמש בביטוים אנטישמיים חמורים כלפי היהודים, שאותם הוא מכנה: "עכברים הזוממים לשלוט עלינו דרך הבנקים, הממשלה והתקשורת".

 

 

רנסדל מבקש מבוחריו לדרוש את זכויותיהם לא רק באמצעות התנגדות למנהיגים ולאישי ציבור יהודים, אלא לפעול על מנת לדאוג לאינטרסים של האדם הלבן. "זוהי האומה שלנו", הוא אומר שוב ושוב, תוך שהוא מסביר לציבור הבוחרים את "הסיבה האמיתית" להתמוטטות כלכלת ארצות הברית בתקופה האחרונה – היהודים, אלא מה?

 

בנאומיו הוא מאשים את ישראל במותם של חיילים אמריקאים בעיראק ואפגניסטן, "שנלחמים כדי להגן על האינטרסים של ישראל", ואף תוקף את הסיוע הכספי שמעניקה ארה"ב לישראל, שאותה הוא מכנה "קן העכברים", בטענה כי הכסף צריך היה להגיע לכיסיהם של אזרחי המדינה.

 

רכש שעות שידור

רק ב-4/11, יום הבחירות, יתברר באופן רשמי האם ל"קול האנטישמי" בארצות הברית שמייצג המועמד מקנטאקי, יש סיכוי להיכנס אל הסנאט האמריקאי. בינתיים, בקנטאקי, הולכות ומתרבות התגובות נגד המועמד האנטישמי.  

 

 

תחנת החדשות 5 WLWT מדווחת על "תגובות המומות". דריה, אחת הנהגות שחלפו בכביש בצומת הרחובות הר ציון ויו אס איי 25, חוששת להתראיין בשמה, ומספרת כי "הייתי יכולה לנהוג ליד זה ולא לפתוח את פי. יכולתי לנהוג ופשוט להגיד: סתם אידיוט. אבל כשאידיוט אחד הופך ל-20 אידיוטים, התמונה משתנה".

 

על פי החוק האמריקאי, על שלטי קמפיין פוליטי אמור להופיע המשפט: "שולם על ידי..." תוך ציון שמו של האדם ששילם תמורת השלטים, וכתובתו - או לחלופין שמה של המפלגה, וכתובתה. בשלטים האלה אמנם מופיע שמו של המשלם (רנסדל עצמו), אך הכתובת המתחייבת על פי החוק, נעדרת. זו ככל הנראה תשמש עילה משפטית להסרתם.

 

מאז שהכריז על מועמדתו לסנאט במאי האחרון, מעטרים השלטים האנטישמים מדשאות ברחבי צפון קנטאקי. לדברי רנסדל, נכון לעכשיו ישנם כ-20 שלטי "עם יהודים אנחנו מפסידים" ברחבי צפון המדינה, ובקרוב צפויים להצטרף אליהם כ-200 נוספים. רנסדל אף רכש שעות שידור של תוכניות רדיו במדינה, "שיעסקו באופן גלוי ופתוח בבעיה היהודית", כדבריו.

 

עבר ניאו-נאצי עשיר

ב"ליגה נגד השמצה" מזהירים כי המועמד מקנטאקי מכניס את האנטישמיות אל תוככי הממשל הציבורי האמריקאי, ומציינים כי רנסדל היה האחראי המקומי בסינסינטי אוהיו, השכנה, מטעם ארגון "הברית הלאומית" - ארגון ניאו-נאצי, והוא פעיל מוכר בחוגי "עליונות הגזע הלבן" באזור. 

 

 

"זו דרכו להביא לתשומת לב הציבור את דעותיו האנטישמיות והקיצוניות", אומרת אניטה גריי, נציגת הליגה באזור. "מי היה מאמין שבשנת 2014 נראה שילוט שהופך את היהודים למטרה? המסר שלו הוא להכניס את האנטישמיות אל המיינסטרים הציבורי, ולכן אנשים טובים צריכים לעמוד מנגד ולהביע את דעתם בפומבי".

 

עוד טוענים בליגה, כי בשנת 2012 הפיץ רנסדל פליירים באוניברסיטת סינסינטי, ובהם הציע פרס על סך אלף דולר עבור סטודנט שיצליח "לשכנע" את ניצול השואה וחתן פרס נובל לשלום, אלי ויזל, להראות לו את הקעקוע שעל ידו מאושוויץ, ולהוכיח כי הוא אכן ניצול שואה. יוזמה זו נועדה לקדם דיונים פומביים על הכחשת שואה.

 

יהודים, שחורים וכל השאר

אמנם היהודים הם המטרה המרכזית לקמפיין השנאה של רוברט רנסדל, אך לא היחידה.

רנסדל מבקש מבוחריו לעיין בכל "העובדות המרשיעות" בחלקם של היהודים בהרס ארצות הברית, תוך שהוא מאשים אותם כמי שהיו גורם מכריע במאבק לשוויון הזכויות של השחורים, ולתקנות ההגירה הנוכחיות למדינה.

 

"לא נרשה שילדינו ונשינו ייאנסו ויותקפו ברחובות בידי כלבים שחורים ואספסוף היספני, שמראים לנו מה זה אורח החיים הלטיני", כך רנסדל באחד מנאומיו המצולמים ברשת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"ימי הלוזריות נגמרו". רוברט רנסדל
שלטי "עם יהודים אנחנו מפסידים"
מומלצים