שתף קטע נבחר

המרן של ישי: תתרמו למפלגתו מכספי צדקה

על רקע המצוקה הכלכלית של מפלגת "העם איתנו", קובע מנהיגה הרוחני, הרב מאיר מאזוז, באופן חריג כי ניתן להפנות כספים המיועדים לצדקה וקיום מצוות גם למימון הפעילות הפוליטיות: "זה לשם שמים"‬

איפה הכסף – גרסת אלי ישי: מנהיגה הרוחני של מפלגת "יחד – העם איתנו", הרב מאיר מאזוז, קובע כי ניתן לתרום לה כספים המיועדים לצדקה, ומסביר: זה נחשב "לשם שמים" - למען מטרות נעלות.  מדובר בפסיקה חריגה, שכן מעשר כספים" מיועד לצדקה לנזקקים או לקיום מצוות - בדרך כלל תמיכה בלומדי תורה. אבל לא לתרומה למפלגות.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

ה"מרן" של ישי נשאל על ידי אחד מחסידיו, רב קהילה ברמת גן, האם ניתן לייעד למפלגה "כספי מעשר" – 10% מהכנסתו של אדם, שעל פי ההלכה עליו להפריש לתרומות לצדקה או לדבר מצווה. השואל הסביר את הבסיס לשאלתו: "העם איתנו" נוסדה למען "הגדלת תורה" ולבלימת החקיקה האנטי-דתית של "משנאי ה'".

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

בתשובתו בחר הרב מאזוז להעניק פרשנות רחבה להגדרות הללו, כפי שציפה

השואל, ופסק: "מותר לסייע ממעשר כספים כי כל המטרה לשם שמים (בשם האל – ק"נ). ובמידה ובסכום המותרים על פי החוק" - לחצו כאן לקריאת המכתב .

 

פסיקת המנהיג הרוחני של "יחד - העם איתנו" חריגה, שכן כספים אלו מיועדים בדרך כלל לצדקה עבור נזקקים או לקיום מצוות - בדרך כלל תמיכה בלומדי תורה, ובוודאי שלא למטרות פוליטיות.

 

הפסקיה הזו באה על רקע מצוקה כלכלית שאליה נקלעה המפלגה, והתבטאה, בין היתר, בהקצאת תקציב דל לצורך קמפיין הבחירות, מה שהביא לעזיבתם בשבוע שעבר של שניים ממנהליו, איתן דורשב ושיר שגיא. היום הודיעה המפלגה כי אנשי התקשורת דודי זילברשלג ויואב צור ינהלו מעתה את מטה ההסברה, וכדוברה מונה מאיר סטרמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפסק של הרב מאזוז
הרב מאזוז עם אלי ישי
מומלצים