שתף קטע נבחר

"כשגילחו לאיילה את השיער, התחלתי לבכות"

כשבתה עוד מאושפזת בסכנת חיים, רות שפירא שואבת כוחות מרבבות המתפללים. בראיון מיוחד היא מספרת על ההתמודדות היומיומית, על ההתגייסות ההמונית למען איילה, ועל היום שבו השתיים תרמו את שיערן למען ילדים חולי סרטן, קצת לפני שבקבוק התבערה שרף את איילה: "אנשים מחפשים לעשות למענה, שיתרמו את השיער"

 

 

רות שפירא, אמה של איילה שנפצעה באורח קשה מבקבוק תבערה שהושלך לעברה, היא אישה חזקה. כבר שלושה שבועות שהיא מנווטת בכל העוצמות שיש לה בין מיטת בעלה, אבנר, שנפצע אף הוא בפיגוע, למיטתה של איילה – ולארבעת הבנות שבביתם. אבל פעם אחת היא נשברה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

 • עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

   

  "זה היה בשבת שאחרי הפיגוע, בבוקר", מספרת רות שפירא בראיון מיוחד, ל-ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית". "נכנסתי לחדר של איילה, ובדיוק גילחו לה את הראש. זה שבר אותי. התיישבתי והתחלתי לבכות. רק לפני פחות משנה, איילה ביקשה לתרום את השיער שלה לעמותת 'זכרון מנחם'. הלכנו שתינו - אני הסתפרתי בבית, ולקחתי אותה למספרה. ביחד שלחנו את הצמות שלנו ל'זכרון מנחם'".

   

  עוד בערוץ היהדות - קראו:

   

  עכשיו שוכבת איילה, רק בת 11, כשהיא חבושה כולה. "אנשים מחפשים משהו לעשות בשבילה, ויש משהו מאוד חזק בלעשות מעשה שקשור אליה. אז הנה, אנחנו יכולים לבקש מאנשים לתרום את השיער שלהם גם כן. זאת בקשה קצת גדולה, כי זאת בקשה של לתרום משהו מעצמך, אבל ההיענות מדהימה".

   

  "עדיין לא יצאה מכלל סכנה, אבל היא כל הזמן הולכת ומשתפרת". איילה שפירא (צילום: אורות) (צילום: אורות)
  "עדיין לא יצאה מכלל סכנה, אבל היא כל הזמן הולכת ומשתפרת". איילה שפירא (צילום: אורות)

   

  היא מציגה תמונות של תורמי שיער מכל הארץ, לרפואתה של איילה. "זה מאוד מחזק; נותן תחושה שאנשים איתך, ועושים דברים מאוד משמעותיים בשבילך. אנחנו גם באמת מאמינים בערך, ביכולת של מעשים טובים לשנות את המציאות".

   

  "לפי ההגדרות היא עדיין לא יצאה מכלל סכנה, אבל היא כל הזמן הולכת ומשתפרת", אומרת אמה בהתרגשות. "איילה הגיעה לכאן בסכנת חיים מיידית. עם סכנה לנזק מוחי. במצב שבו לא היה ברור לצוות באמבולנס אם הם מצליחים להנשים אותה, או לא. ואנחנו רואים אותה היום - והיא איילה שלנו שאנחנו מכירים".

   

  מקבלים תמונות של תורמי שיער מכל הארץ (צילום: אורות) (צילום: אורות)
  מקבלים תמונות של תורמי שיער מכל הארץ(צילום: אורות)

   

  רות שפירא מאמינה בכוחן של התפילות: "לא רק בארץ - בכל העולם מתפללים עליה, וזה מאוד-מאוד מחזק", היא אומר. "בזה שכל כך הרבה אנשים מתפללים על דבר אחד, יש משהו עמוק מאוד שמחבר את כולם. ויש בתפילה משהו ממקד. בתוך הבלאגן אתה דואג לדברים הטפלים, וכשאני מתפללת - אני מתמקדת בחזרה בדברים שחשובים לי".

 • פורסם לראשונה 21/01/2015 14:20

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורות
  רות ואבנר שפירא
  צילום: אורות
  צילום: אורות
  "מאמינה ביכולת של מעשים טובים לשנות את המציאות". רות שפירא
  צילום: אורות
  מומלצים