שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock

  באישור מהיר: 86 דירות פינוי-בינוי בהרצליה

  הוועדה המקומית בהרצליה אישרה תוכנית התחדשות עירונית במתחם רמב"ם ליד התחנה המרכזית, להקמת מגדל עם 22 קומות במקום 3 מבני שיכון ישנים. החידוש: העירייה אינה זקוקה לאישור הוועדה המחוזית, משום שקיבלה סמכות מלאה למתחמי פינוי-בינוי. "תוך שבועיים התוכנית הומלצה להפקדה מיידית"

  ממשיכה להשתדרג: ל-ynet נודע כי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בהרצליה אישרה באחרונה תוכנית התחדשות עירונית במתחם רמב"ם. במסגרת התוכנית, ייהרסו 3 מבני שיכון ישנים משנות ה-60 של המאה הקודמת עם 33 דירות, לטובת הקמה של מגדל מגורים עם 22 קומות ו-86 יחידות דיור חדשות בשטח של 2.5 דונם.

   

  כתבות אחרונות על הרצליה בערוץ הנדל"ן :

   

  >>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

   

  מדובר באישור תקדימי, שכן לראשונה התקבלה החלטה על ידי הוועדה המקומית מכוח תפקידה כוועדה מיוחדת על פי תיקון 101 לחוק התכנון והבנייה - ולפיכך אין צורך באישור הוועדה המחוזית. הפרויקט הוכרז ב-2014 כמתחם לפינוי ובינוי במסלול מיסוי על ידי הוועדה למתחמי פינוי ובינוי במשרד הבינוי, וכלל בזמנו 76 דירות - אולם לאחר דיונים בנושא הוגדלה הצפיפות.

   

  את הפרויקט מובילה בשם דיירי המתחם החברה לפיתוח והתחדשות עירונית של אדריכל גיל שנהב, עו"ד יריב בר דיין ואיש שיווק הנדל"ן ניר שמול, בשיתוף חברת חושן ניהול פרויקטים. בחברה מציינים כי הפרויקט קודם במסגרת של "מודל חברתי", לפיו הדיירים הם היוזמים של הליך פינוי-בינוי ובסופו נערך מכרז לבחירת יזם או קבלן.

   

  המגדל החדש ייבנה על מגרש בשטח של כ-3 דונם במרכז העיר הרצליה, בסמוך למתחם התחנה המרכזית. מתחם התחנה המרכזית מתוכנן גם הוא לעבור הליך התחדשות עירונית, ויהווה חלק מקומפלקס מחודש בלב העיר, אשר יכלול בסופו של דבר יותר מ-700 יחידות דיור.

   

  33 דיירי המתחם יקבלו כל אחד דירה חדשה גדולה יותר בכפוף למכרז שייצא בחודשים הקרובים במקום הדירות הקיימות, ששטחן 50-80 מ"ר. כל הדירות יכללו ממ"ד, מרפסת שמש, חניה מקורה ומחסן. מחיר דירת 4 חדרים חדשה במגדל צפוי לעמוד על כשני מליון שקלים. יש לציין כי העיר מאופיינת בזינוק במחירים, על רקע עליות המחירים הכלליות באזורי הביקוש ולצד תוכניות הבנייה החדשות באזור גליל ים והסביבה.

  הדמיית מתחם התחנה המרכזית בהרצליה, שיכלול גם את המגדל החדש ברחוב רמב"ם (הדמיה: כנען שנהב אדריכלים) (הדמיה: כנען שנהב אדריכלים)
  הדמיית מתחם התחנה המרכזית בהרצליה, שיכלול גם את המגדל החדש ברחוב רמב"ם(הדמיה: כנען שנהב אדריכלים)

   

  "שיתוף פעולה בין העירייה לדיירים"

  לדברי עו"ד יריב בר דיין, מבעלי החברה והיועץ המשפטי שלה, "מדובר בהחלטה תקדימית ראשונה מסוגה, שבה הוועדה המקומית בלבד מאשרת פרויקט פינוי-בינוי בהליך מקוצר. ההחלטה תסייע למימוש הפרויקט ויש בה כדי לבנות נדבך נוסף של ודאות לקראת בניית פרויקט מודרני, תוך מתן פתרון למצוקת הדיור של 33 המשפחות המתגוררות היום במתחם".

   

  מהנדס העיר מייק סקה מסר כי "הפרויקט התחיל את דרכו לפני 3 שנים בשיתוף פעולה נדיר בין עיריית הרצליה והתושבים, במהלכו התקיימו פגישות משותפות עד לקבלת תוכנית איכותית, המשתלבת במרקם העירוני ומספקת פתרונות דיור מכובדים לדיירי המקום. לפני כשנתיים (לפני שהוועדה המקומית הרצליה קיבלה את הסמכויות), נדונה התוכנית והומלצה להפקדה בוועדה המחוזית - אולם נעצרה.

   

  "לפני מספר חודשים קיבלה הוועדה המקומית סמכויות מלאות לאישור מתחמים של פינוי-בינוי. בתחילת חודש יוני נערכה פנייה לתושבים לקבלת הסכמתם להביא בשנית את התוכנית לדיון בוועדה המקומית המוסמכת - ולהפקידה באופן מיידי. התושבים הביאו את הסכמתם וכך היה - תוך שבועיים התוכנית נכנסה לדיון והומלצה להפקדה מיידית. התוכנית אמורה לקבל תוקף עד סוף השנה".

   

  ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, הוסיף כי "מדובר בעוד פרויקט שהוא חלק מתוכנית אסטרטגית רחבה - במטרה לייצר בהרצליה דיור בר-השגה ולממש את החזון להשאיר את הצעירים בהרצליה. לשם כך הקמנו באגף מהנדס העיר מחלקה מקצועית וייעודית לקידום תוכניות פינוי-בינוי המקדמת בימים אלו מעל 20 מתחמים שונים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיה: כנען שנהב אדריכלים
  הדמיית מתחם רמב"ם בהרצליה
  הדמיה: כנען שנהב אדריכלים
  מומלצים