שתף קטע נבחר

כבר לא זולה: דירה בחריש נמכרה ב-1.4 מיליון

היישוב שהיה אמור להוות תקווה למחירים שפויים במרחק סביר ממרכז הארץ, מיישר קו עם שוק הנדל"ן. אם לפני כשנתיים עמד המחיר הממוצע לדירה חדשה על כ-600 אלף שקל, הבוקר דווח על מכירה של דירת גן ב-1.39 מיליון

אחרי קיפאון של קרוב לשנה ועל רקע גניזת תוכניות הדיור הממשלתיות, רוכשי הדירות לא מתכוונים לחכות גם לתוכנית "מחיר מטרה". הביקושים הקשיחים לדירות עשו את שלהם - וכעת נראה שגם היישוב שהיה אמור להוות תקווה למחירים שפויים מיישר קו עם שוק הנדל"ן הישראלי. הבוקר (ד') דיווחה חברת הנדל"ן רייסדור כי מכרה את הדירה היקרה ביותר בחריש תמורת 1.39 מיליון שקלים.

 

כתבות אחרונות על חריש בערוץ הנדל"ן :

 

לפני כ-3 שנים הוחלט להרחיב את היישוב חריש, במטרה שיציע מחירי דירות נמוכים ביחס ליישובי מרכז הארץ, לצד נגישות גבוהה ליישובים אלה באמצעות הקרבה לכביש חוצה ישראל (מספר 6). תחילה היה היישוב מיועד לאוכלוסייה החרדית, אולם בשלב מסוים הפך ליישוב המיועד עבור המגזר הכללי - למגזר הלאומי-דתי ולמשפחות צעירות חילוניות שזוהי להן דירתם הראשונה.

 

בשלבים הראשונים לתהליכי ההרחבה, לפני כשנתיים, עמד המחיר הממוצע לדירה בבנייה כ-600 אלף שקל. נכון לחודש מאי השנה, דירות 4 חדרים הוצעו למכירה על ידי קבלנים תמורת 820 אלף שקל בממוצע, ותמורת כ-707 אלף שקל דרך קבוצות רכישה.

 

הדירה שעליה דיווחה היום חברת רייסדור ממותגת כדירת גן, בשטח של 136 מ"ר עם גינה בשטח של 170 מ"ר. לדברי החברה, היא שייכת לפרויקט "שיר בחריש" וכוללת מחסן וחניה. וזה לא הכל: החברה מציעה דירות פנטהאוז יקרות עוד יותר ביישוב, שעולות בין 1.4-1.6 מיליון שקלים. בסך הכל כולל הפרויקט 256 יחידות דיור, לפחות חלק מהן עולות החל מ-880 אלף שקל.

 

לפי בדיקת אתר מדלן, המספק כלים מתקדמים לרכישת דירה חכמה, מדובר בעסקה היקרה ביותר שבוצעה בחריש עד כה. על פי הבדיקה, עד היום דווחו בנתונים הרשמיים ברשות המסים 3 מכירות בלבד במחיר הגבוה מ-1.3 מיליון שקלים.

הדמיית פרויקט "שיר בחריש". יש דירות ב-880 אלף שקל, אבל גם פנטהאוז ב-1.6 מיליון (הדמיה באדיבות חברת רייסדור) (הדמיה באדיבות חברת רייסדור)
הדמיית פרויקט "שיר בחריש". יש דירות ב-880 אלף שקל, אבל גם פנטהאוז ב-1.6 מיליון(הדמיה באדיבות חברת רייסדור)

מכרזים ל-2,500 דירות נוספות

בסוף השבוע נערכה ישיבה של הוועדה המיוחדת לתכנון ולבנייה בחריש, שדנה במכרזים שפרסם באחרונה משרד הבינוי לשיווק קרקעות ביישוב. מדובר במכרזים לבניית 2,519 יחידות דיור נוספות בשכונה חדשה שנקראת "המגף", וכן במכרז לעבודות פיתוח ביישוב, הכוללים השלמת פיתוח כבישים, הקמת מערכת רמזורים, בניית נתיב תחבורה ציברוית, מדרכות, אורה וכו' - בהיקף כספי של 550 מיליון שקל.

 

בוועדה מספרים כי משרד התחבורה צפוי להשקיע עד 40 מיליון שקל בפיתוח כבישים פנימיים, במסגרת התוכנית הממשלתית "נתיב לדירה" שאושרה באחרונה, ובימים אלה נבנים ביישוב 3 בתי ספר ו-24 כיתות גן וכן מרכז מסחרי. נשאלת השאלה האם בוועדה לוקחים בחשבון את מחירי הדירות המאמירים ביישוב - שאמור לדברי ראש המועצה, יצחק קשת, לגדול ב-7,500 נפש בשנה. אגב, מסקר שנערך לאחרונה על ידי הוועדה לתכנון ולבנייה עולה כי ל-78% מהתושבים השכלה אקדמית ורכב אחד או שניים.

 

"בשנת 2015 צפויות להתאכלס ביישוב כ-5,000 משפחות ולכן עבודות הפיתוח ביישוב מואצות באופן אינטנסיבי ובריכוז מאמץ מצד כל הגורמים", הסביר אתמול קשת, "בהתאם לתוכניות האכלוס של היישוב ב-2016 צפוי לכלול היישוב כבר 8,500 תושבים, ב-2017 כ-12,500 תושבים, ב-2018 כ-18 אלף תושבים, ב-2019 כ-25 אלף תושבים וב-2020 כ-33 אלף תושבים".

 

אבל האם המחירים ביישוב ימשיכו לטפס? כל עוד מדובר בבנייה חדשה, ייתכן מאוד שכן. לשם השוואה, דירת 3 חדרים מיד שנייה ביישוב השכן פרדס חנה-כרכור נמכרה באחרונה תמורת 560 אלף שקל בלבד. על פי בדיקה של רשת התיווך אנגלו-סכסון, מדובר בדירה בשטח של 60 מ"ר בקומה הרביעית בבניין מגורים ללא מעלית, שתחילה ביקשו עבורה סכום של 590 אלף שקל. 

 

קוטג' בן 5 חדרים בפרדס חנה-כרכור נמכר באחרונה תמורת מחיר דומה לזה של רייסדור - 1.32 מיליון שקלים שילמו הרוכשים תמורת נכס מיד שנייה, ששטחו 124 מ"ר בנוי על מגרש בשטח של 180 מ"ר.עבור הנכס ביקשו המוכרים תחילה 1.395 מיליון שקלים, כך לפי בדיקת אנגלו-סכסון. אפשר רק לקוות שכאשר ההרחבה של חריש תאוכלס, שוק הדירות מיד שנייה יתפוס גם הוא מקום - ואולי יוביל לירידת מחירים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Lowshot.com
חריש. עדיין אופציה שפויה?
צילום: Lowshot.com
מומלצים