שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

יד אליהו: קרוב ל-400 דירות בפינוי-בינוי

התקדמות בפרויקט פינוי-בינוי רחב היקף במזרח ת"א: אושרה תוכנית להריסת 106 דירות ישנות ברחוב לה גווארדיה, לטובת 12 בניינים עם 8 קומות ועוד מגדל מגורים עם 15 קומות. מדובר בתוכנית אחת מתוך 5 שמקודמות בוועדות התכנון, ויוסיפו יותר מ-3,000 דירות לעיר ללא הפסקה

התקדמות משמעותית בפרויקט פינוי-בינוי רחב היקף בשכונת יד אליהו בתל-אביב. הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב אישרה באחרונה להפקדה את פרויקט לה-גווארדיה 71-65. במסגרת הפרויקט יפונו 106 יחידות דיור וייבנו במקומם בין 395-330 דירות חדשות על שטח של כ-14.4 דונם במתחם הרחובות לה גווארדיה, עמק איילון והגיבור האלמוני.

 

יד אליהו - כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

>>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

מדובר בתוכנית המקודמת בתיאום עם הדיירים, אשר יקבלו בתמורה דירות חדשות. בפרויקט ייבנו יחידות דיור ב-12-6 מבנים בבנייה מרקמית של עד 8 קומות, בשילוב בנייה נקודתית גבוהה של מגדל עם 15 קומות בפינת הרחובות לה גווארדיה והגיבור האלמוני. המבנים יתחמו מצד אחד שטחים פתוחים לטובת הדיירים ותושבי השכונה, ומצד שני ייצרו חזית מסחרית על רחוב לה-גווארדיה.

 

שכונת יד אליהו בתל-אביב. עוברת מתיחת פנים משמעותית (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
שכונת יד אליהו בתל-אביב. עוברת מתיחת פנים משמעותית(צילום: שאול גולן)

יחס הדירות הקטנות לא יפחת מ-30% ויחס הדירות הגדולות לא יעלה על 15%. התוכנית תאפשר שני מרתפי חניה תת-קרקעיים, כאשר מספר החניות ייקבע בהתאם לתקן. עוד קובעת התוכנית את הרחבת רחוב הגיבור האלמוני, לצורך יצירת נתיב תנועה נוסף שיאפשר גישה לחניון המבנה. בתוכנית יוקצו כ-400 מ"ר בנוי כחלק מהפרויקט בקומות הקרקע ובסמוך לחצר פתוחה לטובת שימושים ציבוריים.

 

שכונת יד אליהו, השוכנת במזרח העיר ללא הפסקה, עומדת בפני התחדשות עירונית מואצת ומקודמות בה 5 תוכניות לפינוי-בינוי בוועדה המחוזית, בשלבי הגשה ואישור שונים (אחת מהן אושרה, כאמור, להפקדה באחרונה). זאת, כחלק מהמדיניות העירונית של עיריית תל-אביב-יפו להתחדשות רובע 9.

 

על פי התוכנית, שתואמת את תוכנית המתאר המופקדת לעיר (תא/5000), רחוב לה-גווארדיה יהפוך לרחוב העירוני המרכזי של שכונת יד אליהו ומזרח העיר; ולאורכו יהיו חזיתות מסחריות, מדרכות רחבות ושבילי אופניים. עם הוצאתן לפועל של התוכניות הצפויות בציר הרחוב המרכזי בשכונה, ייבנו למעלה מ-2,400 יחידות דיור, כתוספת על 884 יחידות הדיור הקיימות. בכך, למעשה, יתווספו יותר מ-3,000 יחידות דיור בשכונה.

הדמיית הפרויקט שאושר. קרוב ל-400 דירות חדשות (הדמיה: גוגנהייים בלוך אדריכלים ומתכנני ערים) (הדמיה: גוגנהייים בלוך אדריכלים ומתכנני ערים)
הדמיית הפרויקט שאושר. קרוב ל-400 דירות חדשות(הדמיה: גוגנהייים בלוך אדריכלים ומתכנני ערים)

 

4 פרויקטים נוספים בהליכי אישור

התוכנית רחבת ההיקף כוללת גם את פרוייקט לה גווארדיה 64-68 - תוכנית פינוי-בינוי שכבר אושרה ומתפרשת על פני 8.1 דונם. מדובר במתחם שבו עומדים כיום 3 מבנים טוריים הכוללים 72 יחידות דיור, ובמקומם יוקמו 224-275 דירות.

 

עוד פרויקט שאושר להפקדה הוא במתחם "וינגייט לה גווארדיה" המתפרש על פני 10.7 דונם ברחוב לה גווארדיה 13-21. במתחם קיימים 5 מבנים טוריים עם 143 יחידות דיור ו-13 נכסים המשמשים למסחר או מבנה ציבורי. אלה ייהרסו ובמקומם יוקמו 3 מגדלי מגורים בגובה 25 קומות שיכללו 447 דירות. בנוסף, יוקם במתחם מבנה תעסוקה נפרד שיתפרש על פני 22,500 מ"ר. כמו כן, יוקצו במתחם שטחים לשימושים ציבוריים.

 

בפרויקט מתחם "לה גווארדיה מזרח", הנמצא כרגע בדיון לפני הפקדה בוועדה המחוזית ברחוב לה גווארדיה 35-56, קיימים 21 מבנים טוריים הכוללים בסך הכל 440 יחידות דיור. על פי התוכנית המוצעת, יוקמו במתחם לה גווארדיה מזרח 1,156 יחידות דיור במסגרת מתווה לעיבוי-בינוי; ועוד 1,704 דירות יוקמו במתחם במתווה של פינוי-בינוי. שתי תוכניות אלה הן ביוזמת עיריית תל-אביב-יפו ומשרד הבינוי.

 

בנוסף, בכתובת שבין לה גווארדיה 36-46, כיום עומדים 6 מבנים טוריים הכוללים 123 יחידות דיור. על פי התכנון, יוקמו במקומם על פני שטח של 13 דונם בין 425-470 יחידות דיור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: גוגנהייים בלוך אדריכלים ומתכנני ערים
הדמיית פרויקט לה גווארדיה בשכונת יד אליהו בת"א
הדמיה: גוגנהייים בלוך אדריכלים ומתכנני ערים
מומלצים