שתף קטע נבחר

בגרות לערבים הודלפה באינטרנט - ובוטלה

אחרי הדלפות רבות בבגרויות החורף, גם עונת בגרויות הקיץ נפתחת באופן דומה: אחד משאלוני הבגרות בלשון וספרות עברית למגזר הערבי הודלף לרשתות החברתיות, ובוטל המבחן שהיה אמור להתקיים היום

הדלפות אסורות כבר בפתיחת עונת הבגרויות: רק השבוע התקיימה הבגרות הראשונה בסדרת הבחינות, ועם תחילתה של אחת מהבחינות הראשונות - הבגרות בעברית למגזר הערבי - הודיע היום (ה') משרד החינוך על ביטול המבחן ברמה של שתי יחידות לימוד. בהודעת המשרד נאמר כי השאלון "ידע לשון וספרות א' 014204" בוטל לאחר הדלפת הבחינה לרשתות החברתיות במגזר הערבי, הדלפה שלדבריהם "אותרה מבעוד מועד".

 

 

הבחינה בלשון וספרות כחלק מהבגרות בעברית למגזר הערבי הייתה אמורה להיפתח בשעה 13:00 בצהריים, אבל כחצי שעה לאחר מכן נמסר על ביטול המבחן. במשרד החינוך אמרו כי אגף הבחינות במשרד בוחן אם הודלפו השאלונים האחרים באותו המקצוע, שאמורים להתקיים במהלך היום. נכון לעכשיו, הבחינה בשאלונים האחרים מתקיימת כסדרה.

 

תלמידה מג'לג'וליה אמרה ל-ynet: "אני מאוד עצובה וכועסת. אותו ארוע חוזר על עצמו שוב ושוב ואין מי שיטפל בתופעה הזאת. אנחנו התלמידים משלמים את המחיר. למה אני אשמה? אני מקווה שיעצרו את האחראים על ההדלפה ויענישו אותם".

 

תלמיד אחר מבקה אל-גרביה סיפר: "נכנסתי למבחן ופתאום הודיעו לנו שהוא מבוטל. הרבה מהתלמידים התחילו לצעוק 'אתם הורסים אותנו'. מי שאשם זה משרד החינוך שלא מקפידים היטב. כל פעם שיש הדלפה אומרים שיטפלו בעניין מול המשטרה אבל לצערי ללא שום תוצאות".

 

מנכ"לית המשרד מיכל כהן הדגישה כי מדובר במקרה חמור מאוד וכי אין בכוונתה לעבור על כך לסדר היום, בעיקר לנוכח רצף ההדלפות שהתקיימו בבחינות החורף האחרונות. לדבריה, "השמירה על טוהר הבחינות היא ערך עליון שאמור לשמש נר לרגליה של מערכת החינוך. הפגיעה בערך עליון זה מהווה הפרה בוטה וקשה של העשייה החינוכית. השגתם של ציונים ראוי שתיעשה בלמידה מאומצת, מתמדת והגונה". היא הנחתה את אגף הבחינות לפנות לאגף החקירות במשטרה כדי לפתוח בחקירה.

 

בתחילת השנה בוטלו כמה בחינות בגרות, לאחר שדלפו לרשת. טופס הבחינה של שאלון בבגרות ברמת שלוש יחידות לימוד במתמטיקה למגזר הערבי הודלף שעות לפני תחילת הבגרות באמצעות וואטסאפ, ובשל כך בוטל המבחן גם למגזר היהודי. שבוע לפני כן הודלפה הבגרות בספרות ערבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אילוסטרציה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים