שתף קטע נבחר

עלי בין חוסיין פרש, בלאטר ימשיך לכהן כנשיא פיפ"א

דרמה בשווייץ: בצל פרשות השחיתות והימים הסוערים שעברו על האירגון, השווייצרי ימשיך לקדנציה חמישית. הוא השיג רק 133 קולות בסיבוב הראשון, מה שהצריך סיבוב נוסף, אך אז יריבו הירדני הודיע על פרישתו מהמירוץ

ימים סוערים עוברים על פיפ"א. למרות הפרשות שנחשפו לאחרונה וגל המעצרים של בכירי האירגון, העומד בראשו - ספ בלאטר - ימשיך בתפקידו. השווייצרי ימשיך לקדנציה חמישית כנשיא פדרציית הכדורגל הבינלאומית, זאת אחרי שהנסיך הירדני, עלי בין חוסיין, הודיע הערב (ו') בציריך על פרישתו מהמירוץ.

 

 

ההודעה הדרמטית של עלי בין חוסיין הגיעה אחרי סיבוב ראשון של הצבעה, בה - בניגוד לתחזיות - בלאטר לא הצליח להשיג את הרוב הדרוש של שני שליש מסך הקולות. באותו סיבוב בלאטר קיבל 133 קולות לעומת 73 של יריבו הירדני, מה שהצריך סיבוב שני בו היה דרוש רוב פשוט. מיד לאחר מכן עלי בין חוסיין פנה לקונגרס והודיע על פרישתו, מה שיאפשר לבלאטר להמשיך לכהן כנשיא פיפ"א למשך 4 שנים נוספות.

 

ההצבעה בסיבוב הראשון הייתה חשאית בעקבות בקשה שהגישה ההתאחדות האמריקאית שעות בודדות לפני ההצבעה. הבקשה הגדילה את סיכוייו של עלי בין חוסיין להפתיע את בלאטר, אך כאמור, הוא החליט לפרוש אחרי הסיבוב הראשון.

 

"האירועים שאירעו ביום רביעי גרמו לסערה והטילו בספק את קיום הקונגרס", פתח את הקונגרס הנשיא, ספ בלאטר, "היום אני קורא לאחדות ולרוח קבוצתית, כך שנוכל להמשיך הלאה. אנחנו כאן כדי לפתור את הבעיות הללו. זה אולי לא יקרה ביום אחד, אבל נעשה זאת. יש בלב שלכם את הכוח – וזה משהו שאי אפשר לקנות אותו.

 

בלאטר חוגג את ניצחונו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בלאטר חוגג את ניצחונו(צילום: AFP)

ומקבל ברכות מפלאטיני (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ומקבל ברכות מפלאטיני(צילום: AFP)

 

"הדבר החשוב ביותר הוא היכן נמצא הכדורגל שלנו? איזה מקום תופסת פיפ"א בעולם? המאבק שלנו נגד שחיתות, מכירות משחקים וגזענות – דברים שפוגעים במשחק שלנו. יש בידינו את האפשרות לשחק ולהסכים ללחוץ יד למען השלום. יש לנו בעיה ונצטרך למצוא לה פיתרון שיהיה מספק. בואו נראה לעולם שאנחנו מסוגלים לנהל ארגון ושאנחנו יכולים לעשות זאת ביחד".

 

בלאטר הדגיש בנאומו שהקונגרס נפתח באווירת עצבות מסויימת בגלל אירועי הימים האחרונים, בהתייחסו למעצרי בכירים בפיפ״א בחשדות לשחיתות. ״האירועים הללו גרמו לסערה אמיתית, אפילו היו שהטילו ספק בצורך לקיים את הקונגרס הזה במועד שנקבע ודרשו לשנות את סדר היום שלו. אני קורא להראות רוח צוות ואחדות. זה לא יהיה תמיד קל, אבל לכן אנחנו כאן - להתמודד עם הבעיות ולפתור אותן".

 

במהלך היום אף עלו דיווחים כי אנגליה, אחת הנציגות הבכירות באירגון, מאיימת להחרים את מונדיאל 2018 נוכח שלל השחיתויות האחרונות.


פורסם לראשונה 29/05/2015 11:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים