שתף קטע נבחר

סקר: הרצוג ולבני יחד גוברים על נתניהו

לפי הסקר שנערך אתמול, שילוב כוחות בשמאל-מרכז יכול להניב 23 מנדטים, לעומת 21 בלבד לליכוד. הבית היהודי עם 18, ישראל ביתנו, יש עתיד וכחלון עם 9 לכל מפלגה

חבירה של ציפי לבני למפלגת העבודה יכולה להפוך אותה למפלגה הגדולה בכנסת אחרי בחירות 2015 . כך עולה מסקר שנערך אתמול (יום א') עבור ערוץ הכנסת. על פי הסקר, אם הבחירות היו מתקיימות היום, הליכוד בראשות נתניהו היה מקבל 21 מנדטים בלבד, לעומת 23 מנדטים שהיו גורפים הרצוג ולבני יחד.

 

בחירות 2015 - עוד כותרות:

כלכלת בחירות? "מע"מ 0% על מוצרי מזון בסיסיים"

סערה בוועדת הכספים: המיליארדים שהועברו ברגע האחרון

בעקבות הביקורת: נדחה כינוס מרכז הליכוד

 

הבית היהודי מקבלת בסקר 18 מנדטים, ישראל ביתנו, יש עתיד ומפלגתו של משה כחלון 9 מנדטים כל אחת. יהדות התורה מקבלת 8 מנדטים, ש"ס 7 מנדטים ואילו מרצ מקבלת 6 מנדטים. במפלגות הערביות חד"ש מקבלת 5 מנדטים וכך גם רע"ם-תע"ל, ואילו בל"ד לא עוברת את אחוז החסימה (יש לקחת בחשבון שהמפלגות הערביות צפויות להתאחד לפני הבחירות).

לבני והרצוג. לפי הסקר - הליכוד לא תהיה המפלגה הגדולה לאחר הבחירות הבאות ()
לבני והרצוג. לפי הסקר - הליכוד לא תהיה המפלגה הגדולה לאחר הבחירות הבאות

ללא לבני, מקבלת מפלגת העבודה 17 מנדטים בלבד לפי הסקר, שנערך על ידי מכון המחקר פאנלס פוליטיקס והשתתפו בו 500 חברים בפאנל פוליטי לביצוע מחקרים באינטרנט. הוא נערך על גבי מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל, טעות הדגימה המרבית היא 4.5%.

 

ברקע התזזית במערכת הפוליטית, אחר הצהריים צפויה הכנסת לאשר באופן סופי את פיזורה ואת עריכת הבחירות הכלליות ב-17 במרס 2015.

 הבוקר הייתה הזירה הסוערת בעיקר בוועדת הכספים, שם אושרה תוספת תקציבית לביטחון בסך 3.76 מיליארד שקלים, מתוכם 2.5 מיליארד על חשבון קיצוץ רוחבי ברווחה ובמשרדים החברתיים.

 

בזירה הפנים-מפלגתית עיקר המהומה בימים אלה בליכוד, לקראת הכרעה על אופן בחירת המועמדים לכנסת בכינוס המרכז שנדחה מהיום למחר, בצל הביקורת על ראש הממשלה ויו"ר התנועה בנימין נתניהו. עד סוף השבוע צפוי שר הפנים לשעבר גדעון סער להודיע אם ירוץ מול נתניהו על ראשות הליכוד. כפי שפורסם ב-ynet, ראש הממשלה פועל להקדים את הפריימריז שתוכננו ל-6 בינואר, ל-30 בדצמבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים