שתף קטע נבחר

אופיר אקוניס מונה לאחראי על משרד הגנת הסביבה

ראש הממשלה, שכיהן גם כשר הממונה על הגנת הסביבה, מינה כשבוע אחרי האסון האקולוגי בערבה את אקוניס כאחראי על המשרד

כמעט שבוע אחרי האסון האקולוגי הגדול בתולדות המדינה, מינה ראש הממשלה אחראי למשרד להגנת הסביבה. נתניהו מינה את ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד כאחראי על המשרד להגנת הסביבה, לאחר שבתקופה האחרונה - לאחר התפטרותו של עמיר פרץ (התנועה) מהממשלה, נתניהו עצמו כיהן כשר הממונה.  

 

אקוניס, בן 41, מכהן כחבר כנסת משנת 2009. הוא כיהן בעבר כיו"ר ועדת הכלכלה וכסגן שר במשרד ראש הממשלה. מאז האסון האקולוגי בערבה, שבמהלכו נשפכו 5 מיליון ליטרים של נפט גולמי וזיהמו קשות את שמורת עברונה, לא הגיב נתניהו למחדל של קצא"א.  

ניסיונות למנוע זליגת נפט בשיטפונות  (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
ניסיונות למנוע זליגת נפט בשיטפונות (צילום: מאיר אוחיון)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
(צילום: מאיר אוחיון)

 (צילום: רשות הטבע והגנים) (צילום: רשות הטבע והגנים)
(צילום: רשות הטבע והגנים)

אזור מוכה אסון. ליד באר אורה (צילום: רשות הטבע והגנים) (צילום: רשות הטבע והגנים)
אזור מוכה אסון. ליד באר אורה(צילום: רשות הטבע והגנים)
 

לאחר התפטרותו של עמיר פרץ, שעמד בראש המשרד להגנת הסביבה, חזר התיק לידיו של ראש הממשלה נתניהו. בידיו מצויים כעת בין השאר גם תיק האוצר (הממונה על קצא"א), הבריאות, הרווחה, והחינוך - וזאת בעקבות פיטוריהם של שרי יש עתיד והתנועה מהממשלה. 

 

אתמול דווח כי באסון דלפה כמות נפט הגדולה פי חמישה מזו שעליה דיווחו בתחילה. החשש לשיטפון בערבה, סמוך לאזור שבו אירעה הדליפה, הוביל להיערכות שתכליתה מניעת הזרמת מים מזוהמים למפרץ אילת. אמצעי ספיגה וסכרים ארעיים הוצבו במסלול המים המשוער, ובאזור החוף עצמו הוקם אמצעי חסימת זיהום. על-פי נתונים שהגיעו למשרד להגנת הסביבה באזור אילת מרכז הנגב צפויים החל מלפנות בוקר בין 10 ל-30 מ"מ של גשם וכתוצאה מכך צפויים שיטפונות באזור.

 

מאז הדליפה הוצאו מהאזור הפגוע כ-20 טון של קרקע מזוהמת. פינוי הקרקע מבריכות הנפט הגדולות שנוצרו עומד לפני סיום, אך שלוליות נפט קטנות עדיין נותרו בשטח.

 

עמותות "צלול" ו"אדם טבע ודין" פנו לנתניהו בדרישה לפרסם את כל אירועי הדליפות של קצא"א בעשור האחרון, ולדעת אם החברה הגישה בקשה להארכת זיכיון ב-2017 ואם הממשלה דנה בבקשה כזו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אוחיון
דליפת נפט בערבה
צילום: מאיר אוחיון
צילום: מוטי קמחי
אופיר אקוניס
צילום: מוטי קמחי
מומלצים