שתף קטע נבחר

האדמו"ר מסאטמר: "חרדים מכרו את התורה בשביל כסף"

מנהיג החסידות הגדולה בעולם - במתקפה נגד הזרם החרדי המרכזי בישראל ומנהיגיו הרבנים, בעקבות הצטרפותם לממשלה. בנאום חריף האשים בהכשרת "חוק הגיוס" תמורת כסף, ובמכירת עולם התורה: "האם אנחנו יכולים לסמוך על יושרו של הכלב שר הביטחון שהוא לא יגייס את כולם?"

במפלגות החרדיות רשמו הלילה ניצחון פוליטי גדול עם החזרה לממשלה, ובהסכמים קואליציוניים נדיבים, אבל בחוגים האנטי-ציוניים מתעקשים לקלקל את החגיגה: האדמו"ר מסאטמר, מהמנהיגים החרדים הבולטים בעולם, תקף היום (ו') בחריפות את הזרם החרדי המרכזי בישראל ואת רבניו, על הצטרפותם לממשלת נתניהו הרביעית, והאשים אותם כי "מכרו את התורה בעבור בצע כסף". על האמון שנותנות ש"ס ו"יהדות התורה" בהנהגת המדינה, המתבטא בהסכמים הקואליציוניים, אמר האדמו"ר: "זה כמו לסמוך על כלב שלא ינשך אותך".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

רבי אהרן טייטלבוים עומד בראש אחד משני הפלגים היריבים בסאטמר, החסידות הגדולה בעולם, המפורסמת בהתנגדותה לציונות החילונית ולמדינת ישראל. שעות לאחר השבעת הממשלה החדשה, הוא נשא נאום תקיף באירוע התרמה מיוחד שנערך בניו-יורק לטובת מוסדות סאטמר בישראל, המסרבים להיות מתוקצבים מכספי המדינה

 

כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

 

האדמו"ר קבע כי גם למי שאינו לומד תורה אסור להתגייס לצה"ל, משום ש"מי שמגיע כחרדי לצבא, יוצא משם חצי חילוני". לדבריו, חוק השוויון בנטל נחקק על ידי חילונים, ואילו החרדים נלחמו בו, אך התיקון המתוכנן בו, לדרישת ש"ס ו"יהדות התורה", יהפוך אותו כביכול ל"כשר" - ויימנע מעתה מחאה חרדית נגדו.

 

הכלב של הפריץ

"כל זה החרדים מוכנים למכור תמורת כסף שהם מקבלים, ותמורתו הם מוכרים את כל התורה", טען האדמו"ר. עוד העיר, כי להערכתו המהלך לריכוך החוק כלל לא יצלח, שכן בג"ץ לא יאשר את ביטול הסנקציות הפליליות כפי שביטל את "חוק טל" – ואז "החרדים שכבר יטעמו את טעם הכסף, לא יצאו מהממשלה, אלא יתנו חותמת על חוק הגיוס".

 

"החרדים שכבר יטעמו את טעם הכסף, לא יצאו מהממשלה, אלא יתנו חותמת על חוק הגיוס" (צילום: "כל העולם כולו") (צילום:
"החרדים שכבר יטעמו את טעם הכסף, לא יצאו מהממשלה, אלא יתנו חותמת על חוק הגיוס"(צילום: "כל העולם כולו")

 

"הם מנסים עכשיו להצטדק שזה יעבור לרשות שר הביטחון, שהוא יחליט את מי לגייס ואת מי לא", אמר על המפלגות החרדיות. "אבל הרי החוק הזה היא חוק לדורות, ולא רק חוק לתקופת שר הביטחון הנוכחי, ועכשיו מחוקקים חוק ומעבירים את המפתח של גיוס בני הישיבות לידי שר הביטחון על ידי הח"כים החרדים. מי מבטיח להם ששר הביטחון שיגיע בממשלה הבאה לא ירצה לגייס את כולם?"

 

"זה כמו הסיפור הידוע על יהודי שהגיע לביתו של הפריץ, והכלב של הפריץ יצא נגדו בנביחות. היהודי ברח מאימת הכלב. אמר לו הפריץ: אל תדאג, הכלב הזה לא נושך, הוא כלב טוב. ענה לו היהודי: האם אני צריך לסמוך על יושרו של הכלב שהוא לא ינשוך אותי? אותו דבר אני אומר כאן: האם אנחנו יכולים לסמוך על יושרו של הכלב שר הביטחון שהוא לא יגייס את כולם? אם יגיע שר ביטחון עם שיניים שיכול לנשוך - מה יהיה?

 

"אנחנו נעמוד על זה שההסכמים לא יצאו לפועל, ולא נעשה פשרות על אף יהודי - לא משנה אם הוא לומד תורה או לא", הכריז האדמו"ר מסאטמר. "כל זמן שהוא יהודי, שרגלי אבותיו עמדו על הר סיני - אסור לו ללכת לצבא, ולא משנה כמה כסף יקבלו מזה הישיבות. אין שום היתר בעולם לחלק בין דם לדם!"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכשירים את "חוק השוויון בנטל"?
מומלצים