שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

הרצליה: אושרה הרחבתו של מלון דן אכדיה

אחרי 3 שנים של דיונים בהתנגדויות ודחיית ערר של עיריית הרצליה, אושרה הרחבתו של המלון בהרצליה פיתוח. כעת, משיכלול 1,325 חדרים ב-3 מבנים בנוסף למבנה הקיים, יהפוך דן אכדיה לאחד מבתי המלון הגדולים בישראל

משרד הפנים הודיע היום (ד') כי התוכנית להרחבת מלון דן אכדיה בהרצליה פיתוח נחתמה לאישור. על פי התוכנית, ניתן יהיה לבנות במקום 200 חדרים כיום - 1,325 חדרי מלון חדשים ב-3 מבנים: מבנה צפוני בן 8 קומות, מבנה אמצעי בן 8 קומות בסמוך למבנה הקיים שיישמר, ומבנה נוסף של 17 קומות בדרום המתחם. עוד כוללת התוכנית שטח ציבורי פתוח בחלקו הצפוני של המלון.

 

כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

 

בתת הקרקע של המתחם המלונאי יוקצו 268 מקומות חניה ציבורית לרווחת באי החוף, כאשר סך אורך החזית הבנויה לא יעלה על 200 מטרים והיא לא תהיה רציפה. זאת במטרה לפתוח את המבטים אל החוף לכלל הציבור. החלק הצפוני של המתחם המיועד לגן ציבורי יכלול, בין השאר, מעלית חוף ושבילי הנגשה אליה. פיתוח הגן יעשה בד בבד עם בניית המלון הצפוני הראשון.

 

במשרד הפנים ציינו כי אישור התוכנית התעכב תקופה ארוכה בשל עתירה משפטית וערר שהגישה עיריית הרצליה על החלטת הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב. עוד הבהירו כי התוכנית תואמת לעקרונות התכנון של המתחם על פי תוכנית מתאר ארצית, לפיהם יש לחבר את המרקם הקיים לים וליצור נגישות של תושבים לשפת הים וכן ליצור טיילות מצוק וחוף ככל הניתן.

 

כמענה לכך, כוללת התוכנית 4 צירי רוחב, שהעיקריים שבהם הם המשך הרחובות מדינת היהודים וזבולון. אלה מתחברים ל-3 הטיילות הכלולות במתחם - עליונה, המצוק והחוף. כמו כן, תואמת התוכנית את תוכנית המתאר הארצית בתחום פיתוח התיירות העירונית.

מלון דן אכדיה בהרצליה פיתוח. יהפוך לאחד המלונות הגדולים בשראל (צילום: יוגב עמרני) (צילום: יוגב עמרני)
מלון דן אכדיה בהרצליה פיתוח. יהפוך לאחד המלונות הגדולים בשראל(צילום: יוגב עמרני)

 

3 שנים של דיונים בהתנגדויות

נזכיר כי התוכנית הופקדה להתנגדויות הציבור עוד ב-2012, לאחר שהוועדה המחוזית אישרה להפוך את מלון דן אכדיה לאחד מבתי המלון הגדולים בישראל. זאת חרף הביקורת דאז על בעלי המלון, משפחת פדרמן, שמשלמים רק 350 שקל דמי חכירה, ועל אף החששות של ארגוני הסביבה מנזקים בלתי הפיכים לסביבה החופית ולמצוק הכורכר המתפורר.

 

יצוין כי באחרונה העביר ראש עיריית הרצליה הטרי, משה פדלון, מכתב לחברה להגנת הטבע, שבו הוא כתב כי היא "נרדמה בשמירה". פדלון ציין במכתבו כי מדובר ב"תוכנית ענק שעתידה להרוס את ערכי הטבע, לפגוע באיכות חייהם של תושבי הרצליה ולהוביל לאסון תחבורתי במימדים עצומים".

 

בחודש פברואר האחרון דחתה המועצה הארצית לתכנון ולבנייה את הערר שהגישה העירייה. בעקבות אישור התוכנית, האשים פדלון גם את ראש העיר הקודמת, שרת הבריאות לשעבר יעל גרמן. הוא טען כי במהלך השנים שבהן תמכה בתוכנית - היא לא הבינה את הנזק הסביבתי העצום שייגרם בעקבותיה.

 

בהכנת הכתבה השתתף דותן לוי, כלכליסט

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי וולף
מלון דן אכדיה בהרצליה
צילום: קובי וולף
מומלצים