שתף קטע נבחר

ברית אחרי 46 שנות ציפייה: "מישהו יקרא לי אבא"

עין לא נותרה יבשה כאשר האב שמואל מל את בנו הבכור - והכריז על שמו: שמעון חיים. במשך 46 שנים ציפו בני הזוג שחר לפרי-בטן - ובשבוע שעבר ילדה חיה בת ה-65, והפכה בכך ליולדת המבוגרת בישראל

 

 

ויקרא שמו בישראל: שמעון חיים. עשרות בני משפחה וקהילה נרגשים, חברים, מכרים וסתם סקרנים, השתתפו בצהריים בשמחת ברית המילה של שמעון חיים שחר, בנה של חיה בת ה-65, היולדת המבוגרת בישראל. במשך 46 שנה לא הפסיקה האם לצפות ולהתפלל לפרי-בטן. היום, כאשר האב שמואל מל את בנם והכריז על שמו - עין לא נותרה יבשה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

ברית המילה נחגגה בבית המדרש של חסידות נדבורנה בבני ברק, כאשר האדמו"ר, ראש החסידות שאליה משתייכת משפחת שחר, משמש כסנדק. אביו, הרבי הקודם, הבטיח לבני הזוג לפני מותו כי יזכו לצאצאים – מעמד מכונן שבמשפחה ובקהילה מייחסים לו את הנס הגדול. לבקשת האדמו"ר המנוח, נקרא הרך-הנולד על שם רבי שמעון בר-יוחאי.  

 

האב (משמאל): "רק כעת אני מבין שיהיה מישהו שיקרא לי אבא" (צילום: ישראל כהן, "כיכר השבת") (צילום: ישראל כהן,
האב (משמאל): "רק כעת אני מבין שיהיה מישהו שיקרא לי אבא"(צילום: ישראל כהן, "כיכר השבת")

 

בליל השבת האחרונה נערכה שמחת ה"שלום זכר", כאשר כנהוג בקהילות דתיות התאספו חברים ובני משפחה לברך את אבי-הבן. באתר "בחדרי חרדים" דווח כי במהלך האירוע פרץ האב שמואל שחר בבכי, ואמר: "רק כעת אני מבין שיהיה מישהו שיקרא לי אבא".

 

האם הנרגשת - היולדת המבוגרת ביותר בישראל (צילום: ליאור פז) (צילום: ליאור פז)
האם הנרגשת - היולדת המבוגרת ביותר בישראל(צילום: ליאור פז)

 

בני הזוג נישאו כשהוא בן 21 והיא בת 19, אך מאז לא הצליחו להביא ילדים לעולם. שנות הפוריות חלפו, החברים בני-גילם חיתנו כבר בנים ונכדים ואף חבקו נינים - אבל הם לא התייאשו. שמואל וחיה המשיכו לחלום, להתפלל ולנסות שוב ושוב בעזרת טיפולי פוריות – תוך שהם שואבים כוחות אדירים מהבטחת הרב לפני כארבע שנים.

 

ויקרא שמו בישראל: שמעון חיים (צילום: ישראל כהן, "כיכר השבת") (צילום: ישראל כהן,
ויקרא שמו בישראל: שמעון חיים(צילום: ישראל כהן, "כיכר השבת")

 

האם ילדה בבית החולים "מאיר" בכפר-סבא. בחסידות נדבורנה רבתה ההתרגשות מהשמחה במשפחת הקהילה, אבל לא היו מופתעים. לפני שבוע אמרו שם: "האדמו"ר הבטיח להם לפני פטירתו שהם יזכו לילד – והנה זה התקיים".

 

כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל כהן, "כיכר השבת"
עין לא נותרה יבשה
צילום: ישראל כהן, "כיכר השבת"
מומלצים