שתף קטע נבחר

מסכת מיניות: המגזר הדתי לא מסתתר

לא מפחדים לדבר על מין: רבנים, מטפלים ומטפלות מיניים שמים את הבעיות על השולחן בכנס ראשון מסוגו למגזר הדתי. "אם מדברים על מיניות רק בחדרי חדרים, אז זה משדר מסר סמוי כאילו יש בזה משהו לא בסדר, או אסור, או מלוכלך", אומר הרב רפי אוסטרוף, מיוזמי הכנס

 

 

כבר לא מסתירים בארון המצעים: כנס ראשון מסוגו יתקיים הערב (ב'), בהשתתפות רבנים, מטפלים ומטפלות מיניים, תחת הכותרת – "TED in bed". מאחורי האירוע (שלא לאמר: מאורע, והראשון מתוך סדרה של שישה מפגשים), עומד מרכז יה"ל המטפל בבעיות מיניות במגזר הדתי, ומבקש להפסיק לחשוש מהשיח, ולחשוש יותר מתוצאות ההסתרה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

"אם מדברים על מיניות רק בחדרי חדרים, אז זה משדר מסר סמוי כאילו יש בזה משהו לא בסדר, או אסור, או מלוכלך", אומר הרב רפי אוסטרוף, מיוזמי הכנס. "אנחנו ורצים לדבר על זה דווקא בכיכר העיר, כדי שאם יגיע זוג שלא טוב לו, או שיש לו קושי לפתוח את הנושא – אז יראה שמדברים על זה בכיכר העיר בירושלים, ואז יבין שאפשר לפתוח את זה גם בבית".

 

כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

 

בין הנושאים שידונו בכנס, שיתקיים במתחם "התחנה" בירושלים – שלל עניינים שלא עלו מעל לפני השטח במגזר הדתי, עד לאחרונה. למשל: נחיצותה של שפה מינית בריאה, שיחה שיעביר הרב אילעאי עופרן; "והגדת לבנך" – הורים מדברים מיניות, אינטימיות וגוף, הרצאה שתעביר הפסיכולוגית נחמה קירשנבוים-אבינר; "מה משמח גבר ביחסי אישות", הרצאה של הרב אוסטרוף; "לאן נעלמה מיניות האישה" של מיכל פרינס - וכאילו לא די באלה, גם שיחה פתוחה עם הקהל.

 

תפתחו את הגמרא, ותראו

"אנחנו מנסים ליצור שפת ביניים", אומרת מיכל פרינס, מקימת מרכז יה"ל. "העולם רגיל לדבר - או בשפה

הלכתית של 'אסור', 'מותר', 'צריך' ו'מצווה', או בשפה חילונית שרבים בציבור שלנו יתקשו להשתמש בה. אנחנו מנסים למצוא שפה שהיא באמצע. נקייה, נעימה ומשמחת, המאפשרת להכיל את הדבר הגדול הזה".

 

הרב אוסטרוף אומר כי "כל מי שלמד גמרא יודע שתוך כדי לימוד של נושאים שונים ומגוונים, יכול להפיע פתאום קטע שעלול להיות מאוד מיני ואף בוטה. כך שרבנים עסקו בנושא במשך כל הדורות. אנחנו מנסים להביא אמירה ממקורות היהדות, לזוגיות".

 

"בהיסטוריה של המיניות, העולם לא מתעסק בנושא מיניות האישה שנים רבות מדי", מוסיף הרב אוסטרוף. "איפה היו הנשים 5,000 שנה מאז בריאת העולם? פשוט לא התייחסו אליהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב רפי אוסטרוף ומיכל פרינס
מומלצים