שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  למה אין פארק מים באילת? בגלל ריח עגלים
  היזמים שמו כסף, העירייה תומכת, אז מדוע מתעכבת 8 שנים הקמת פארק המים באילת? בגלל מכלאת העגלים הסמוכה - והריח שמגיע ממנה. המשרד להגנת הסביבה: "מי שישלם כניסה לפארק במקום הזה יצטער על הרגע שהוא נכנס". ראש העיר אילת: "מתסכל, נפעל בכל דרך"

  הקמת אטרקציה תיירותית גרנדיוזית באילת תקועה כבר שמונה שנים. מדובר בפארק מים המעוצב בסגנון "פארק היורה", הממומן על ידי קבוצת יזמים בינלאומית, בהשקעה של 100 מיליון שקל. הפארק תוכנן במשרד א.ב. מתכננים, שאמור לפעול שמונה חודשים בשנה.

  פארק המים של אילת. סחבת מסריחה (באדיבות א.ב מתכננים)
  פארק המים של אילת. סחבת מסריחה(באדיבות א.ב מתכננים)

  הפרויקט, שזכה לתמיכת ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, אמור להעסיק 200 עובדים - בעיקר תושבי העיר, לספק אטרקציה נוספת לתיירים ולהביא להשקעות נוספות סביבו.

    

  אך לדברי היזמים, אחרי 14 בדיקות שונות שנדרשו לערוך, נבלם אישור ההקמה בשל התנגדות אנשי המשרד להגנת הסביבה שהצביעו על חשש ממפגעי ריחות מתחנת ההסגר לבעלי חיים שנמצאת מספר קילומטרים צפונה מהפרויקט המתוכנן.

   

  על פי המתכננים "התחנה פועלת בשנים האחרונות ללא היתר, וכך קורה שפעילות שאינה מוסדרת גורמת לעיכוב פרויקט תיירותי רחב היקף בהשקעה אדירה".

  תוכניות הבנייה של הפארק (באדיבות א.ב מתכננים)
  תוכניות הבנייה של הפארק(באדיבות א.ב מתכננים)

  דניאל לב, אחד מהיזמים, אמר: "התנהלות אנשי המשרד להגנת הסביבה היא אבסורדית לחלוטין. הדבר משול לכך שדייר במרכז העיר יכניס לביתו בצורה בלתי חוקית בעלי חיים וכתוצאה מכך יפנו את כל הבניינים מסביב במקום לטפל בדייר עצמו.

   

  "לצערנו האחראים על הנושא במשרד ואחרים יוצרים עיכובים בלתי נסבלים בטיפול בנושא. נקבעה פגישת עבודה בנוגע לריחות תחנת ההסגר. הפגישה תוכננה שלושה חודשים מראש, אולם למרבה האכזבה הנציגים של המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות לא הגיעו אליה, למרות שהם העלו את הבעיה. צריך לזכור שגם אם יגיע ריח של בעלי חיים, הוא אינו מהווה סכנה בריאותית ואופייני לאזורים רבים בארץ".

   

  קבוצת היזמים פנתה לראש הממשלה, המשמש בימים אלו גם כשר להגנת הסביבה, "בבקשה להתערבותו שתשים קץ לסאגה המפרכת ולאפשר לפרויקט לצאת לדרכו", לדבריהם.

   

  "תתחרטו על היום שתיכנסו לשם"

  מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: "מדוחות שהיזם בעצמו הגיש עולה כי במצב הנוכחי, מי שישלם את מיטב כספו כדי להיכנס לפארק יסבול מריחות קשים. לא ברור מדוע היזם מעוניין להקים פארק מים על שטחי חקלאי דווקא ליד מכון טיהור שפכים, מתקן לטיפול בפסולת ותחנת הסגר לעגלים שהריחות הבוקעים מהם יגרמו לכל מבקר להצטער על הרגע שהחליט להיכנס לפארק.

   

  "יחד עם זאת, היזם מוזמן בכל עת לפגישה אצל מנהל המחוז לבירור טענותיו. אנו מצפים שהיזם יגיש את כל התיקונים החסרים שנדרשו ממנו בעבר, על מנת להבטיח שאם יוקם הפארק מפארק מים נטול ריחות ומפגעים נוספים".

   

  ממשרד החקלאות, האחראי על הרישוי הווטרינרי למכלאות העגלים נמסר בתגובה: "תחנת ההסגר עומדת בתנאים הווטרינריים הנדרשים לאחזקת בעלי חיים במקום, על ידי השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר. לנושא הרישיון, יש לפנות לעירייה ולמינהל מקרקעי ישראל על מנת לברר את הנושא".

   

  מעיריית אילת נמסר בתגובה: "ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, שפעל נמרצות לסייע ליזמים לקדם את האטרקציה חש גם הוא כמו היזמים, תסכול גדול וציין

  כי זהו כשל בירוקרטי הזוי ומיותר. מדובר בפרויקט שמתוכנן על שטח שמיועד לאטרקציות, מתחם שהעיר אילת משוועת לו". עוד מסר ראש העירייה ל-ynet: "לצערי חרף הפעולות והמאמצים שלנו כהנהלת העירייה בראשותי ושל היזמים, צצות ועולות בכל פעם מחדש טענות שונות כמו עניינים סיסמולוגיים, ענייני רכבת, ועוד עניינים ביורוקרטיים וכעת מתחם הקרנטינות שמעצם היותו, אינו חוקי.

   

  בדוברות העירייה הוסיפו כי "את רוח הדברים ותוכנם העביר ראש העירייה, באופן אישי, בכל מוסדות התכנון ומתכוון להמשיך ולפעול בכל דרך לסייע ליזמים להוציא את היוזמה החשובה וההכרחית לעיר אילת אל הפועל".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות א.ב מתכננים
  פארק המים של אילת. קום יקום?
  באדיבות א.ב מתכננים
  מומלצים