שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  האב לחברה קדישא: למה אתם זורקים לי את הילד בתוך קופסת קרטון?

  הורים שבנם נולד בחודש השמיני, ביקשו לקבור אותו כפי שמאפשרות תקנות המשרד לשירותי דת. אלא שבחברה קדישא "קהילת ירושלים" לא הסכימו לציית להוראות. בסרטונים קשים לצפייה, נראים אנשי החברה קדישא כשהם מעבירים לידי האב את קופסת הקרטון ובה הגופה."הם דחפו לי אותו בקרטון כמו חתול מת"

  עמותת חברה קדישא "קהילת ירושלים", אחת המרכזיות בבירה, סירבה להביא לקבורה עובר שמת בחודש השמיני להריון, ואנשיה התעקשו למסור את גופתו לידי האב, בניגוד לרצונו, זאת לאחר שדרש להשתתף בלוויה ולדעת את מקום הקבורה, כפי שמחייב החוק.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

   

  לאחר שהופצו ברשתות החברתיות סרטונים קשים לצפייה ובהם נראים שני הצדדים דוחקים זה לידי זה קופסת קרטון ובה הגופה, ובעקבות התערבות ארגון זק"א שמחה על הזלזול בכבוד המת - נמצאה חברה אחרת שהסכימה לטפל בקבורה כפי דרישת המשפחה, והעובר יובא למנוחות מחר בחלקה התימנית של בית העלמין הר הזיתים.

   

  המפגש עם האב אתמול (יום א')

  המפגש עם האב אתמול (יום א')

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  המשך הוויכוח מול חברה קדישא היום

  המשך הוויכוח מול חברה קדישא היום

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  על פי המנהג הרווח, המבוסס על מסורת ישראל, כאשר עובר או תינוק בן פחות מחודש מת, בני המשפחה אינם משתתפים בטקס הקבורה וכלל אינם מקבלים מידע על מיקום הקבר, זאת מאחר שעל פי ההלכה אין נוהגים בהם דיני אבלות במקרה כזה, ולכן השאיפה היא להביא לשיכחת המת מלב ההורים. אלא שבעקבות דרישה מצד משפחות להשתתף בלוויה ולעלות לקבר, הוקמה ועדה בין-משרדית שקבעה כי יש לאפשר זאת לכל דורש.

   

  החברה קדישא בירושלים, כמו רבות אחרות, המשיכו לדבוק במנהגן, למרות חוזר מנכ"ל שפרסם המשרד לשרותי דת בשנה שעברה - מה שהביא כעת לשיא חדש את העימות בין הצדדים.

   

  האב טוען: חברה קדישא הפרו את הסיכום

  האב, יוסי בורנשטיין, סיפר ל-ynet כי כבר בשלב מוקדם של ההריון נודע שהעובר סובל ממום שעלול לסכן את חייו, אך מתוך תקווה שהדברים יסתדרו הם העדיפו לשמור אותו, ולכן ההפלה בחודש השמיני באה להורים כהפתעה, והם חוו אותה כטרגדיה. לדבריו, לאחר שהבין כי זכותו לדרוש קבורה "רגילה", הוא פנה אתמול ל"קהילת ירושלים", אך נתקל באטימות כאשר החברה קדישא התעקשה לשמר את המנהג הקדום.

   

  לטענת בורנשטיין, לאחר שתיעד אותם נוהגים בחוסר כבוד לגופה, הם הסכימו לשאת ולתת איתו, והצדדים הגיעו לפשרה ולפיה ההורים לא ישתתפו בלוויה - אך ידעו את מקום חלקת הקבר. הבוקר, סיפר, הם הפרו את הסיכום ודרשו ממנו לקחת בחזרה את קופסת הקרטון ובה העובר המת, כדי שיטפל בה בעצמו כרצונו.

   

  "דחפו לי אותו בקרטון כמו חתול מת", סיפר האב ל-ynet. "הם התנהגו כמו רובוטים. מה עם מינימום רגישות ואיכפתיות? זו הייתה טרגדיה בשבילי. כאב לי הזילזול וחוסר הכבוד למת. הרי דרך ארץ קדמה לתורה".

   

  לדבריו, יו"ר זק"א, יהודה משי-זהב, שמע על המקרה והזדעזע. הוא סיפר כי שלח צוות שיעביר את

  הגופה לבית ההלוויות שמגר בירושלים, ודאג כי תיקבר מחר בהר הזיתים. במהלך הסרטון עצמו, נשמע האב הנסער אומר לאנשי החברה: "למה אתה זורק לי את הילד? אני רוצה לקבור את הילד שלי, ואתה זורק לי אותו בתוך קרטון בחוץ".

   

  מחברה קדישא נמסר בתגובה: בירושלים פועלות 13 חברות קדישא, חברה קדישא "קהילת ירושלים" איננה מאושרת לפי התקנות החדשות של המשרד לשירותי דת לטפל בקבורת עוברים, ולכן לא יכלו העובדים לקבור את העובר. המשפחה הופנתה למי שמטפל בקבורת עוברים, אך סירבה.

   

  כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "הם הנתנהגו כמו רובוטים". איש החברה קדישא
  "דחפו לי אותו בקרטון כמו חתול מת"
  מומלצים