שתף קטע נבחר

בדיקה: באילו ערים הדירות יוזלו ב-20%?

משרד הבינוי חשף באילו יישובים תיושם תוכנית "מחיר מטרה", אשר אמורה להוריד את מחירי הדירות החדשות ב-20% ממחיר השוק. לפי התוכנית, הקבלן יתחייב מראש למחיר מופחת. בדקו אם גם בעיר שלכם הדירות החדשות יוזלו

כשברקע אישור חוק "מע"מ אפס" , גם תוכנית "מחיר מטרה" מתחילה לרקום עור וגידים. בשבוע האחרון השיק משרד הבינוי קמפיין לקידום התוכנית החדשה, שכולל אתר אינטרנט המרכז את המידע הרלוונטי. באתר פורסמה רשימה ראשונית של היישובים שבהם יחול החוק שאמור להוריד את מחירי הדירות ב-20%.

 

עוד על תוכנית "מחיר מטרה" בערוץ הנדל"ן :

 

הרשימה כוללת את היישובים הבאים: בית שמש, גדרה, הרצליה, יקנעם, ירושלים, מודיעין, קריית מוצקין, קריית אתא, ראש העין ורמלה. במשרד הבינוי מציינים כי מדובר ברשימה ראשונית בלבד, וכי הם שואפים לקדם מכרזים של "מחיר מטרה" בכל מקום שבו ניתן לבנות דירות - שמרכיב הקרקע בהן גבוה מ-80 אלף שקל.

 

המכרזים הראשונים, שיתפרסמו מיד עם כניסת התוכנית לתוקף, צפויים להיות בראש העין, במודיעין וביקנעם. בהמשך תשווק המדינה עשרות אלפי דירות בשיטה זו, בעיקר בערים שבהן נחתמו "הסכמי גג" בין המדינה לבין רשות מקומית, שבמסגרתן התחייבה המדינה להעמיד את כל התשתיות הנדרשות להקמת אלפי יחידות דיור.

הקבלן מתחייב למכור במחיר מופחת

במסגרת תוכנית "מחיר מטרה", משווקת המדינה קרקע לקבלנים לבניית דירות שבהן מחירה של כל דירה יהיה נמוך ב-20% מהמחיר החציוני המונהג באותו אזור. הקבלן מתחייב מראש למכור את הדירות בפרויקט במחיר מופחת, ובתמורה המדינה מוכרת לו את הקרקע בהנחה שמשקפת את ההפסד שגלום בהוזלת הדירות.

 

התוכנית חלה על דירות חדשות בלבד, ששטחן עומד על בין 60-150 מ"ר, ועומדות במפרט הטכני שקבע משרד הבינוי. את הדירות זכאים לרכוש יחידים בני 35 ומעלה או משפחות (גם גרושים וחד הוריים כלולים בהגדרה של משפחה), אשר אין בבעלותם דירה או חלק בדירה. כמו כן, זכאים יחידים בני 35 ומשפחות שהייתה בבעלותם דירה אחת ב-10 השנים שקדמו לרכישה, או שיש בבעלותם דירה אחת והיא תימכר תוך שנה מיום קבלת טופס האכלוס.

 

נזכיר כי בשבוע שעבר הבטיח שר הבינוי, אורי אריאל, כי עד ה-19 בנובמבר יאושר חוקי "מע"מ אפס", ועד סוף נובמבר יהיו שיווקים לפי תוכנית "מחיר מטרה". הוא הוסיף כי בשנה הקרובה יהיו בין 12-15 אלף יחידות דיור שישווקו לפי תוכנית "מחיר מטרה, וטען כי מחירי הדירות בשנת 2015 יירדו בצורה מתונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
הרצליה. בין היישובים שייבנו בהם דירות מוזלות
צילום: עידו ארז
מומלצים