שתף קטע נבחר

תביעה: בנק הזרע טעה ונולדה לי ילדה שחורה

אמריקנית בהירת עור תובעת בנק זרע שסיפק לה זרע מתורם אחר משביקשה. "אני לא יודעת איך מרגישים ילדים שסובלים מהתנכלויות בשל צבע עורם", אמרה

חמישה חודשים לאחר שהרתה מתרומת זרע גילתה ג'ניפר קרמבלט בת ה-36 כי בנק הזרע טעה בתורם - במקום הגבר הלבן שבחרה, היא הופרתה מזרעו של גבר שחור. כעת היא תובעת את בנק הזרע בטקסס כדי שהטעות לא תחזור על עצמה.

 

עוד חדשות בעולם :

הפרלמנט הטורקי: נצטרף למאבק בדאעש

הבית הלבן לנתניהו: מכירים את העובדות בשטח

ארה"ב הקלה את אמברגו הנשק על וייטנאם

 

קרמבלט, תושבת קליבלנד שבמדינת אוהיו, נישאה לבת זוגה אמנדה זינקון ב-2012 בטקס רב משתתפים בניו יורק. ימים אחדים לאחר חתונתן קיבלו השתיים את הבשורה המיוחלת - ההפרייה שעברה קרמבלט זמן קודם לכן נקלטה בהצלחה. חודשים לאחר מכן, כשבטנה תופחת, יצרה קרמבלט קשר עם בנק הזרע "מידווסט" הממוקם בשיקגו וביקשה לקנות את מנות הזרע הנותרות של אותו התורם כדי שבבוא העת תוכל בת זוגה להיכנס להריון מאותו התורם.  

פייטון בת השנתייים. (צילום: AP) (צילום: AP)
פייטון בת השנתייים.(צילום: AP)

אז, כך על פי התביעה, קיבלו בנות הזוג שיחת טלפון לא שגרתית בה הוסבר להן כי קרמבלט הופרתה בטעות מזרעו של תורם אחר. "היינו אמורות לקבל תרומת מתורם מספר 380 שצבע עורו לבן ובמקום הופריתי מזרעו של תורם מספר 330 שצבע עורו שחור", שיחזרה.

 

בנות הזוג אמרו שהן אוהבות מאד את בתן בת השנתיים ולא היו משנות בה דבר אך סיפרו כי הן מודאגות מכך שהילדה גדלה בקהילה המורכבת בעיקר מלבני עור. הן עברו לגור בסמוך למשפחתה של קרמבלט זמן קצר לאחר הלידה כדי להיעזר בבני המשפחה ולאפשר לילדה מערכת חינוך טובה יותר.

 

ג'ניפר קרמבלט ועורך דינה. (צילום: AP) (צילום: AP)
ג'ניפר קרמבלט ועורך דינה.(צילום: AP)

לסבית, חוויתי את הכאב הכרוך בדעות קדומות של אנשים, אבל אני לא יודעת איך מרגישים ילדים שסובלים מהתנכלויות בשל צבע עורם", אמרה קרמבלט וסיפרה שהיא מודאגת גם מחוסר הרגישות שחלק מבני משפחתה המורחבת מפגינים בהערותיהם לפייטון הקטנה.

 

בכתב התביעה, שבו דורשות השתיים לפחות 50 אלף דולר כפיצוי, נטען כי אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש והסוציולוגיה המליצו לאמהות להעתיק את משפחתן למקום מגורים המורכב מאוכלוסייה מגוונת יותר מבחינת צבע עור בו יש בתי

 ספר טובים.

 

קרמבלט טוענת בתביעה כי לבנק הזרע אין תיעוד אלקטרוני ואין בקרת איכות והחליטה לתבוע כדי למנוע שגיאה כזאת בעתיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אוהיו ילדה שחורה אמא לבנה בנק הזרע טעה ב תורם
צילום: AP
מומלצים