שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הונאת השעטנז: המכנסיים הרכיבו צמר ופשתן - והוסר מהמדפים
  לקוח שרכש מכנסיים ברשת "ספרינט", לא הסתפק בהצהרות הכשרות "ללא חשש שעטנז" ו"100% צמר" שעל תווית הבגד - ושלח לבדיקה ב"מעבדת שעטנז". ברבנות הפותעו לגלות כי האריג הורכב משני סוגי הפתילים - צמר ופשתן המעורבים יחד, ואסורים ללבישה על פי ההלכה. הדגם הוסר מהמדפים

  בגד לא כשר: רשת הביגוד "ספרינט" הסירה מן המדפים, לבקשת הרבנות הראשית, מכנסיים העשויים מצמר ופשתן – שילוב האסור ללבישה על פי התורה. התערבות הרבנות באה לאחר שבדיקת מעבדה הוכיחה כי הכיתוב "ללא חשש שעטנז" (מצוות כלאיים, העוסקת בהכלאה בין שני מרכיבי האריג) ו-"100% צמר", שהופיע על תווית הבגד - שקריים, שכן פריט הלבוש מכיל גם פשתן.

   

  << הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

   

  המכנסיים, מתוצרת חברת א.ג. אסף, נמכר במחלקת העודפים של רשת "ספרינט", אף שאיננו מיוצר על ידה. אחד הלקוחות רכש את הבגד, אך לא הסתפק בהצהרות שעל התווית, וכמקובל בציבור החרדי שלח אותו לבדיקה ב"מעבדת שעטנז" בירושלים. מאחר שהממצאים העלו חשד להונאה, החליטו הבודקים לערב את הרבנות הראשית.

   

  עוד בערוץ היהדות  - קראו:

   

  ראש היחידה לאכיפת הונאה בכשרות ברבנות, רפי יוחאי, סיפר: "בדרך כלל, כשאנחנו נתקלים בשעטנז, מדובר באריג צמר ובאריג פשתן המחוברים יחדיו. המקרה הזה חריג בחומרתו, משום שמדובר באריג המשלב את שני סוגי הפתילים בתוכו".

   

   (צילום: הרבנות הראשית) (צילום: הרבנות הראשית)
  (צילום: הרבנות הראשית)

  הרבנות מזהירה: אל תסמכו על תוויו "ללא חשש שעטנז". המכנסיים הפגומים (צילום: הרבנות הראשית) (צילום: הרבנות הראשית)
  הרבנות מזהירה: אל תסמכו על תוויו "ללא חשש שעטנז". המכנסיים הפגומים(צילום: הרבנות הראשית)

   

  בעקבות כך הורה הרב הראשי, דוד לאו, לבדוק את העניין מול רשת "ספרינט", וזו הסירה באופן מיידי את אותו הדגם מן המדפים, ואף

  התחייבה לערוך בדיקה מדגמית בכלל מלאי החנות כדי למנוע שגיאות מצרכנים נוספים.

   

  ברבנות ביקשו להזהיר את הציבור כי על מנת להימנע מאיסור שעטנז יש לוודא הימצאות תווית מטעם מעבדה מוכרת, ובכל מקרה לא לסמוך על תוויות "ללא חשש שעטנז" ללא ציון הגורם שביצע את הבדיקה. עוד נמסר: "אנו מברכים על עליית המודעות לסוגיית השעטנז, ומבקשים מהציבור לפנות למעבדות לבדיקת כל חשש, ולדווח במקרה שמתגלה הכשלה של הציבור".

   

  מחברת א.ג אסף נמסר בתגובה: "החברה המשפחתית הנמצאת בבעלות עושי מצוות, מייצרת בגדים עבור הציבור הדתי והחרדי ומקפידה על כללי הכשרות קלה כחמורה, ועל כך יעידו לקוחותינו. המקרה המדובר התגלה לפני כ4 שנים, וא.ג. אסף פעלה כבר לפני שנים והורידה את כל המכנסיים שבהם התגלה שעטנז מהמדפים, והשיבה את הכסף לקונים".

   

  יודגש כי מתוך מאות דגמים שאנו מייצרים במשך עשרות שנים, נפלה טעות בדגם אחד בלבד, והמסקנות הוסקו כבר לפני שנים. מתוך הגינות וכבוד ללקוחותינו אנו מזמינים את הרוכשים ליצור עמנו קשר לבדיקה חוזרת ופיצוי. נמשיך לעבוד גם בעתיד בצמוד ותחת ההנחיות המקפידות של הרבנות הראשית, על מנת לשרת את לקוחותינו בצורה הטובה ביותר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הרבנות הראשית
  100% צמר? מסתבר שלא
  צילום: הרבנות הראשית
  צילום: הרבנות הראשית
  בדק ומצא
  צילום: הרבנות הראשית
  מומלצים