שתף קטע נבחר

יותר מזל משכל: צפו בהגרלה לדירה ביפו

מועדון הצרכנות לסטודנטים "הבית האקדמי", שהוגדר בתור "החבר" של הצעירים הלומדים לתואר, ערך הגרלה ל-100 דירות בפרויקט "יאפא" ביפו ג' בקרב 700 סטודנטים. הזוכים יוכלו לקנות דירת 2 חדרים במחיר התחלתי של מיליון שקל - ולגייס הון עצמי של 99 אלף שקל בלבד. משתלם? בדקנו

התור בכניסה לאוניברסטת תל-אביב אמש (שבת) היה מורכב מצעירים שההשתתפו בהגרלה של מועדון הסטודנטים "הבית האקדמי" - המוגדר מועדון "החבר" של הסטודנטים. כ-700 תלמידים לתארים ראשונים ומתקדמים, בוגרים ובני משפחה התקבצו כדי לנסות ולזכות ב-100 הדירות המשווקות בפרויקט "יאפא" בשכונת יפו ג'. במסגרת הפרויקט יוכלו לגייס הון עצמי של 99 אלף שקל, ולקנות דירת שני חדרים במחיר התחלתי של מיליון שקל - תמורת הלוואה מהבנק וכמובן נטילת משכנתא. יצאנו לבדוק מי הגיע להגרלה, ומה חושבים הסטודנטים על המיזם.

 

צפו בכתבה:

 

"אנחנו מרגישים ליום אחד אנשים עם יכולות מסוימות לקנות דירה", סיפר ל-ynet אחד הסטודנטים שהשתתף בהגרלה, שלה נרשמו לא פחות מ-5,000 סטודנטים בשבועות האחרונים מאז יצא המיזם לפועל, כך לפי נתוני התאחדות הסטודנטים הארצית. מי שהצליח לזכות התרגש ואף ציין: "בחיים לא זכיתי בשום דבר - אני מרגיש כבוד גדול ואני מקווה שזה ישתלם".

 

אבל לא כולם חשבו שמדובר בעסקה משתלמת. "מדובר בסכומים לא קטנים", הודה אחד המשתתפים, מי שמשלם זה אמא ואבא - לא הסטודנט", טענו זוג הורים שהגיעו גם הם למקום. "אני די בטוח שלא אקנה דירה בשכונה יפו ג' גם אם אזכה", גילה סטודנט אחר.

 

על כך השיב אסף אנגל, מבעלי חברת אנגל-שביט, שהקים יחד עם שותפו אור שביט ובשיתוף התאחדות הסטודנטים הארצית את מועדון הצרכנות לסטודנטים "הבית האקדמי": "אנחנו לא רוצים להיות בלב רוטשילד - אלא להגיע לערים ולשכונות מתפתחות". על הטענות בדבר המחירים, אמר רוני צברי, בעלי חברת צברים הבונה את הפרויקט: "מיליון שקל זה מחיר זול לדירות כאלה".

 

נזכיר כי מדובר במתחם הכולל 6 בניינים עם 4 קומות, שעליהם התווספו זכויות בנייה של עוד 3.5 קומות וקומת קרקע. בסך הכל יוקמו 108 דירות שישווקו לסטודנטים, נוסף על 96 הדירות הקיימות. מעבר לחיזוק ושיפוץ המבנים, ייבנו ממ"דים ומרפסות שמש וכן יחודשו התשתיות, יטופלו השטחים הפתוחים, יוקמו 3 חניונים תת-קרקעיים של 150 חניות ויותקנו שתי מעליות בבניין.

 

דירת שני חדרים תעלה החל מ-995 אלף שקל. מדובר בדירה בשטח התחלתי של 49 מ"ר עם מרפסת בשטח של 11-20 מ"ר, חניה ומחסן קומתי. דירת 3 חדרים תעלה החל מ-1.28 מיליון שקלים. היא כוללת שטח של 85 מ"ר ומרפסת בשטח של 15 מ"ר. דירת 4 חדרים בשטח של 90-96 מ"ר עם מרפסת תעלה החל מ-1.48 מיליון שקלים. ודופלקס בשטח של 100-120 מ"ר עם מרפסת של 30 מ"ר יעלה החל מ-1.950 מיליון שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ
התור בכניסה לאונ' ת"א אמש. קיוו לזכות
צילום: אורי דוידוביץ
צילום: אורי דוידוביץ
בעיצומה של ההגרלה. "אף פעם לא זכיתי במשהו"
צילום: אורי דוידוביץ
מומלצים