שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חוגגים עם ירושלים: אלפים בתפילה חגיגית בכותל
  48 שנים לאיחודה של ירושלים - והחגיגות לא פוחתות: את יום ירושלים פתחה תפילה חגיגית בכותל, בהשתתפות הרבנים הראשיים, בכירי רבני הציונות הדתית וחברי כנסת. הרב שלמה עמאר: "הקב"ה בונה את ירושלים מדי יום, ואשרנו שזכינו לראות זאת"

   

  צפו: חוגגים עם ירושלים בתפילה    (ישיבת הכותל )

  צפו: חוגגים עם ירושלים בתפילה    (ישיבת הכותל )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  48 שנים לאיחודה של ירושלים – והחגיגות לא פוחתות: את יום ירושלים פתחה תפילה חגיגית בכותל המערבי, בהשתתפות הרבנים הראשיים, בכירי רבני הציונות הדתית, חברי כנסת – ואלפים רבים של תלמידי ישיבות הסדר מרחבי הארץ.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

   

  בשירה וריקודים לאורך תפילת השחרית - כך ציינו את החג הרב הראשי לישראל דוד לאו, רבני ירושלים שלמה עמאר ואריה שטרן, זקני רבני הציונות הדתית וראשי ישיבות ההסדר והישיבות הגבוהות. בין הבולטים שבהם: הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון ויו"ר מרכז ישיבות "בני עקיבא"; הרב זלמן מלמד, ראש ישיבת בית אל; הרב נחום רבינוביץ, ראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים – ורבים-רבים אחרים. עשרות אישי ציבור השתתפו באירוע, ובהם גם חברי הכנסת הרב אלי בן דהן ומוטי יוגב השתתפו באירוע.

   

  כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

   

  הרב שלמה עמאר, רבה של ירושלים, אמר לאחר התפילה כי "מדי יום אנו זוכים להתגשמות הפסוק 'בונה ירושלים ה'". לדבריו, "הקב"ה בונה את ירושלים - לא רק בעבר, לא רק לעתיד אלא הוא בונה בהווה, יום-יום ושעה-שעה, ואשרינו שזכינו לראות זאת".

   

  הרב דרוקמן מוביל, עם הרב רבינוביץ' ויצחק מאיר (צילום: שילה יגודה) (צילום: שילה יגודה)
  הרב דרוקמן מוביל, עם הרב רבינוביץ' ויצחק מאיר(צילום: שילה יגודה)

   

  "ירושלים מחברת בתפילתה ובקדושתה את כל הגוונים וכל צדדים, ולכן ראוי שכל אוהבי התורה ולומדיה יתכנסו לתפילה גדולה בהלל ובהודאה בכותל המערבי בבוקרו של יום", אמר יוזם התפילה, הרב אלישע אבינר מישיבת ההסדר במעלה אדומים. "ברוך ה', אנו שמחים שעשרות ישיבות נענו ובאו - והדבר הופך להיות מסורת של שמחת ירושלים בקדושה".

   

  הרב עמאר והרב דרוקמן (צילום: שילה יגודה) (צילום: שילה יגודה)
  הרב עמאר והרב דרוקמן (צילום: שילה יגודה)

   

  המוזיקאי יצחק מאיר הוביל את התפילה, ובמהלך ה"הלל" הצטרפו רבים מבאי הכותל לשירה ולריקודים. מולי יסלזון, מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, אמר כי הוא מברך על "עשרות ישיבות שעלו הבוקר לירושלים לשמוח ולהלל על הנס, ועל השמחה באחדותה של ירושלים כעיר שחוברה לה יחדיו, ומחברת את כלל ישראל".

   

   (צילום: שילה יגודה) (צילום: שילה יגודה)
  (צילום: שילה יגודה)

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שילה יגודה
  צועדים בשירה לעבר הכותל
  צילום: שילה יגודה
  מומלצים