שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בן אופק נעצר ושוחרר עקב אי הפקדת ערבות

  מנכ"ל איקיוטק, בן אופק, נעצר היום בטענה כי טרם שילם סכום של 150,000 שקל, שנפסקו לו כערבויות במסגרת החקירה נגדו. אופק חשוד בגניבת מיליונים מאזרחים באמצעות חיוב לקוחות של חברת תקשורת שלא בהסכמתם. איקיוטק בתגובה: "לצערנו, בחרה משטרת ישראל לפעול בחיפזון". בית המשפט העניק לו ארכה נוספת להפקדת הערבויות

  מנכ"ל ומייסד חברת איקיוטק, בן אופק, נעצר היום (א') בידי המשטרה, בטענה כי טרם שילם סכום של 150,000 שקל, שנפסקו לו כערבויות לצורך שחרורו במסגרת החקירה נגדו. אופק חשוד ב"גניבת מיליונים מאזרחים באמצעות חיוב לקוחות של חברת תקשורת שלא בהסכמתם, ובניסיון של גניבת מיליונים נוספים על ידי דרישת תשלום ללא קבלת תמורה", כך לפי הודעת המשטרה שנמסרה בעת חקירתו לפני כחודשיים.

   

  חקירות קודמות של בן אופק:

  בפברואר: איקיוטק: בן אופק נחקר ושוחרר בערבות

  בספטמבר: פרשת איקיוטק: בן אופק שוב נחקר במשטרה

   

  שופטת בית משפט השלום בתל אביב, דנה אמיר, החליטה בתום הדיון להעניק לאופק ארכה נוספת להפקדת הערבות עד ל-16 בנובמבר, בשעה 12:00. "לא תופקד הערבות עד למועד זה, ייעצר החשוד ויובא בפני שופט", קבעה.

  הפגנה נגד איקיוטק ()
  הפגנה נגד איקיוטק

  בעת שחרורו של אופק בחודש ספטמבר נקבעו לו תנאי הערבות הבאים: עליו להפקיד 150 אלף שקל עד 5 באוקטובר 2014, לשלם 500 אלף שקל ערבות עצמית ו-400 אלף שקל ערבות צד ג'. כמו כן הוא נתבקש להפקיד את דרכונו ולא ליצור קשר עם מעורבים (לדוגמא, עם עורך-דינו נועם קוריס).

   

  "המעצר אינו חוקי ובחוסר תום לב"

  נציג המשטרה, רס"ב עופר קליין, הסביר בדיון את הסיבה למעצרו של אופק, שהובא לדיון כשהוא באזיקים: "דיברתי עם באת כוח החשוד ביום רביעי ואמרתי לה שהוא לא הפקיד ערבויות ושנעצור אותו אם לא יפקיד עד יום ראשון ב-12:00... עצרנו אותו כחוק כי הוא מזלזל ולא מקיים את הוראת בית המשפט. כשנגיע לחלק של הדיון המהותי, אראה לבית המשפט ראיות לכך שיש לו כספים והוא מזמן היה יכול להפקידם, אך הוא אינו מוכן להפקידם".

   

  פרשת איקיוטק - ידיעות קודמות בערוץ הצרכנות

  ילדה ואביה ניצחו בתביעה מול איקיוטק

  דיון חשאי בכנסת: "קרב סוף פרשת איקיוטק"

  עו"ד שגבה עבור איקיוטק: "100% מהחייבים התכחשו לחוב"

   

  רס"ב קליין הוסיף: "אנחנו מבקשים לפי הבקשה להוצאת צו שחרור בערובה – לשחרר את החשוד על פי התנאים שמותב זה קבע. הוא עדיין לא הפקיד את ה-150,000 שקל, והוא כבר קיבל 3 ארכות למיטב זיכרוני כדי להפקידם".

   

  עו"ד אפיק-חכמון טענה בדיון, כי הוא היה אמור להתקיים הבוקר - לפני השעה היעודה להעברת הערבויות, אך נדחה לשעה מאוחרת יותר לבקשת המשטרה, כשבמקביל זומן אופק למשטרה ונעצר. "הוא בא לכל החקירות, מלכתחילה לא הייתה סיבה לעצור אותו, ועכשיו הם עושים מין משחק כזה. לכן כל המעצר הזה היום אינו חוקי ובחוסר תום לב", אמרה.

   

  פרקילטתו של אופק הוסיפה: "הגשתי בקשה לעיון חוזר והייתה החלטה של מותב זה בדיון הקודם שהחשוד ייעצר אם לא יפקיד את הערבויות עד היום בשעה 12:00. בסביבות 7:00 ומשהו בבוקר הייתי בקשר עם החוקרת שרון ואח"כ עם החוקר עופר, והם ביקשו שהדיון יתקיים היום ב-15:00, והסכמתי ואפילו בשמחה...

  בן אופק ()
  בן אופק
   

  "עד היום אנחנו מדברים לא מעט בטלפון ומתאמים, והיה נראה שיש אמון מלא, אבל בעצם הם ניצלו את הבקשה שלהם ואת ההסכמה כדי לבוא ולעצור את החשוד, ותקשורת יושבת באולם, כדי שהחשוד יבוא עם אזיקים היום לבית המשפט. הבקשה הייתה שלהם שיגיע לבית המשפט ב-15:00, היינו 3 שעות לאחר המועד שקבע בית המשפט. כבר בדיון הראשון אמרתי, זו בקשה לשחרור בתנאים, וגם בדיון הקודם הייתה בקשה לשחרור בתנאים, ולא התבקש מעצר".

   

  עורכת דינו של אופק ביקשה מבית המשפט לשקול שוב את הפחתת הסכום: "הסכום הוא סכום שלא ניתן לעמוד בו", טענה. נציג המשטרה הביע התנגדות: "המשטרה מתנגדת לארכה נוספת בנסיבות האלה, ואנחנו מבקשים שיפקיד את ה-150,000 שקל ולא תינתן לו ארכה נוספת. כי זו ארכה רביעית או חמישית".

   

  השופטת התייחסה בהחלטתה לדבר המעצר ואמרה: "אציין כי החשוד נעצר היום בשעה 15:00 וזאת לאחר שהמבקשת ביקשה כאמור את קיום הדיון רק בשעה 15:00, למרות שמועד הפקדת הערובה נקבע לשעה 12:00. איני בטוחה שבנסיבות אלה היה מקום לעצור את החשוד, למרות שאין מדובר במעצר שאינו חוקי שכן החלטת ביהמ"ש מיום 26.10.14 קובעת שהיה והחשוד לא יפקיד את הערבות עד ליום 9.11.14 בשעה 12:00 הוא יעצר".

   

  מחברת איקיוטק נמסר בתגובה: "לצערנו, בחרה משטרת ישראל לפעול בחיפזון. יצוין כי בן אופק אינו עצור וכי השופטת לא הטילה עליו הגבלות נוספות".

   

  "שיטת מצליח"

  אופק החל במסע הגבייה שלו ב-2013, במסגרתו ביקש לגבות "חובות" מ-100 אלף חייבים על שירותי תוכן, כולל קשישים וטף ואף הפעיל משרדי עורכי-דין לשם כך, בין היתר, עו"ד נועם קוריס, משרד עו"ד רד (שהפסיק לגבות עבור החברה) ומשרד עורכי-הדין נסים את כהן-ניסן.

   

  רובם ככולם של ה"חייבים" שפנו ל-ynet טענו וטוענים כי אין להם כלל חוב לחברה, ושופט בביהמ"ש השלום בחדרה קבע כי החברה נוהגת ב"שיטת מצליח".

   

  המידע הראשוני לידיעה הגיע במייל האדום

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים