שתף קטע נבחר

10 האתרים הרפואיים הטובים ביותר ברשת

מיליוני אתרי בריאות ורפואה מציפים את הרשת. בחרנו עבורכם את 10 אתרי הבריאות המעניינים ביותר

החולה של היום הוא לא מה שהיה פעם: המטופל מעדיף להגיע אל הרופא מוכן, לאחר ש"חרש" על פני עשרות אתרים, קרא כל פיסקה אפשרית על הסימפטומים, ואף "בחר לעצמו" אבחנות, ובדיקות רצויות. בניגוד לרופא בעבר שהיה "כל יכול" והכל עשו כדבריו, החולה של היום מגיע לרופא עם שאלות מוכנות, ורוצה להיות שותף מלא להחלטות הנוגעות לתהליך הבדיקה והטיפול.

 

קראו עוד מחדשות הבריאות:

הסוף לטרטור: טופס 17 דרך הטלפון ב"מכבי"

משרד הבריאות: "מתביישים בשירותי בריאות הנפש של ישראל"

ה-FDA אישר: במקום סטטינים - זריקה נגד כולסטרול

 

רשת האינטרנט שכוללת מיליוני אתרי בריאות ורפואה, מציעה עולם ומלואו. למעשה, אין היום מחלה או סינדרום, יהיו נדירים אשר יהיו, שאינם מופיעים ברשת האינטרנט. תוכלו לצלם את הנגע, להעלות את תוצאות הבדיקות, להיוועץ ברופאים מרחבי העולם, ואפילו ללמוד את כל רזי הרפואה בעצמכם.

 

בחרנו עבורכם את האתרים הרפואיים המרתקים, מעניינים ומקיפים, מאחוריהם עומדים גופים וארגונים רפואיים עליהם אפשר לסמוך, כמעט בעיניים עצמות. מובן שבכל מקרה, תמיד מומלץ להיוועץ ברופא בשר ודם שיבדוק אתכם, יעיין בממצאים ולדון עמו על הבעיה ממנה אתם סובלים. אבל עד אז, מגיע לכם לדעת הכל.

 

גלישה נעימה:

 

1. אתר התרופות הטוב בעולם

 

כל מה שרציתם לדעת על התרופה שאתם נוטלים ( ) ( )
כל מה שרציתם לדעת על התרופה שאתם נוטלים

 

מה אתם יודעים על התרופה שאותה אתם נוטלים, מה תופעות הלוואי שנמצאו במחקרים אותם ערכו חברות התרופות, מה המינון המומלץ ואיך מפסיקים את השימוש בתרופה כרונית?

 

האתר המשובח Rxlist כולל כל מידע אפשרי שתרצו לדעת על כל התרופות, כולל התפלגות שכיחות תופעות הלוואי ועוד מידע שכדאי לדעת אודותיהן.

  

2. פדיאטריה אונליין

רפואת ילדים בקליק ( ) ( )
רפואת ילדים בקליק

 

רופא הילדים ד"ר יוסי רימר, הקים אנציקלופדיה רפואית שלמה על בריאות הילד . תוכלו למצוא במיזם המושקע שלו מאות מאמרים בכל תחום אפשרי ברפואת ילדים, מהעובר ברחם ועד הגיוס לצבא, מחיסונים ומחלות ועד בעיות מורכבות, שכיחות ונדירות כאחד.

  

3. ד"ר האוס

התייעצות רופאים ברשת  ( ) ( )
התייעצות רופאים ברשת

 

תיזזתם בין רופאים, אבל אף אחד לא מצליח לעלות על האבחנה? אתם ממש לא לבד. בשביל זה הוקם האתר crowdmed , בו "בלשים רפואיים", רופאים מתנדבים באתר, יציעו לכם אבחנה משוערת ובדיקות אפשריות.

 

מכל הייעוצים יוצר האתר גרף תוצאות ומאפשר לכם לצפות בכלל סטטיסטיקת ה"עצות הרפואיות" שניתנו לכם, לקבל כיווני מחשבה נוספים על האבחנה האפשרית, והבדיקות שעוד אפשר לבצע בדרך לריפוי.

  

4. אי של רפואה

ויקיפדיה של רפואה ( ) ( )
ויקיפדיה של רפואה

 

אלפי רופאים חברו לפרוייקט Emedicine , הטקסטבוק האולטימטיבי של הרפואה המקוונת. האתר כולל עשרות אלפי מאמרים רפואיים מקצועיים, אמינים ומפורטים על כל מחלה, תסמונת ובעיה רפואית, על פי הסדר המקובל של עולם הרפואה, כלומר החל מההיסטוריה של גילוי המחלה, דרך שכיחותה, התסמינים, האבחון, הטיפול והמניעה.

 

5. חדר ניתוח חי

לסקרנים בעלי לב חזק ( ) ( )
לסקרנים בעלי לב חזק

 

אם השתוקקתם לצפות בסקלפל חותך "בבשר החי" תחת זרקור חדר הניתוח הסטרילי, תוכלו להיכנס לאתר ORLive המשדר מדי יום בשידורים חיים ניתוחים. במהלך הניתוחים הרופא המנתח מעניק הסברים מפורטים על שלבי הניתוח. הסרטונים כולם נשמרים באתר, ותוכלו לבחור לצפות בהם בכל זמן.

 

6. משרד הבריאות 

משרד הבריאות אצלך במחשב ( ) ( )
משרד הבריאות אצלך במחשב

 

כן, אפשר להתלונן הרבה על מערכת הבריאות בישראל, על המחסור העצום ברופאים ואחיות ועל סל התרופות הדל, אבל מילה טובה אחת מגיעה למשרד הבריאות: האתר המשודרג שלהם כולל מידע עצום ולמעשה הופך לאחד המקורות הרפואיים העשירים ביותר ברשת הישראלית.

 

הוא מכיל אלפי עמודי מידע לא רק על בעיות רפואיות, אלא גם מכלול הפרוטוקולים וההנחיות לרופאים ולאחיות, חידושים, עדכונים, סטטיסטיקות, וקישורים חשובים.

 

7. האגודה למלחמה בסרטן

הכל על הסרטן ( ) ( )
הכל על הסרטן

 

מדי שנה לוקים בסרטן כ-25 אלף איש, וכל ישראלי רביעי שנפטר - מת מסרטן, שהפכה לסיבת המוות העיקרית בישראל. חולה סרטן צריך להתמודד בימים הראשונים לאבחנה לא רק עם הטראומה מהבשורה המרה, אלא גם עם תהיות רבות על הטיפולים וסיכויי ההחלמה.

 

האגודה למלחמה בסרטן מנהלת כבר כמה שנים אתר עשיר שכולל מידע רב על כל מחלת סרטן שכיחה בישראל, וגם רשימה של מחקרים פעילים בבתי החולים בארץ אליהם יכולים החולים להירשם בתקווה לעוד אפיק ריפוי.

 

8. להיות אפטודייט

 

עם האצבע על הדופק ( ) ( )
עם האצבע על הדופק

 

הוא התנ"ך הבלתי מעורער של הרופאים: אתר UpToDate שנכתב על ידי אלפי מומחים, כולל מידע, הנחיות המלצות ופרוטוקולים מדוייקים לכל מחלה אפשרית בעולם. האתר הזה שפתוח רק למנויים או לרופאים דרך מחשבי קופות החולים ובתי החולים, סורק מדי יום כל מאמר, הנחיה וחידוש ומביא לקורא את ההמלצות הכי מעודכנות בעולם הרפואה, בעשרות אלפי מאמרים רפואייים העוסקים בכל נושא שהוא בתחום הרפואה.

 

האתר אמנם הפך למוקד עליה לרגל לרופאים שמבקשים לדעת כיצד לטפל בחולה בדרך הכי מעודכנת, אבל הוא מאפשר גם למטופלים לקבל מידע שהוא בבחינת חוות דעת שניה, שלישית, רביעית וחמישית, רגע לפני ההחלטה הרפואית הגורלית.

 

פרוייקט ה- UpToDate הוא הנרחב והמושקע ביותר בעולם הרפואה המקוון. חסרונו היחיד הוא בכך שהגישה אליו ממחשבים פרטיים עולה לא מעט כסף . לפיכך, אם חשקתם בסיכומים וההמלצות המעודכנים ביותר על בעיה רפואית, תוכלו לגשת לאתר מכל ספריה רפואית הממוקמת בבתי החולים הגדולים בישראל.

 

9. קורס חובשים

 

קורס חובשים צה"לי נגיש לכולם ( ) ( )
קורס חובשים צה"לי נגיש לכולם

 

סגן אלירן פלד, מדריך חובשים בחיל הרפואה, הציע רעיון מהפכני באמצע שירותו: הקמתו של מדור שיפתח טכנולוגיות חדישות להדרכה.

 

התוצאה היתה מאות סרטוני אנימציה שהועלו ליוטיוב ובהם כמעט כל החומר הנלמד בקורס החובשים הצה"לי, אותו קורס שממנו יוצאים החובשים שהצילו חיים בפעולות צה"ל, וגם בצוק איתן.

 

באתר היוטיוב של מדור טכנולוגיות יעודיות להדרכה, ובקיצור טי"ל, תוכלו למצוא עשרות סרטונים בנושאים נרחבים של העזרה הראשונה, הרפואה והבריאות המוגשים בצורה קלילה, זורמת ומקצועית.

 

10. מחקרים 

כל המחקרים היישר מהספרייה הלאומית האמריקנית ( ) ( )
כל המחקרים היישר מהספרייה הלאומית האמריקנית

 

מחפשים מחקרים על תרופה, על מחלה או על תסמונת חדשה שמצאתם בגופכם או שאולי קראתם ידיעה רפואית כלשהי ואתם רוצים מידע נוסף מהמאמר המקורי? אתר הספרייה הלאומית האמריקנית אמון על מאגר המחקרים העולמיים "PubMed: MedLine" המכיל כל מחקר שפורסם אי פעם בכתב עת כלשהו. 

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
עולם הרפואה אצלך במחשב
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים