שתף קטע נבחר

ת"א: 170 דירות חדשות בשכונת ביצרון

החברות מבנה ותדהר יקימו פרויקט בשדרת המגורים המתחדשת במזרח תל-אביב ב-420 מיליון שקל. בתוכנית: דירות 2-5 חדרים ופנטהאוזים יוקרתיים, אולם בחברות מבהירים: "דירות 2-3 חדרים יהוו שיעור משמעותי בפרויקט"

פרויקט מגורים חדש בתל-אביב: קבוצת מבנה מקבוצת פישמן וקבוצת תדהר הודיעו היום (ב') כי יקימו פרויקט מגורים משותף בשכונת ביצרון במזרח תל-אביב, בהשקעה של כ-420 מיליון שקל. הפרויקט ממוקם במתחם יגאל אלון, על פינת הרחובות עמינדב ומיטב, וצפוי לכלול כ-170 יחידות דיור חדשות.

 

כתבות נוספות על תל-אביב בערוץ הנדל"ן :

 

מכיוון שמדובר בשלב ראשוני, טרם התקבל מידע לגבי מחירי הדירות הצפויים. ניתן להעריך כי המחירים יעברו את רמת המחירים בשכונה, שעומדת על כ-1.5 מיליון שקלים בממוצע לדירה. עם זאת, בחברות מבהירים כי הפרויקט יכלול לא מעט דירות קטנות המיועדות לזוגות צעירים.

 

תחילת ביצוע פרויקט המגורים ושיווקו מתוכננים לסוף המחצית השנייה של 2015. הוא עתיד להיבנות על שטח של כ-5,900 מ"ר, כחלק מ"שדרת מגורים" המתוכננת בין רחוב יגאל אלון לשדרות ההשכלה בשכונת ביצרון המתחדשת. תמהיל הדירות יהיה 2-5 חדרים וכן דירות מיני-פנטהאוז ודירות פנטהאוז. בחברה מבהירים, כאמור, כי "דירות 2-3 חדרים יהוו שיעור משמעותי בפרויקט".

שדרות ההשכלה. מתחם המגורים מתחדש (צילום: תומי הרפז) (צילום: תומי הרפז)
שדרות ההשכלה. מתחם המגורים מתחדש(צילום: תומי הרפז)

 

בהתאם להסכם בין הקבוצות, תרכוש חברת תדהר 50% מהזכויות להקמת הפרויקט, בתמורה לסך של 67.25 מיליון שקלים. ביצוע פרויקט המגורים יבוצע במסגרת של עסקה משותפת של הצדדים, בחלקים שווים, במסגרתה יפעלו במשותף לתכנן, להקים, לנהל ולשווק את הפרויקט.

 

בנוסף, התקשרו הקבוצות עם תדהר בנייה, זרוע הבנייה של קבוצת תדהר בהסכם ביצוע להקמת פרויקט המגורים, וכן לביצוע עבודות נוספות עבור החברה-הבת כחוכרת של חלקי המקרקעין במתחם אשר אינם כלולים בפרויקט המגורים. העבודות הנוספות יכללו, בין היתר, קומות חניון תת-קרקעי מתחת למגדל המגורים, שישרתו גם את השטחים המסחריים ואת המשרדים בשטחי המקרקעין הגובלים בשטח הפרויקט.

 

לדברי דוד זבידה, מנכ"ל קבוצת מבנה, "מדובר בפרויקט מגורים משמעותי בלב ליבה של תל-אביב, המיישם אסטרטגיה של הקבוצה להקמת נדל"ן למגורים בישראל ומתן מענה לביקושים הנרחבים לדירות בתמהיל מגוון, בפרט באזורי הביקוש, אשר אפשרויות הבנייה בהם כיום מועטות".

 

גיל גבע, מנכ"ל ויו"ר קבוצת תדהר, הוסיף כי "המיקום האטרקטיבי של הפרויקט, בשילוב תמהיל דירות מגוון וריבוי של דירות בנות 2-3 חדרים, יוצרים הזדמנות נדל"נית יוצאת דופן ואטרקטיבית באזור מבוקש וצומח במרכז תל-אביב".

 

יגאל אלון: קבוצת רכישה תבנה את מגדל סוזוקי

בתוך כך, קבוצת בסר בבעלות נחשון קויתי דיווחה כי מימשה אופציה להקמת מגדל סוזוקי ברחוב יגאל אלון. הקבוצה חתמה לפני כ-8 חודשים על הסכם אופציה עם קבוצת מכשירי תנועה, יבואנית מכוניות סוזוקי וקרייזלר בבעלות צבי נטע, לרכישת מגרש בשטח של כ-4 דונם בכום של כ-90 מיליון שקל, עליו פועל כיום מוסך סוזוקי.

 

בימים אלו שיווה בסר את כל שטחי המשרדים לקבוצת רכישה שתבנה את הפרויקט. המבנה הקיים בן קומה אחת ובהיקף של כ-3,000 מ"ר בנוי. על פי התב"ע (תוכנית בניין עיר), תוכל קבוצת הרכישה לבנות בניין משרדים בהיקף של כ-24 אלף מ"ר בנוי שיתנשא לגובה של 17 קומות, מעל קומה מסחרית בהיקף של כ-1,800 מ"ר. שטח קומה טיפוסית במגדל עעמוד על כ- 1,200 מ"ר.

 

עם חברי קבוצת הרכישה ניתן למנות את יהודה זיספאל, יו"ר רד בינת, ואת שוקי מדנס שרכשו זכויות לקומה אחת כל אחד בבניין. לדברי קויתי, "בפרויקט מתוכנן להיבנות גם חניון תת-קרקעי ובו כ-400 מקומות חניה. בעלי הקרקע, קבוצת מכשירי תנועה, תשאיר בבעלותה את קומת המסחר בבניין ואת 3 הקומות העליונות, ותהיה חלק מקבוצת הרכישה".

 

קויתי הוסיף כי הוא מקווה שבתוך 3 חודשים יקבל את היתר הבנייה שכבר הוגש לעירייה. "אנחנו בשלב קבלת הצעות מקבלנים, ואני מקווה שנוכל להעלות על הקרקע ולהתחיל בבנייה עד סוף השנה הזו", אמר. תכנון המגדל נעשה על ידי משרד אדריכלים יסקי מור סיוון. עורכי הדין שייצגו את בעלי הקרקע הם משרד עוה"ד פישר בכר חן ומשרד עוה"ד צמח-שניידר. את קבוצת הרכישה ייצג משרד עוה"ד הרמן מקוב ושות'.

הדמיית מגדל סוזוקי ברחוב יגאל אלון ()
הדמיית מגדל סוזוקי ברחוב יגאל אלון

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלה עמנואל גור
שכונת ביצרון בתל-אביב. תורחב
צילום: הלה עמנואל גור
מומלצים