שתף קטע נבחר

הרב שלום ארוש: "אסור לשום רב בעולם לקבל נשים"

על רקע מעורבותם של רבנים בפרשיות מין, יוצא הרב שלום ארוש - מבכירי ברסלב - בביקורת חריפה נגד חבריו שנפגשים עם נשים: "איך רב יכול לקבל נשים? הוא לא מהרהר? הוא לא מתאווה? הוא כל כך קדוש שהוא רואה אישה כמו שהוא רואה איש? לרב יש יצר הרע הרבה יותר מבנאדם רגיל"

הרב שלום ארוש, ממנהיגי חסידות ברסלב, קורא לחבריו הרבנים שלא להיפגש עם נשים המבקשות מהם עצה או ברכה, אלא להסתפק בהתכתבות קצרה איתן. לדבריו, גם על הנשים מוטלת אחריות שלא להיפגש עם רבנים. בסוף השבוע הותר לפרסום כי עזרא שיינברג מצפת הוא הרב המקובל החשוד באינוס כמה מחסידותיו.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

בשיעור שמסר בשבוע שעבר בישיבתו, "חוט של חסד", אמר הרב ארוש: "אי אפשר לעקם את התורה. חז"ל אמרו: אין אפוטרופוס לעריות" (אדם לא יכול לסמוך על עצמו שלא יחטא במין אסור, ולכן עליו להטיל על עצמו גזירות שימנעו זאת – ק"נ). לנשים שפונות לרבנים, אמר: "את מרמה את עצמך! הרב צדיק, אבל יש לו תאוות. יש לו יצר הרע הרבה יותר מבנאדם רגיל".

 

כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

 

"איך רב יכול לקבל נשים?!" תהה הרב ארוש. "מה, הוא רואה את הנשים כמו אווזים?! הוא רואה את האווזים כמו נשים! מה, הוא לא מהרהר?! הוא לא חומד?! הוא לא מתאווה?! מה, הוא עבד על עצמו כל כך הרבה שנים שהוא כל כך קדוש שהוא רואה אישה כמו שהוא רואה איש? זה הסיבה לכל מה שקורה בדור שלנו!"

 

"למה הוא צריך לראות אותה? הוא בשידוכים?"

לדבריו, תאוות המין באה לאדם באיצטלה של קדושה, וכך גורמת לו לחטוא אף שהוא צדיק:

"אף אחד לא מתחיל ברשעות. כולם מתחילים במצוות. יצר הרע מתלבש במצוות. מצווה לקרב, לא? אישה - צריכים לקרב אותה, נכון? להציל אותה... מתחילים במצוות ואין אפוטרופוס לעריות - ואז מגיעים למה שמגיעים, עד שמגיעים לחלל שם שמים בצורה מזעזעת".

 

"יש איסור לעבוד גברים ונשים יחד, בשום פנים ואופן", הוסיף הרב ארוש, "אסור לרבנית לקבל גברים... ואסור לשום רב בעולם לקבל נשים. אסור!" הוא סיפר כי אף אנשים כמו "בבא סאלי" והרב חיים קנייבסקי, ש"דבוקים בהשם ברמות שאי אפשר להבין", נמנעו מכך.

 

"אישה רוצה – תכתוב. והם (הרבנים) עונים לה. מה, צריך לראות אותה כדי לענות? מה, הוא בא לפגוש אותה לשידוכים? בשידוכים הוא צריך לראות אותה. אם הרב פוגש את הנשים בקבלת קהל לשידוכים, כי הוא מחפש שידוך – בסדר, אין מה לעשות. מותר לו, מצווה שיסתכל בשביל שלא תתגנה עליו. אבל הרב רוצה רק לענות לה תשובה, לברך אותה - אז מה צריך להסתכל עליה? בשביל מה צריך לקבל אותה בכלל?"

 

באדיבות פורטל ברסלב ישראל

 

בשיעור שארך כשעה, קבע הרב, שנודע כתלמידו של הרב הבכיר של ברסלב, אליעזר ברלנד (החשוד אף הוא בעבירות מין) כי גם על הנשים מוטלת אחריות שלא להיפגש עם רבנים. לחסידיו אמר: שהאישה "תכתוב לו מכתב, מה שהיא רוצה לשאול, בצורה קצרה. כל אישה שמכבדת את עצמה - לא תלך לשום רב. בשביל מה? תכתבי שאלה קצרה, תבקשי בקשה קצרה - ותראי ישועת השם. אישה מסכנה היא תמימה, חושבת שהרב הוא צדיק. הרב הוא צדיק, אבל יש לו יצר הרע, ויש לו התמודדויות, אין סוף התמודדויות - ואז רואים מה קורה בדור שלנו".

 

הרב ארוש אמר כי "באנו לעלום הזה כדי לעמוד בניסיון הזה". לדבריו, "אם אנחנו קוראים את הפרשיות ולא מתעוררים מהן, ושומעים מה ששומעים ואומרים: 'לא, אבל הרב הזה הוא ככה' – אדוני, אם אתה לא תשמור על עצמך - אז גם תחטא!"

 

הוא תקף את הרבנים שמקבלים נשים, ואמר: "אין מציאות שגבר יהיה לו קשר עם שום אישה בעולם - שיהיה רב, שיהיה אדמו"ר, שיהיהי אבא של האדמו"רים", והוסיף: "מי התיר לו לחמוד אשת איש?!"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלומי כהן
רוצות ברכה? שיכתבו. הרב שלום ארוש
צילום: שלומי כהן
צילום: אביהו שפירא
"יש לרב תאוות". הרב עזרא שיינברג
צילום: אביהו שפירא
מומלצים