שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

יונתן רזאל: "כתבתי שיר לראש הממשלה"

בתוכנית "מסע לילי" בערוץ 20, מספר יונתן רזאל כי כשהיה תלמיד באקדמיה למוזיקה בירושלים דפק על דלת בית ראש הממשלה דאז, שמעון פרס וביקש לכתוב לו שיר על האינפלציה בישראל. "כתבתי לו קטע עם סולמות יורדים. אמרתי לו זה מתנה בשבילך שהאינפלציה תרד. נראה לי שמאז היא ירדה". צפו

"בגיל 13 אחרי בר המצווה שלי, למדתי באקדמיה למוזיקה בירושלים. באחד הימים דפקתי בדלת בית ראש הממשלה, בו התגורר ראש הממשלה דאז, שמעון פרס. אמרתי לשומר: שלום אני מוזיקאי ואני רוצה לכתוב לראש הממשלה שיר", כך מספר יונתן רזאל בראיון בתוכניתו של צבי יחזקאלי "מסע לילי" שתשודר במוצ"ש, ב-22:30 בערוץ 20.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

התגובה של פרס הפתיעה אפילו אותו. "פרס אמר לשומר, תגיד לו שיבוא ביום שישי. באתי. הוא ישב עם אשתו סוניה והצגתי בפניו יצירה מוזיקאלית על מלחמה באינפלציה", מספר רזאל באירוניה. " זה היה קטע בלי מילים, שבסופו כתבתי קטע של סולמות יורדים. אמרתי

 לו זה מתנה בשבילך שהאינפלציה תרד", מוסיף רזאל ומתאר. "ישבנו דיברנו. זה היה כזה בלתי אמצעי. אתה קולט מה אני מדבר?", הוא אומר ליחזקאלי.

 

רזאל למד באקדמיה למוזיקה בירושלים בתקופת נערותו ולא לימודי קודש בישיבה. זאת למרות שהוריו ומשפחתו עברו באותה תקופה תהליך חזרה בתשובה, בראיון הוא מציין, כי היה הדתי היחידי מכל תלמידי האקדמיה אך להוריו היה חשוב שילמד מוזיקה. "יש לי חסך בזה שלא גדלתי בישיבות תיכוניות. תלמידי ישיבות נמצאים אחרי קילומטרז' גבוה של לימודי גמרא, תוספות, אביי ורבא בגיל 18. באותם ימים אני התאמנתי 6 שעות על מוצרט ועוד 7 שעות רחמנינוב".

 

היום, מתחיל רזאל את יומו בכולל, לומד במשך חצי יום לפחות ומקווה כי בעתיד יוכל ללמוד אפילו יותר. "יש בתורה משהו שהוא נכון לכל דבר בחיים – לחזור, לחזור ולשנן", הוא אומר. לדבריו, הטבע האנושי הוא 'אייל פרא ימלט', והלימוד, השינון והחזרה מרכך את הלב . "התורה היא המים וכמו שאבנים שחקו מים, היא שוחקת את הלב במובן הטוב של המילה ועושה אותו יותר חלק. עצם העניין הטכני של לימוד התורה. זה נכון לזוגיות, ילדים ומוזיקה".

צפו בקטע מהתכנית ובביצוע מיוחד לשירו "בין הצלילים".

 

עוד בערוץ 20, כנסו לשידור החי ולעמוד ה-VOD

סופרמן - גיבור העל היהודי

המהפך של בנימין גומל

עמוד הפייסבוק של ערוץ 20

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערוץ 20
"רוצה ללמוד יותר", רזאל
ערוץ 20