שתף קטע נבחר

לפיד: תוך דקה הועברו כספים ליצהר. גונבים לנו את המדינה

בכנס המרכזי הראשון של יש עתיד לקראת הבחירות תקף לפיד בחריפות כמה מפלגות ואמר: "מושחתים, נמאסתם". על נתניהו: "שחיתות זה להזמין הביתה גלידה פיסטוק ולהיאבק על זה שייקנו לך מטוס"

"מושחתים, נמאסתם!". בקריאה זו פתח יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, את נאומו בכנס של ראשי המטות של המפלגה בבית ציוני אמריקה בתל אביב. בכנס המפלגתי המרכזי הראשון של יש עתיד לקראת בחירות 2015 תקף לפיד בחריפות את מספר מפלגות, ובפרט את ראש הממשלה בנימין נתניהו. על רקע פרשת השחיתות שבה מעורבים אנשי ישראל ביתנו אמר לפיד: "נמאס מהמושחתים, נמאס מזה שהם גונבים לנו את המדינה. תחזירו לנו את המדינה, מושחתים".

 

"גונבים לנו את המדינה". לפיד, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"גונבים לנו את המדינה". לפיד, היום(צילום: מוטי קמחי)
 

לפיד הזכיר את דבריו על פוליטיקה חדשה לפני הבחירות הקודמות וטען כי בשנתיים שמפלגתו הייתה בקואליציה והוא כיהן כשר האוצר "היינו היחידים שנלחמו נגד זה. שנתיים היינו הבלם היחיד. מה שנלחמנו נגדו זו לא פוליטיקה ישנה, זו פוליטיקה מושחתת. ברגע שיצאתי מהממשלה, לקח לראש הממשלה, שר הביטחון ושר השיכון בדיוק דקה לעשות את כל מה שעצרנו קודם, והם העבירו 300 מיליון שקלים לכבישים לעוטף תפוח וליצהר, כי כבר לא היינו שם לשמור על הקופה".

 

לדברי לפיד, "שחיתות היא לא רק החשדות נגד פאינה קירשנבאום וראשי מועצות מהליכוד וישראל ביתנו, שלפי החשד עשו סיבוב על כספים שהיו מיועדים לאזרחי ישראל. שחיתות היא הפרה של החוזה הכי בסיסי בין המדינה לאזרח".

כנס ראשי המטות של יש עתיד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כנס ראשי המטות של יש עתיד(צילום: מוטי קמחי)
 

לפיד תקף את נתניהו אישית ואמר: "שחיתות זה להזמין הביתה גלידה פיסטוק על חשבון הציבור ולהעביר ריהוט גן לווילה בקיסריה, לבקש שישלמו לך את המים של הבריכה, ולהיאבק על זה שייקנו לך מטוס. יש עתיד הייתה המפלגה היחידה שהצביעה נגד המטוס הזה. הייתם צריכים לראות איך ראש הממשלה קפץ כשהוא גילה שאנחנו מתנגדים לזה שיהיה לו מטוס פרטי משלו. אדוני ראש הממשלה, במדינה שבה יש את הפערים החברתיים הכי גדולים בעולם המערבי, שבה מעמד הביניים לא גומר את החודש והעניים לא מתחילים אותו, מטוס פרטי זו שחיתות".

 

גם ממפלגת העבודה לא חסך לפיד ביקורת: "שחיתות זה להבטיח לחרדים לבטל את השוויון בנטל ולהחזיר את המיליארדים לתקציבי הישיבות. הליכוד כבר הבטיח להם את זה והעבודה - שלדיראון עולם נזכור לה שלא הצביעה בעד השוויון בנטל רק כדי להתחנף לעבריין המורשע אריה דרעי - גם היא כבר הבטיחה להם את זה. הם יודעים שהשוויון בנטל עובד. הם יודעים שזו הצלה".

 

יו"ר יש עתיד מתח ביקורת חריפה גם על הבית היהודי: "שחיתות זה כששר השיכון, אורי אריאל מהבית היהודי, לוקח דירות ציבוריות שמיועדות לאימהות חד-הוריות ולמשפחות מצוקה, ומוכר אותן ללא מכרזים לרבנים שהוא מקורב אליהם. נפתלי בנט, אני קורא לך מפה להפגין מנהיגות ועל הסיפור הזה להדיח את אורי אריאל באופן מיידי מהרשימה שלכם לכנסת".

 

מלשכת השר אורי אריאל נמסר בתגובה לדבריו של שר האוצר לשעבר כי "לפיד, שגרם נזק לכלכלת ישראל ופעל נגד הדיור הציבורי, הוא האחרון שיכול להטיף מוסר למישהו. הטוקבקיסט לפיד התנגד ועיכב את הפעלת חוק המכר לזכאי הדיור הציבורי, גיבה את פקידי האוצר שהתנגדו לפניית השר אריאל להגמשת הקריטריונים לזכאים, התנגד להעלאת שכר דירה ריאלי לזכאים, התנגד לפרויקט שיקום שכונות ועיכב את תוכנית 'מחיר מטרה' בגלל אגו פוליטי. לפיד, שיודע שאף דירה מהדירות שהוזכרו בכתבה לא נמכרה כלל, נוהג כאחרון הפופוליסטים, תוך הסתמכות על כתבה מגמתית ומלאת סילופים שנועדה לפגוע פוליטית בבית היהודי ובשר אריאל בפרט".

 

מדובר בסבב נוסף לעימות המתמשך בין לפיד לנתניהו. בשבוע שעבר הם התעמתו על המהלכים במבצע צוק איתן. לפיד תקף אז את ראש הממשלה ואמר כי נתניהו פחד ולא היה לו די אומץ להוביל לפירוז רצועת עזה. הוא חזר ואמר כי מדובר ב"פחדנות מדינית". בליכוד אמרו בהמשך בתגובה כי "אלה דברי הבל מפיו של פוליטיקאי כושל, מתוסכל ומבוהל, שתמך גם הוא במדיניותו התקיפה והשקולה של ראש הממשלה במהלך המבצע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים