שתף קטע נבחר

"הסנקציות של כחלון יעצרו את שוק הדיור"

"הטלת מסים ומגבלות על ענף הנדל"ן יביאו לעצירה בשוק, ואולי להאטה בהתחלות הבנייה" - כך מזהיר אוהד דנוס, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, בראיון לאולפן ynet בעקבות פרסום הרפורמה של שר האוצר. "משקיעי הנדל"ן הם לא יצחק תשובה, הם לא משפחת עופר, אני לא חושב שצריך להילחם בהם"

רפורמת הדיור של שר האוצר, משה כחלון, שפורסמה אתמול (ד'), מעוררת תקוות רבות להוזלת מחירי הדיור, אבל גם תהיות וחששות. מרבית העוסקים בתחום הנדל"ן שהתייחסו לתוכנית, הגיבו בחיוב לסעיפים הקשורים בהגדלת היצע הדירות בישראל, והסתייגו מהניסיונות להאט את שוק הנדל"ן להשקעה באמעות מיסוי.

 

 

כותרות נוספות בנושא בערוץ נדל"ן

 

"אין ספק שזה לא הדבר שייחלנו לו", אמר הבוקר אוהד דנוס, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין שהתראיין באולפן ynet, "אני חושב שהשינויים שכרגע אנחנו עוסקים בהם לא יביאו לשינוי דרמטי. הייתי מבקש משר האוצר לנקוט אורך רוח במה שקשור לסנקציות".

 

לדברי דנוס, "התוכנית הזאת, מעבר לכך שהיא חוזרת על דברים שנוסו בעבר, חלקים נכבדים ממנה הן הטלת מסים ומגבלות נוספות על ענף הנדל"ן, והדבר הזה יביא לעצירה בשוק, ואולי להאטה בהתחלות הבנייה. לצערי מתחילים שוב עם הפתרונות הקלים ומשאירים את הדברים הקשים יותר לשלבים יותר מאוחרים שלא בטוח שמגיעים. בינתיים אנחנו נשארים עם העלאות המסים, וההקפאות השונות".

 

דנוס הוסיף: "צריך לברך את השר כחלון על כך. אנשים באוצר דיברו על 25% מס רכישה, וטוב שלא הגענו לשם, כי זה באמת היה נותן מכת מוות לשוק ותוקע הרבה פרויקטים.

 

"צריך להבין: משקיעי הנדל"ן רוכשים דירות של מיליון וחצי שקל בערך, וההעלאה עבורם היא של 30 אלף שקל, ולכן אנחנו חושבים שהדבר הזה מיותר, כי למעשה חוץ מלהעשיר את קופת האוצר לא יהיה פה שינוי דרמטי. מי שיש לו חמישה מיליון שקלים לדירה להשקעה, אז מה זה עוד 150 אלף שקל בשבילו.

 

"משקיעי הנדלן הם לא יצחק תשובה, הם לא משפחת עופר, אני לא חושב שצריך להילחם בהם, למעשה הם אלה שמקיימים היום את שוק השכירות בישראל, וצריך היה לאפשר לבצע את זה יחד עם הסדרה של השוק הזה, שזה מן הסתם יגיע בהמשך". 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דויד סאלם
יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס
צילום: דויד סאלם
מומלצים