שתף קטע נבחר

אחרי תקיפת הקצין: "אין לנו על מה להתנצל"

"כמעט מביך אותי לכתוב שהמיינסטרים החרדי מכבד את צה"ל, ולעולם לא יפגע בלובש מדים. מביך, כי זה כל כך ברור. זו גם הסיבה שאינני מוכן להצטרף לפסטיבל ההתנצלות סביב אירוע התקיפה במאה שערים, בדיוק מאותה הסיבה שהחילוני הממוצע לא מתנצל על קיומן של משפחות פשע"

השבוע שעבר - ובו ימי הזיכרון והעצמאות - מצא (שוב) את שכונת רמת בית שמש ב', באופן כמעט דטרמיניסטי, בצל עימותים בין חרדים קיצונים לאוכלוסייה הכללית. קבוצה של חילונים הופיע ביום הזיכרון בשערי השכונה המאופיינת בלא מעט חסידי "נטורי קרתא", כשדגלי ישראל בידיהם, וטקסי זיכרון בפיהם. מנגד, כמו על אוטומט - מיהרו הקיצוניים החרדים להניף את דגלי פלסטין, להשמיע קריאות בגנות המדינה, ולספק תעסוקה טורדנית ומביכה לכוחות הביטחון וניידות השידור.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

אלא שלא המחזה הריטואלי הזה הסב את תשומת ליבי, אלא שיחת הטלפון שקיבלתי בדקות הראשונות של האירוע מאחד מתושבי השכונה - חסיד "תולדות אהרן" - שהתקשר כדי להתחנן באוזניי: "די. נמאס לנו מהמטורפים האלה. אנחנו לא מסוגלים להתמודד אתם. אנחנו מבקשים מהמשטרה שתעזור לנו. אולי תכתוב את זה, בבקשה?"

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

אז אני כותב. אחרי שקצין צה"ל מ"גבעתי" מגיע לשכונת מאה שערים, ומותקף באבנים וביצים על ידי יהודים חרדים - קולו של החסיד מהשכונה הקיצונית בבית שמש חיוני מתמיד: "אנחנו מבקשים מהמשטרה שתעזור לנו". למה המשטרה נדרשת לעזור? "כי אנחנו", כך החסיד בפשטות, "לא מסוגלים לעשות את זה לבד".

 

אין רב שיגבה את זה

המשטרה היא המוסד הדומיננטי בסיפור. למעשה, הגורם היחיד. אין פה שיח סוציולוגי על "החברה החרדית", או דיון ביחסו של "הרחוב החרדי" לקציני צה"ל. כמעט מביך אותי לכתוב שהמיינסטרים החרדי מכבד את צה"ל ואת קציניו, ולעולם לא יפגע ביהודי לובש מדים. מביך, כי זה כל כך ברור.

 

התיעוב שלנו ל"ציידי החרדקי"ם" ולכרוזי הגנאי הדוחים שהם מפרסמים בחוצות הערים שלנו, גדול יותר משלכם, החילונים ()
התיעוב שלנו ל"ציידי החרדקי"ם" ולכרוזי הגנאי הדוחים שהם מפרסמים בחוצות הערים שלנו, גדול יותר משלכם, החילונים

 

זו הסיבה שמקומם של הרבנים, אנשי החינוך וההגות, לא רלוונטי באירוע האחרון. אין באמת רב מוכר שיגבה - ולו בשתיקה - אירוע פסיכוטי שכזה. אין באמת צעיר חרדי שפוי, שסבור שהתנהגות כזו תהפוך אותו ואת החברה החרדית לטובים יותר.

 

זו גם הסיבה שאינני מוכן להצטרף לפסטיבל האפולוגטיקה סביב אירוע התקיפה במאה שערים. אין בי כל רצון להתנצל, אין בי כל צורך לגנות פושעים שזרקו ביצים על קצין צה"ל, בדיוק מאותה הסיבה שהחילוני הממוצע לא מוצא את הזמן, את הסיבה או את המקום להוקיע שוב ושוב ראשי ממשלה, שרי ביטחון ונשיאים חילונים, שנתפסו במעשי שחיתות כלכליים, או בפשעים חמורים אחרים.

 

רק המשטרה אשמה

אינני מעוניין להצטער על העובדה שבקבוצה הגדולה שאליה אני שייך, המכונה סוציולוגית "המגזר החרדי", קיימת

קבוצת פנים קטנה יותר הסובלת מ"טירוף חברתי", שדעותיה שונות משלי והיא פועלת על פיהם, מאותה סיבה שאיש מ"קבוצת החילונים" לא חש אשמה על כך שבקבוצתו קיימת קבוצת פנים חילונית המכונה "משפחות הפשע בישראל".

 

תשאלו: רק המשטרה אשמה באירוע האחרון? - בהחלט. במדינה מתוקנת רק לגורם אחד יש מונופול על אמצעי האלימות הלגיטימיים – למשטרה, כמובן, והיא חייבת לעצור ולרדוף את אותם גורמים חרדיים רדיקליים, ולנקות את החברה.

 

הראשונים להודות על כך, אגב, יהיו אנחנו, החרדים עצמם. התיעוב שלנו ל"ציידי החרדקי"ם" ולכרוזי הגנאי הדוחים שהם מפרסמים בחוצות הערים שלנו, גדול יותר משלכם, החילונים.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יהדות חרדים תקפו קצין ב מאה שערים
מומלצים