שתף קטע נבחר

אישום: זרק כלבה עיוורת מעבר לחומה

המשרד להגנת הסביבה הגיש כתב אישום נגד תושב כפר סבא, בן 18, בבית המשפט השלום בכפר סבא, בגין התאכזרות והתעללות בניגוד לחוק צער בעלי חיים. על פי כתב האישום, הנאשם שהיה תחת השפעת אלכוהול, השליך כלבה מבוגרת ועיוורת מעבר לחומה גבוהה וגרם לה סבל. "אין זה מנהגם של כלבים לרחף באוויר. המדובר בזריקה ברוטאלית באוויר, במהירות ובעוצמה, כאילו היתה חפץ דומם", כך נכתב בכתב האישום

המשרד להגנת הסביבה הגיש כתב אישום נגד תושב כפר סבא, בן 18, בבית המשפט השלום בכפר סבא, בגין התאכזרות והתעללות בניגוד לחוק צער בעלי חיים. על פי כתב האישום, הודיעה התביעה לנאשם כי אם יורשע, היא תבקש מבית המשפט להטיל עליו עונש מאסר בפועל.

 

שוחרר למעצר בית צעיר שנחשד בהתעללות בכלבה

משרד החקלאות החרים את הכלבה שהושלכה מעבר לחומה

 

על פי כתב האישום שהוגש על ידי התובעת נורית זקן-גבעתי ממחלקת התביעות במדור להגנת הסביבה במשטרה, "התעלל הנאשם בבעל חיים שלא כדין, בכך שבעת ששהה הנאשם יחד עם אחרים בבית חברו, ולאחר ששתה אלכוהול בכמות של כבקבוק וודקה, לקח לידיו כלבה מסוג פודל, העונה לשם "לולה" ושייכת לאמו של החבר, הרימה באוויר וזרק אותה כשניים עד שלושה מטרים באוויר על גדר צמחיה חיה וגבוהה. הכלבה נפלה לעבר חצר השכנים", כך נכתב בכתב האישום שהוגש השבוע.

 

"השלכת בעל חיים באופן בו השליך הנאשם את הכלבה באוויר, גורמים לו סבל נפשי, עקה /סטרס ועל אחת כמה וכמה כלבה מבוגרת לקויית ראייה כפי שהשליך הנאשם. מקור אותה עקה שנגרמת על ידי השלכת בעל חיים באוויר, בכלל", צויין בכתב האישום.

 

 (צילום: יואב בן דב)
(צילום: יואב בן דב)
 

 

"אין זה מנהגם של כלבים לרחף באוויר"

עוד הודגש כי הסיבה לסבל היא ב-"חוסר היכולת של הכלבה לייצב את עצמה באוויר, שכן אין זה מנהגם של כלבים לרחף באוויר. המדובר בזריקה ברוטאלית באוויר, במהירות ובעוצמה, כאילו היתה חפץ דומם".

 

נציגי התביעה במשרד להגנת הסביבה שקיבלו את תיק החקירה ממשטרת כפר סבא, ציינו בכתב האישום כי בעקבות מעשיו של הנאשם, הוא "התעלל והתאכזר הנאשם לכלבה וגרם לה לכאבים ולסבל רב שלא כדין".

 

 

תחילת הפרשה בחודש שעבר. בן ה-18 תועד כשהוא משליך את לולה, כלבה עיוורת וקשישה מעבר לחומה גבוהה בכפר סבא, הוא עוכב לחקירה ע"י המשטרה ונשלח למעצר בית בתנאים מגבילים.

 

הכלבה הוחרמה בסוף החודש שעבר ע"י פקחי משרד החקלאות בטענה כי הבעלים לא נראו מונעים את ההתעללות, לא העניקו לה טיפול רפואי לאחר המקרה ואף שחררו אותה ללא השגחה ברחוב.

 

מחכה לבית מאמץ (צילום: עו"ד שגיב לוי, "תנו לחיות לחיות") (צילום: עו
מחכה לבית מאמץ(צילום: עו"ד שגיב לוי, "תנו לחיות לחיות")

 

לולה הכלבה שוהה כעת בבית אומנה של "תנו לחיות לחיות". לאחר שיסתיים פרק הזמן בו ניתן לבעליה להגיש ערעור על ההחרמה. עד כה, לא הוגשה על ידם בקשה לקחת אותה אליהם בחזרה והכלבה צפוייה להגיע לבית מאמץ חדש בימים הקרובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב בן דב
לולה הכלבה. מחכה לבית חדש
צילום: יואב בן דב
מומלצים