שתף קטע נבחר

בשל זיהום בחוף: שימוע לראש מועצה

במשרד להגנת הסביבה זימנו את ראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג'ון לשימוע, בחשד שהמועצה הזרימה שפכים לים. רק לאחרונה נפתח חוף ניצנים לרחצה - לאחר שהיה סגור 73 ימים. המועצה: "יש לשבח את פרג'ון"

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון זומן לשימוע במשרד להגנת הסביבה בעקבות זיהום של מי הים בחוף ניצנים. לפי ממצאי סיור של פקחי המשרד וכתוצאה מתלונות הציבור על מטרדי ריח קשים, עלה יסוד סביר להניח כי המועצה, כיצרן שפכים וכמפעיל מט"ש ניצנים, אינה ממלאת אחר הוראות תקנות שמטרתם לדאוג לבריאות הציבור ובכך מפרה את הוראות המים. במשרד אף ציינו כי עד כה טרם קיבלו תוכנית לניטור ובקרת שפכי תעשייה.

 

עוד בכלכלה ירוקה וקיימות:

קרחון ששטחו פי 9 ממחוז ת"א יימס עד 2020

התוכנית למלחמה בזיהום בחיפה שנשארה על הנייר

תאגיד מיחזור מחזיר את הרווחים ללקוחותיו

 

ראש המועצה פרג'ון זומן לשימוע על ידי גיא סמט מנהל מחוז דרום במשרד. הוא גם קיבל זימון לשימוע ממנהל אגף ים וחופים רני עמיר לאחר שעל פי ממצאי סיור שטח של אנשי היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית עלה כי המועצה הזרימה לים שפכים מזוהמים שנאגרו במעלה נחל אבטח, כתוצאה מכשל מתמשך במכון הטיהור של המועצה.

 

יש לציין כי רק השבוע משרד הבריאות הודיע כי הוא מתיר את הרחצה בחוף ניצנים, לאחר שהוכרז כמזוהם במשך 73 ימים. החוף הוכרז כאסור לרחצה לאחר תקלה במט"ש ניצנים, הנמצא בתחום אחריותה של המועצה האזורית חוף אשקלון, שגרמה לדליפת שפכים לים.

 

מעמותת צלול נמסר: "העובדה שחוף במדינת ישראל היה מזוהם במשך 73 ימים אינה רק תעודת עניות - זהו פשע סביבתי חמור מצד

ראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג׳ון, שהתרשל במשך כשנתיים מלתקן את התקלה, ואף ביצע פעולות שהחמירו את המצב. אנו מקווים שתערך חקירה מקיפה ומהירה שתמצה את הדין עמו ועם שאר האחראים למחדל".

 

במועצה האיזורית חוף אשקלון דחו את הטענות: "ההאשמה האישית של ראש מועצת חוף אשקלון בדבר זיהום מי הים בחוף ניצנים גובלת בדיבה ולשון הרע. ראש המועצה עשה כל שלאל ידו לתקן את הנזקים בחוף ולמנוע פוטנציאל זיהום עתידי בפרק זמן קצר ביותר תוך התחשבות בכלל גורמי הסביבה. עמותת צלול מעולם לא פנתה למועצה לקבל פרטים או נתונים בנושא שכן, בידי המועצה נתוני בדיקות מעבדה המראות באופן חד משמעי כי כבר במהלך 45 הימים האחרונים חוף ניצנים היה נקי וצלול. אי לכך, יש לשבח את ראש מועצת חוף אשקלון על פעולתו המהירה והמיטבית ולא להשמיץ באמירות שאין להן שחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים