שתף קטע נבחר

"בעוד 5-4 שנים יחול זינוק בבנייה הירוקה"

יו"ר איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות, דני מריאן, מפרט בראיון לאולפן ynet את היתרונות של הבנייה הירוקה. "יש יותר מודעות. אין לי ספק שבתוך 4-5 שנים הרבה מהבנייה למגורים תהיה ירוקה – כלומר 15%-20% שזה לא מעט"

המודעות לבנייה ירוקה בישראל הולכת וגדלה, ובשנים הקרובות צפויה עלייה במספר המבנים שיוקמו תוך שמירה על עקרונות ירוקים. כך טוען יו"ר איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות, דני מריאן, שהתראיין באולפן ynet.

 

לכתבות נוספות בערוץ הנדל"ן בנושא בנייה ירוקה

 

"קיימות זו תפיסת עולם, שבה אנחנו חיים בשלום לא רק עם השכנים שלנו, אלא גם עם הסביבה שלנו", אומר מריאן, "אנחנו משתדלים לעשות הכי טוב בשבילנו, בלי לפגוע בסביבה ובעתיד שלנו. בנייה למגורים צורכת בערך 40% מחומרי הגלם בעולם, והשימוש בבנייה צורך כ-40% מהאנרגיה בעולם, וזה אומר שיש כאן פוטנציאל גדול מאוד של חיסכון".

 

 

מריאן מפרט בראיון את יתרונות הבנייה הירוקה: "משתדלים למחזר יותר פסולת באתר, להוציא פחות פסולת מהאתר, ולהשתמש בחומרים ממוחזרים. בנוסף משתדלים להקים בניינים יותר נעימים וטובים למשתמש - יותר מוארים באור טבעי, תוך שימוש באוורור טבעי במקום במיזוג אוויר".

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

לדברי מריאן, ככל שהעוסקים בענף מודעים יותר לנושא הקיימות, חל שינוי במקצוע, וכללי הבנייה הירוקה הולכים ונכנסים ללב הענף - הן בתחום המשרדים והן בתחום הבנייה למגורים. להערכתו, "היום יש עשרות בודדות של בניינים ירוקים עם תו ירוק, אולי עשר-עשרים, בעיקר מטעמים של חוסר מודעות. אבל חוסר המודעות הזה הולך ומתפוגג. אין לי ספק שבתוך 5-4 שנים, הרבה מהבנייה למגורים תהיה ירוקה – כלומר 15%-20% שזה לא מעט".

 

ביטוי נוסף לשינוי בענף ניתן למצוא בתחום האקדמי. לדברי מריאן, בשנים האחרונות נפתחים מקצועות לימוד חדשים בתחום הקיימות והבנייה הירוקה, שלא היו עד היום ושנועדו לענות על ביקוש גובר מצד הסטודנטים.


פורסם לראשונה 15/04/2015 11:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים