שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

1,200 דירות במקום השלישות הראשית בר"ג

ועדות התכנון אישרו את תוכנית הבנייה במתחם השלישות ברמת גן, במסגרת החלטת הממשלה על פינוי מחנות צה"ל מאזורים עירוניים. מתחם המגורים יכלול דירות, מבני ציבור, פארק עירוני, מסלולי אופניים ואזור עתיקות בין הרחובות בן גוריון וקריניצי. כ-30% מהדירות יהיו קטנות לטובת זוגות צעירים

כ-7 חודשים לאחר שהופקדה להתנגדויות הציבור - התוכנית לבנייה במתחם השלישות ברמת גן יוצאת לדרך. משרד הפנים הודיעה היום (א') כי הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בתל-אביב אישרה באופן סופי תוכנית להקמת 1,200 יחידות דיור במקום מחנה גנים (מקלף). זאת במסגרת יישום החלטת הממשלה על פינוי מחנות צה"ל מאזורים עירוניים - והעברתם לעיר הבה"דים בדרום הארץ. בשלב זה תוכל רשות מקרקעי ישראל לשווק את הקרקע ליזמים כדי שיוכלו להתחיל בבנייה.

 

 

התוכנית חלה על שטח של 70 דונם, הנמצא בין הרחובות דרך בן גוריון וקריניצי. היא מציעה לפנות את המחנה הצבאי על ידי שינוי ייעוד הקרקע למגורים, מבנים ומוסדות ציבור, מסחר ושטח ציבורי פתוח - תוך שימור בניינים היסטוריים במחנה ושימור עצים בוגרים.

 

התוכנית כוללת מגדלי מגורים בני 33-47 קומות שייבנו בהתאם לתקן בנייה ירוקה. בוועדה המחוזית הסבירו היום כי במטרה לייצר תמהיל ומגוון דירות לאוכלוסיות שונות, נקבע כי 20% מסך יחידות הדיור במתחם יהיו דירות קטנות בשטח של 63 מ"ר; 10% יהיו דירות בשטח של עד 75 מ"ר; ו-35% מהדירות יהיו בשטח של עד 120 מ"ר. שאר הדירות ייבנו לפי החלטת היזם. "כל זאת מתוך מגמה לסייע ליכולות ולצרכים שונים של אוכלוסיות מגוונות", כך נמסר מהוועדה.

הדמיית תוכנית הדיור במקום השלישות הראשית ברמת גן (צילום: באדיבות ניר-קוץ אדריכלים בע"מ) (צילום: באדיבות ניר-קוץ אדריכלים בע
הדמיית תוכנית הדיור במקום השלישות הראשית ברמת גן(צילום: באדיבות ניר-קוץ אדריכלים בע"מ)

פארק עירוני ואזור עתיקות

במסגרת התוכנית, כ-25 דונם יהוו שטח ציבורי פתוח שישמש כפארק עירוני לרווחת הציבור. בשטח זה ישומרו העצים הקיימים ומספר צריפים היסטוריים אשר שימשו את המחנה - וגם השימוש בהם יהיה לצרכי ציבור. כמו כן, יכלול שטח זה אזור עתיקות.

 

בוועדה המחוזית ציינו כי הפארק, יחד עם מעברים נוספים להולכי רגל, יאפשרו תנועת הולכי רגל ורוכבי אופניים רציפה בין הרחובות בן גוריון וקריניצי, לצד מרחב פתוח ירוק שנחשב ייחודי ביחס לאזור העיר הוותיקה.

 

נדבך חשוב בתוכנית, הוסיפו בוועדה, הוא הרחבתו של רחוב בן גוריון לאורך המתחם ברוחב של כ-12.5 מטרים, שלאורכו יינטעו עצים - מתוך כוונה ליצור מרחב ציבורי לתנועת הולכי רגל ורוכבי אופניים. הרחבת דרך בן גוריון תאפשר גם את הקמת תחנת הרכבת הקלה של הקו הצהוב המתוכנן לעבור בדרך בן גוריון אל מרכזי התעסוקה של בני ברק ותל-אביב.

 

שר הפנים הנכנס, גלעד ארדן, אמר עם אישור התוכנית כי "אנו פועלים כדי להגדיל את היצע הדירות. הורדת מחירי הדיור היא משימה לאומית דחופה - ורק הצפה של שוק הנדל"ן והיצע גדול יותר, כולל באזורי הביקוש, יביאו לירידת המחירים המיוחלת ולהקלת יוקר המחייה על זוגות צעירים ומשפחות עם ילדים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות ניר-קוץ אדריכלים בע"מ
הדמיית פרויקט המגורים במחנה השלישות ברמת גן
צילום: באדיבות ניר-קוץ אדריכלים בע"מ
מומלצים