שתף קטע נבחר

יונתן רזאל: "ואז רחל פרנקל אמרה לי: קטונתי"

"אמא של נפתלי הי"ד ראתה אותי בפינה, וניגשה אלי ואמרה לי: יונתן, אני לא יודעת אם אתה יודע, אבל כל מה שיש לנו לומר עכשיו זה 'קטונתי מכל החסדים ומכל האמת אשר עשית את עבדך'. ככה היא אמרה לי". יונתן רזאל מתרגש עד דמעות, ומקדיש את "קטונתי" למשפחת פרנקל. צפו

 

לאחר שנגעה בלב הציבור בכלל וזה הדתי בפרט, תוך הפגנת תעצומות נפש אמוניות והשראה אין קץ באמירת "קדיש" על בנה נפתלי, הדהימה הרבנית רחל פרנקל את הזמר והיוצר יונתן רזאל, שהקדיש לה מאוחר יותר את שירו "קטונתי", בביצוע מלא דמעות וכאב.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

בדרכו להופעה ב"פסטיבל מזמור", שנערך ביום חמישי האחרון לכבודם של בוגרי בית הספר למוזיקה "מזמור" בגבעת וושינגטון, עצר רזאל לניחום אבלים אצל משפחת פרנקל. כשעלה מאוחר יותר לבמה, סיפר את הדברים הבאים:

 

"איך שנכנסתי היו שם כל מני פוליטיקאים ואישי ציבור, והייתה להם הפסקה כזאת. ואמא של נפתלי הי"ד ראתה אותי בפינה, וניגשה אלי ואמרה לי: יונתן, אני לא יודעת אם אתה יודע, אבל כל מה שיש לנו לומר עכשיו זה 'קטונתי מכל החסדים ומכל האמת אשר עשית את עבדך'. ככה היא אמרה לי", סיפר רזאל, והוסיף: "פחד פחדים. היא באה להגיד לי שזה מה שיש להם לאמר. 'קטונתי מכל החסדים ומכל האמת", חזר. "אז השיר הזה מוקדש להם ולכל עם ישראל שהוא באמת משהו מיוחד".

 

קראו עוד בערוץ יהדות:

הקרע החרדי מול צה"ל: לא להתייצב בלשכות הגיוס כלל

 


פורסם לראשונה 07/07/2014 12:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
יונתן רזאל
צילום: עופר עמרם
צילום: רויטרס
"הצילני נא". רחל ואבי פרנקל
צילום: רויטרס
מומלצים