שתף קטע נבחר

צילום: AFP

ברקת: נמשיך לבנות, למרות ביקורת מעליבה

ראש העיר ירושלים דחה בראיון לאולפן ynet את הביקורת האמריקנית על אישורי הבנייה בתחומה ותקף את "התמהמהות המשטרה" בטיפול במהומות: "במקום שיש אלימות, תהיה יד קשה. המשטרה יכולה לנצח במלחמה הזו"

"בירושלים חייבים לבנות לכל האוכלוסיות והמגזרים ובכל השכונות, ולא לחשוש מביקורת, שהיא די מעליבה ובלתי נתפסת", כך אמר היום (ד') ראש העיר ירושלים ניר ברקת. בראיון לאולפן ynet, הוסיף ברקת כי בשש שנות כהונתו הוא עוד לא "זוכר מתי היה זמן טוב להכריז שבונים".

 

 

לדברי ברקת, "לא שמעתי ביקורת בינלאומית על זה שבירושלים בונים למגזר הערבי. אנחנו בונים בגבעת המטוס וכשליש מהשטח הוא של המגזר הערבי. מותר לבנות רק לערבים בירושלים, אסור ליהודים לבנות".

 

בהתייחסו למהומות ולעימותים הרבים בעיר בתקופה האחרונה, אמר ראש העיר כי "מדובר בהפרות סדר ברמות גבוהות במיוחד. המשטרה לא הייתה נוכחת בלב השכונות הערביות ולא הייתה אכיפה. צעירים מתארגנים בנחת והולכים לקו התפר או לבתי יהודים וזורקים אבנים.

 

"דרשתי לשנות את התפיסה של המשטרה בירושלים. הדבר התמהמה יותר מדי זמן. המערכת זזה לאחרונה לכיוון הנכון ובמעורבות ראש הממשלה המשאבים זורמים. עכשיו נחזיר את האכיפה כנדרש מאיתנו", הוסיף. "הסדר יחזור לכל השכונות בירושלים. משטרת ירושלים יכולה לנצח את המלחמה הזו נגד מפירי הסדר. במקום שיש אלימות, תהיה יד קשה".

 

לבד מכך, אמר ברקת, "על מנת לאפשר איכות חיים נמשיך להשקיע בשכונות הערביות, לצמצם פערים בכיתות לימוד ובכבישים ובמשאבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עיריית ירושלים
ברקת
צילום: עיריית ירושלים
מומלצים