שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "תוניסיה בוכה על יואב": מוסלמים ויהודים בעצרת זיכרון
  מוסלמים ויהודים הדליקו נרות, אחזו ידיים בדממה - וכבדו את זכרו של יואב חטאב, הסטודנט היהודי-תוניסאי שנרצח ב"היפר כשר" בפריז. אריז בודהף: "אני מוסלמית והגעתי לעצרת. הוא היה הילד של תוניסיה. איזה מסר שולחות הרשויות ליהודי תוניס בכך שהן לא מדברות על זה?"

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   

  תוניסיה: מוסלמים ויהודים ערכו עצרת מיוחדת לזיכרו של יואב חטאב - מנרצחי הפיגוע בפריז. האירוע שהתקיים במוצאי השבת, מול בית הכנסת הגדול בבירת המדינה, תוניס - היה בין היתר גם מפגן תמיכה של התושבים המקומיים באביו של המנוח, המכהן כרב בית הספר היהודי בעיר.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

   

  כ-150 אנשים ונשים השתתפו באירוע הזיכרון יוצא הדופן, שאף זכה לשער ביומון התוניסאי "לה טמפ", וצוין מול בית הכנסת המרכזי של תוניס. הנאספים הדליקו נרות, והניחו את תמונתו של חטאב המנוח בפתחו, לצד כרזות אבל ודגלי תוניסיה.

   

  עוד בערוץ היהדות - קראו:

   

  המשתתפים בעצרת הזיכרון נשאו כרזות בהן נכתב, בין היתר: "תחי תוניסיה הרב-תרבותית". אחת הנוכחות בעצרת, באסימה באהוג'ניה, אמרה על פי הדיווח ב"דיילי מייל": "אני כאן כאזרחית, מאחר והוא היה תוניסאי, ומה שקרה שבר את ליבי".

   

   (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   

  אך בעוד התנועה האיסלאמית המתונה "אנהדה" שלחה תנחומים למשפחתו של חטאב, השלטון עצמו סירב להגיב על הפיגוע שבו נרצח יואב חטאב, סטודנט לתואר שני במנהל עסקים, בן 21 במותו. "זו בושה וחרפה" אומרת אריז בודהף, סטודנטית בת 23, שהשתתפה אף היא בעצרת הזיכרון. "אני מוסלמית והגעתי לעצרת. הוא היה הילד של תוניסיה. איזה מסר שולחות הרשויות ליהודי תוניס בכך שהן לא מדברות על זה?"

   

  עצרת ראשונה מסוגה של תמיכה ביהודים

  העצרת יוצאת הדופן באקלים הנוכחי במדינה איסלאמית, מחזקת את הקהילה היהודית הקטנה במדינה, המונה על פי הערכות, כ-1,500 איש. שיאון כהן מהאי ג'רבה, שבו גרים מרבית יהודי המדינה, מציין בסיפוק את קיומה של העצרת: "הכינוס הזה מראה את תוניסיה שמביאה את כולם להתלכד. עד כמה שאני יודע, זו הפעם הראשונה שעצרת כזו של סולידריות עם יהודים מתרחשת".

   

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   

  העיתון התוניסאי "לה טמפ" הקדיש את עמוד השער שלו לרצח חטאב, תוך איזכור מוצאם התוניסאי של שאר
  הנרצחים בתקרית. תחת הכותרת "תוניסיה שכולה" הוא מגולל את סיפורו הטראגי של חטב, בצירוף תמונתו המחוייכת שצולמה ברחובות תוניס, לאחר מהפכת השלטון במדינה.

   

  חטאב נרצח בפיגוע ב"היפר כשר" בפריז, לפני כעשרה ימים, עם פיליפ ברהם, יואן כהן ופרנסואה מישל סעדה. עדי ראייה סיפרו כי חטאב ניסה להשתלט על המחבל, אמדי קוליבאלי, ולהשיג את נשקו במהלך התקרית. הוא נטמן בירושלים ביום שלישי האחרון.

   

  דודתו של חטאב, הודית בוכריס, נרצחה לפני 30 שנה, בהיותה בת 14, בפיגוע בבית הכנסת אל-גריבה באי התוניסאי ג'רבה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "הילד של תוניסיה". יואב חטאב
  צילום: AFP
  "תוניסיה בוכה על יואב". העצרת
  צילום: AFP
  צילום: רויטרס
  עצרת הזיכרון בתוניס
  צילום: רויטרס
  מומלצים