שתף קטע נבחר

נטוויז'ן החלה למכור תשתית + ספק

עד כה החברה ערכה פיילוט במסגרתו הוגבל השירות רק לבעלי קו טלפון של נטוויז'ן, או למי שהסכים לקנות קו כזה. כעת היא פותחת אותו לכולם. המחירים לפי החברה: 79 שקל ל-15 מגה, 89 שקל ל-40 מגה ו-99 שקל ל-100 מגה, אבל בשירות הלקוחות מסרו לנו מחירים גבוהים בכ-20%

ספקית האינטרנט 013 נטוויז'ן מקבוצת סלקום החלה למכור היום (ג') תשתית + ספק בחשבונית אחת. החברה הודיעה כי ערכה לאחרונה פיילוט לחבילה זו, במסגרתו הצטרפו לחבילה, לטענתה, 3,000 לקוחות. למעשה, המכירה במסגרת הפיילוט היתה ללקוחות נטוויז'ן בלבד ואך ורק ללקוחות שמחזיקים קו של נטוויז'ן.

 

יש לכם תלונות על חברות התקשורת?כיתבו לנו

 

  

בשירות המכירות של נטוויז'ן לא כל הנציגים יודעים שהפיילוט הסתיים. נציגה אחת אמרה ל-ynet שלא ניתן להצטרף לפיילוט, אם אנחנו לא לקוחות של קו הטלפון של נטוויז'ן. הנציגה אמרה לנו שאנחנו יכולים בכל זאת להצטרף לפיילוט, אם נקנה קו טלפון. היא הציעה לנו קו ב-29.90 שקל לחודש 200 דקות לנייחים בלבד, או קו ללא הגבלה לנייחים וניידים ב-35 שקל לחודש + התקנה 99 שקל. כל זאת כאמור, כדי להצטרף לפיילוט ספק + תשתית אינטרנט. כלומר, זה היה לא משתלם בעליל למי שאין לו כלל קו טלפון ואין לו צורך באחד וזוהי דרך מעניינת לצרף לקוחות לשירות הזה.

 

כמה זה עולה? תלוי את מי שואלים

מי שקנה קו טלפון כך, עשה טעות (אלא אם יש לו צורך בקו כזה, או שהמחיר משתלם עבורו לנוכח המחיר שהוא משלם על קו קיים), שכן, מהיום כאמור, השירות ספק+תשתית פתוח ללקוחות כל החברות", כך לפי הודעה רשמית מנטוויז'ן ואין צורך בבעלות על קו נטוויז'ן.

 

יחד עם זאת, לקוחות התלוננו ל-ynet שבשירות המכירות אמרו להם שהפיילוט נמשך או שאין חבילה כזאת. בחברה מסרו שהנציגים מבולבלים (!) כי זה היום הראשון למכירת החבילה. כאמור, גם אנחנו נתקלנו בתגובה כזאת מנציגה אחת, מתוך 4 נציגים עמם דיברנו. והבלבול ממשיך. הנה עוד דוגמא:

 

לפי נטוויז'ן, המחירים לתקופה של שנה הינם:

 

15 מגה - 79 שקל לחודש

40 מגה - 89 שקל לחודש

100 מגה - 99 שקל לחודש

 

כך נמסר בהודעה שנשלחה לעיתונות מנטוויז'ן, אבל במוקד המיוחד שהוקם לשם שיווק החבילה "מוקד השוק הסיטונאי", כך הוא מכונה בחברה, אמרה לנו נציגה שהמחירים לתקופה של שנה, הינם:

 

15 מגה - 99 שקל לחודש. אחרי שנה המחיר עולה ל-109 שקל לחודש

40 מגה - 109 שקל לחודש. אחרי שנה המחיר עולה ל-129 שקל לחודש

100 מגה - 129 שקל לחודש. אחרי שנה המחיר עולה ל-149 שקל לחודש.

 

בנטוויז'ן לא הגיבו על העניין, אך הדגישו שאלה המחירים (79-99 שקל לחודש) וטענו שהנציגים עדיין מבולבלים. יתכן שהנציגים מסרו לנו מחירים שניתנו למצטרפים במסגרת הפיילוט.

 

עוד אותיות קטנות

בנוסף, נאמר לנו שמשום מה, החבילה ספק + תשתית לא מתאימה כרגע למי שיש לו ציוד קצה שאינו של בזק. כלומר למי שמחזיק מודם ראוטר פרטי שנקנה בחנות. לא ברור למה, שכן בנטוויז'ן במילא מציעים ללקוחות "נטבוקס" שזה מודם ראוטר משלהם. "עבור מחזיקי ציוד פרטי השירות ייפתח בעוד כמה ימים", נאמר לנו. 

 

כך או כך, הציוד של נטוויז'ן ניתן בחינם (לפי הנציגה), ההתקנה היא ללא עלות ויש להזדכות על הציוד של בזק, כך נאמר לנו.

 

והנה עוד התנייה מוזרה: לקוח קיים בנטוויז'ן (כספקית אינטרנט), לא יכול לשדרג מהירות במסגרת המעבר לתשתית של נטוויז'ן (שהיא למעשה תשתית של בזק). "מעבירים תשתית על פי המהירות שיש לך היום ואחר כך ניתן לפנות למוקד כדי לשדרג מהירות", אמרו לנו.

 

איך המחירים לעומת המתחרים?

המחירים שמציעה נטוויז'ן די דומים למחירי המתחרים: באקספון מוכרים כבר יותר מחודש חבילת ספק + תשתית: 100 מגה ב-99 שקל לחודש, 40 מגה ב-89 שקל לחודש ו-15 מגה ב-79 שקל לחודש. "זה מחיר קבוע ולא משתנה", אמרו לנו בחברה. מודם יש לרכוש באופן פרטי או דרך החברה.

 

012 סמייל של פרטנר מציעה כבר יותר מחודש, מחיר מעט גבוה מאקספון לחבילת ספק + תשתית: עד עד 100 מגה ב-100 שקל לחודש; ומהירות של 15 מגה ב-89 שקל לחודש.

 

ב-012 סמייל כמו בנטוויז'ן, אחרי שנה, המחיר עולה. מחיר מהירות עד 100 מגה קופץ ל-120 שקל לחודש. מחיר מהירות 15 מגה קופץ אחרי שנה ל-109 שקל. 

 

גם פה כמו באקספון נשאלת השאלה: מה עושים עם המודם? "לקוח שאין בבעלותו ציוד קצה מתאים יוכל ליהנות מציוד קצה אשר יושכר לו ללא עלות למשך השנה הראשונה על ידי 012. החל מהשנה השנייה עלות ההשכרה תעמוד על סך 9.90 שקלים לחודש", מסרו מ-012. מכאן שלנטוויז'ן יש יתרון במתן מודם חינם ללקוחות. בנוסף נאמר לנו שהמודם יכול לשמש גם כממיר של סלקום TV.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים