שתף קטע נבחר

המקובל העניק ברכה - והסרבן נתן גט

לאחר שהגישה תביעת גירושין, מצאה עצמה אם לשניים עגונה. הבעל נעלם ורק במבצע מיוחד אותר, והתברר כי הפך להומלס. הוא הושם במעצר, אך אז הגיעה התפנית המפתיעה: הסרבן הסכים לתת גט בתנאי שייפגש עם מקובל ידוע ויקבל ברכה

רבות הדרכים לשכנע סרבן גט לגרש את אשתו: בית הדין הרבני באשקלון הצליח לחלץ הסכמה לגירושין מגבר שהיה נתון במעצר על סרבנות, זאת בזכות ברכה אישית ש"סידרו" לו הדיינים, מפי רב מקובל מקריית גת. בכך נפתר אחד משבעה מקרים קשים שבהם סרבני הגט יושבים כיום בכלא, ובהנהלת בתי הדין מבטיחים לעשות כל מאמץ על מנת לשחרר גם את שש הנשים הנותרות.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

בני הזוג נישאו לפני כשש שנים, ולהם שני ילדים. בגלל קשיים כלכליים התגוררו בבית אמו של הגבר. לפני כשנה הגישה האישה תביעת גירושין בטענה כי בעלה אינו מפרנס אותה ואת ילדיהם, אך לאחר כמה דיונים בתיק הפסיק האיש להתייצב בבית הדין, והוצא נגדו צו מעצר.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

המשטרה חיפשה את הבעל בכתובות שמסר בית הדין, אך לא הצליחה לאתרו. "אגף עגונות" החל לחקור את ההיעלמות, מצא אותו - והוא שב לשתף פעולה. בשלב זה התברר כי האיש הפך לחסר דיור, הומלס. נוכח סירובו למסור כתובת למשלוח זימונים לדיונים הבאים, ומתוך חשש לעגינותה של האישה - החליטו הדיינים לשלוח אותו למעצר.

 

"מבצע גט" בבית המקובל

מאז ועד אתמול (ב'), במשך כשלושה חודשים, ישב הבעל בכלא והִיתל בבית הדין. עתירה שהגיש בעניין לבית המשפט העליון, נדחתה. אך באחרונה חלה תפנית בתיק, כאשר הגבר הביע את אמונו ברב ניסים מויאל, ולראשונה הביע גם הסכמה לגרש את אשתו – אם יקבל את ברכה אישית מהמקובל. בצעד חריג החליטו הדיינים הרב אברהם אהרון כץ, הרב ישי בוכריס והרב אליהו אריאל לקיים את הדיון הבא בבית הרב שבקריית גת.

 

המהלך הלא-שגרתי הצריך "מבצע משולב" של בתי הדין הרבניים, שירות בתי הסוהר, רבו - גונדר-משנה הרב יהודה יקותיאל ויזנר - ומשטרת ישראל, זאת מחשש כי האסיר ינצל את היציאה מהכלא אל בית הרב ניסים מויאל, מקובל בעל-שם, לניסיון בריחה.

 

אנשי יחידת נחשון של שב"ס ערכו סיור מקדים בבית הרב כדי להכיר את פתחי היציאה ממנו, וכוחות תגבור של משטרת ישראל הופעלו לאבטחת הביקור.

 

הדיון התקיים כמתוכנן, ולאחריו נערכה שיחה אישית של הרב מויאל עם שני בני הזוג – עד שהבעל שוכנע להסכים לגירושים. הוא הובל בידי לוחמי יחידת נחשון בחזרה לבית הדין – שם, לאחר כמה שעות, הושלמו פרטי הסכם הגירושין, והגט ניתן.

 

היועץ המשפטי של בתי הדין הרבניים, הרב עו"ד שמעון יעקבי, אמר: "אינני מכיר ערכאה משפטית שהייתה יוזמת דיון מיוחד שלא במותב בית הדין הקבוע, כדי לקדם מתן גט. שלושת הדיינים לימדו אותנו שוב פרק בענווה, וכמה רחוק מוכנים ללכת דיינים בישראל כדי להתיר אישה מעגינותה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
חששו שסרבן הגט יימלט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים