שתף קטע נבחר

shutterstock

מבטטת כורסה לטריאתלון: מושיק רזה 30 ק"ג

כשמשקלו של מושיק מרקוביץ הגיע ל- 100 ק"ג, הוא נבהל. לפני שיהיה מאוחר מדי, עבר לתזונה בריאה, החל להתאמן בריצה וברכיבה על אופניים, ובאופן כללי התמכר לספורט. היום כשהוא מתאמן לקראת תחרות הטריאתלון - ישראמן, הוא אומר: "כל אחד יכול לשנות את חייו"

לפני כשנה וחצי מושיק מרקוביץ עלה על המשקל וחשכו עיניו. "המספר הראה על 100 ק"ג ואני נלחצתי. ידעתי שאני אוכל בלי חשבון, לא עושה ספורט ובאופן כללי לא תורם לבריאות שלי, אבל המספר הזה הפחיד אותי".

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

מושיק הגיע לרופא לעשות בדיקות, ולפני המבט של הרופא כשהסתכל על התשובות, הבין שהוא בבעיה. "עשיתי בדיקות דם והרופא היה בהלם ואמר לי שאם אני רוצה להגיע לגיל 40, כדאי שאקח את עצמי בידיים", אומר מושיק בן ה-37 מרמת השרון, בעל עסק לדפוס.

 

"זו החלטה מאוד לא פשוטה לשנות את החיים שלך מהקצה רל הקצה", הוא מסביר. "אבל ידעתי שאני חייב את זה לעצמי ולילדים שלי. לא רציתי שהם יצטרכו לגדול בלי אבא".

 

עוד כתבות דיאטה מעוררות השראה

ויתר על הבצק: דודי רזה 35 ק"ג בשנה 

בלי לוותר: איך אביבית רזתה 40 ק"ג? 

אלון רזה 50 ק"ג בשנה ויתחרה במרתון 

 

"פשוט התמכרתי לספורט". מושיק מרקוביץ רזה 30 ק"ג ( ) ( )
"פשוט התמכרתי לספורט". מושיק מרקוביץ רזה 30 ק"ג

 

"ניסיתי לדחות את המפגש הראשון עם המאמן"

מושיק התחיל לחקור בנושא התזונה הבריאה והמעבר לאורח חיים בריא. הוא קרא כל דבר שיכול היה ובשיטוטיו ברשת מצא כי יש קבוצת ריצה של טריאתלטים קרוב מאוד לביתו. "המידע הזה תפס לי את המבט והרגשתי שאני חייב להגיע לשם.

 

"גם אחרי שהתקשרתי וקבעתי פגישה עם המאמן אילן פריש, ניסיתי לדחות את זה כמה שיותר. הרי הייתי בטטת כורסה, מעשן, אוכל ג'אנק אבל בסופו של דבר הגעתי לקבוצה ופשוט התאהבתי. אני לא רואה עצמי היום בלי ספורט".

 

בהתחלה הוא התאמן לבד כי לא הרגיש בנוח עם המשקל שלו. אבל כבר אחרי חודשיים עבר להתאמן בקבוצה שמנהל רן שילון. "יחד איתי התאמן הדיאטן צחי כנען והפגישה איתו שם הייתה ממש משמים. כשהכרנו, הגעתי אליו לייעוץ תזונתי והמשקל פשוט החל לרדת".

 

בבסיס המעבר לאורח חיים בריא, עמד בעיקר שינוי התפריט גם של מושיק וגם של בני הבית. "כל מה שמטוגן ומעובד יצא לגמרי מהתפריט. פתאום הבנתי איזו הרגשה טובה זו לאכול בריא".

 

"הבנתי למה הספורט ממכר"

 הוא מודה שהאימונים בהתחלה היו קשים, אבל לאט לאט הוא הסתגל ולא מצליח להבין איך אפשר לחיות בלי ספורט. "לא רק זאת, גם המצב הבריאותי שלי השתנה לחלוטין. אם קודם סבלתי מצרבות נוראיות, אני כבר לא זוכר מה זה.

 

"בנוסף, אחרי שרזיתי, עשיתי שוב את הבדיקות והשיפור היה מטורף ממש. הרופא שקודם לכן היה מודאג, עכשיו לא האמין לשיפור שחל בהן".

 

מושיק החל להתחרות, וכבר התחרה במרתון אילת בחודש שעבר, סיים שתי תחרויות בהן התחרה בחצי "איש הברזל" ועכשיו מתאמן באינטנסיביות לקראת תחרות הטריאלון "ישראמן" שתיערך בינואר. "אני עושה את כל 3 סוגי הספורט לבד בתחרות, אני מחכה כבר שהתחרות הזו תגיע".

 

הוא בטוח שהשינוי שהעניק לו חיים חדשים הוא משהו שכל אחד חייב לעצמו. "פעם לא הבנתי למה אנשים טורחים בכלל התאמץ ולרוץ. היום אני לא מבין איך אנשים יכולים שלא לעשות את זה".

 

עצות הדיאטה של מושיק

כל אחד יכול. "הכי קל בחיים זה להתייאש ולוותר. אבל אם אני הצלחתי באמת כל אחד יכול ל שינוי וללאפשר לעצמו לחיות חיים בריאים יותר".

 

המעז מנצח. "אני יודע שזו קלישאה, אבל היא נכונה ועובדת. אם לא מנסים לא יודעים למה אנחנו מסוגלים".

 

 ספורט זה ממכר. "רק מי שנמצא בתוך העולם הזה מבין עד כמה הספורט הוא ממכר, וכשמתחילים- פשוט אי אפשר להפסיק".

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נבהלתי מהמשקל שהגעתי אליו. מושיק מרקוביץ
ד"ר רק שאלה
מומלצים