שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חשד: פיצל 6 דירות ל-25 והעלים מיליון שקל
  רשות המסים הודיעה כי עצרה עורך דין בן 36 מפתח תקווה בחשד שרכש בניין ברחוב אבא הלל ברמת גן עם 6 דירות, ופיצל אותן שלא כחוק ל-25 יחידות דיור - אותן השכיר תמורת 2,200 שקל בחודש בממוצע ליחידה. על פי החשד, ב-3 השנים האחרונות לא דיווח על ההכנסות והעלים ממס הכנסה כמיליון שקל

  המלשינון עובד שעות נוספות? רשות המסים הודיעה היום (א') כי עצרה עורך דין בחשד שהעלים הכנסות בגובה של כמיליון שקל - מהשכרת 25 דירות שפוצלו בניגוד לחוק ברמת גן. עורך הדין, תושב פתח תקווה בן 36, נעצר על ידי יחידת החקירות של מס הכנסה בתל-אביב ושוחרר בערבות בתנאים מגבילים.

   

  כתבות נוספות על רשות המסים בערוץ הנדל"ן :

   

  ברשות מציינים כי החשוד נעצר לאחר שמידע מודיעיני התקבל ביחידת המודיעין של פקיד שומה חקירות תל-אביב ובעקבותיו נפתחה חקירה סמויה. מהחקירה עולה כי הוא שכר, לכאורה, בניין שלם ברחוב אבא הלל ברמת גן עם 6 דירות, אותן פיצל ל-25 יחידות דיור והשכיר אותן תמורת 2,200 שקל לחודש בממוצע עבור כל יחידה.

   

  על פי החשד, הוא דיווח על חלק מהכנסותיו מ-12 דירות בלבד, ובסכום הנמוך מזה שקיבל בפועל מהדיירים. על פי הראיות שנמצאו עד כה, הוא חשוד כי פעל בדרך זו מאז שנת 2009, במהלכן העלים סכום שבין 300-400 אלף שקל מהכנסתו מדי שנה ובסך הכל כמיליון שקל בתקופה של 3 שנים. בנוסף, טוענים ברשות, על מנת להרחיק את עצמו מהעבירות, רשם החשוד את חיוב הארנונה על שם חמו.

  רמת גן. מ-6 דירות ל-25 יחידות דיור. לבניין המצולם אין קשר לידיעה (צילום: ג'ואנה כהן) (צילום: ג'ואנה כהן)
  רמת גן. מ-6 דירות ל-25 יחידות דיור. לבניין המצולם אין קשר לידיעה(צילום: ג'ואנה כהן)
   

  מהרשות נמסר כי "בחקירתו טען החשוד כי מתוך דמי השכירות שקיבל, הוא משלם כ-40% לבעלי הדירות וכן היו לו הוצאות כגון חשמל וארנונה שהפחיתו מהכנסתו - ועל כן דיווח רק על חלק מהכנסתו; אך מאחר שהוא בחר במסלול מיסוי השכרת דירות של 10% מס (בו אחוז המיסוי נמוך יותר ממס שולי אך לא ניתן לקזז בו הוצאות או פחת), היה עליו לדווח על מלוא ההכנסות".

   

  שופט בית משפט השלום בתל-אביב, ירון גת, אישר, כאמור, את שחרורו של עורך הדין בתנאים מגבילים תמורת הפקדת מזומן של 30 אלף שקל וערבויות וכן התחייבויות בסך 600 אלף שקל, כמו גם הפקדת דרכונו והטלת איסור יציאה מהארץ.

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  רשות המסים. עוקבת אחריכם
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים